Nara Ichizoku

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Nara Ichizoku

Postprzez Cheshire » 21 lut 2015, o 13:17

Obrazek
Klan Nara [奈良一族]: Członkowie tego klanu charakteryzują się ponad przeciętną inteligencją. Dzięki temu często pełnią wysokie funkcje. Nara od pokoleń utrzymują bliskie kontakty z klanami Akimichi i Yamanaka. Tak jak oni są szanowani przez klan Sarutobi. Młodzi Nara od Przywódcy Sarutobi otrzymują symboliczne kolczyki. Klan też posiadł tajemnicę kontroli cienia, dzięki czemu są niebezpieczni w walce.
Kage Mane [影真似]: By wykonać kontrolę cienia shinobi z klanu Nara potrzebują choć odrobinę oświetlenia. By coś rzucało ich cień, wystarczy nawet światło księżyca. Długość cienia jest niezależna od chakry - nie ważne jak długi jest cień, ważne, jak długo technika jest utrzymywana. Długość cienia zależna jest od zdolności shinobi, oświetlenia, oraz otoczenia.
Cechą charakterystyczną jest pełna kontrola cienia. Shinobi z klanu Nara może łączyć swój cień z czyimś pozostawiając mu swobodę ruchu, może wybierać cień jaki złapie, czuje cienie otoczenia swoim cieniem - nie musi widzieć wroga by go złapać.
Zasięg cienia: Zasięg cienia jest zależny od wysokości użytkownika, choć nie zmniejsza się, gdy ten np kucnie. Na zasięg wpływa pora dnia, dodatkowe oświetlenie, czy cienie innych przedmiotów. Zasięg cienia liczony jest od użytkownika Kage Mane aż do końca najdłuższej nici cienia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy shinobi rozdziela nici chakry tak wcześnie, że dystans pomiędzy końcami dwóch nici chakry liczony wzdłuż cienia jest większy, niż dystans pomiędzy shinobi Nara a końcem najdłuższego pasma cienia. W takiej sytuacji należy jako zasięg potraktować dystans pomiędzy końcami dwóch pasm cieni.
Maksymalne dozwolone wydłużenie cienia wg rangi:
  Ranga Hijutsu D - 5 razy
  Ranga Hijutsu C - 6 razy
  Ranga Hijutsu B - 10 razy
  Ranga Hijutsu A - 12 razy
  Ranga Hijutsu S- 15 razy
Długość Cienia względem pory dnia i pory roku:
  Lato:
  Południe: 3/4 Wysokości człowieka.
  Przedpołudnie/Wczesne popołudnie: 1 i 1/2 Wysokości człowieka.
  Ranek/Zachód: 2x Wysokość człowieka.
  Wiosna/ Jesień:
  Południe: Równa wysokości człowieka.
  Przedpołudnie/Wczesne popołudnie: 2 x Wysokość człowieka.
  Ranek/Zachód: 2 i 1/2 Wysokości człowieka.
  Zima:
  Południe: 1 i 1/2 wysokości człowieka.
  Przedpołudnie/Wczesne popołudnie: 3x Wysokość człowieka.
  Ranek/Zachód: 3 i 1/2 Wysokości człowieka.
  Światło księżyca, gdy jest wystarczające zawsze daje długość cienia równą połowie długości cienia wiosną lub jesienią. Noc również należy podzielić na 5 etapów.
Koszt podtrzymania kontroli cienia w następnych postach:
  Ranga Kontroli Chakry D: 100 tura
  Ranga KC C: 90 tura
  Ranga KC B: 80 tura
  Ranga KC A: 65 tura
  Ranga KC S: 50 tura
  Jeśli przeciwnik ma Siłę lub Siłę Chakry większą niż Kontrola Chakry użytkownika techniki, koszt należy pomnożyć przez różnicę między tymi atrybutami pomnożoną przez 2.

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

ObrazekObrazek

Nazwa:
Mędrzec Sztuki Kage Mane
Kage Mane Sennin
Rodzaj:
Atut
Typ:
Nabyty
Opis:
  Dzięki temu atutowi podczas określania siły dziedziny Kage Mane traktuje się ją jak o rangę większą (zwiększając moc technik o rangę koszt ich pozostawiony zostaje ten sam). Ninja jest w stanie zwiększyć długość oraz czas trwania jutsu o połowę obecnej dla siebie wartości.
Wymagania:
 Ranga Kage Mane: S
Koszt:
 50PD
Zaznacz kod:
|[przymiot]|
|[nazwa=Mędrzec Sztuki Kage Mane]|
|[nazwa2=Kage Mane Sennin]|
|[rodzaj=Atut]|
|[typ=Nabyty]|
|[opis]Dzięki temu atutowi podczas określania siły dziedziny Kage Mane traktuje się ją jak o rangę większą (zwiększając moc technik o rangę koszt ich pozostawiony zostaje ten sam). Ninja jest w stanie zwiększyć długość oraz czas trwania jutsu o połowę obecnej dla siebie wartości.[/opis]|
|[/przymiot]|

Obrazek
by Bakura&Mistrz
Administrator
 
Posty: 1639
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników