Takara vs Reiwa

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Sędziowie 3

Takara vs Reiwa

Postprzez Ragi » 12 maja 2019, o 02:27

Czy ja muszę coś tutaj pisać? Każdy wie jak się wchodzi na arenę. Każdy wie, że tego dnia piaskowe ptaszki zamilkły, każdy wie że napięcie wisiało w powietrzu itd itp... Duh, przejdźmy do zasad!!

Obrazek
*Podłoże:Ubita piaszczysta ziemia
*Mur: Murowany z piaskowca, wysoki na 4 metry


1.Średnica: 50m
2.Wybieracie swoje kropki
3.Słońce jest w same południe, więc cień jest znikomy
4.Mapa jest zgoda geograficznie, tzn wschód po lewo, zachód na prawo etc...
5.Jako iż jestem dobrym chimu, policzę za was, stoicie od siebie 12,5 metra. Ale że mechanika jest jaka jest, to chyba aż tak wiele to nie znaczy, prawda?
6.Zgodnie z forumową pogodą, mamy w Sunie porę suchą i potężne upały, niebezpieczne dla zdrowia. Też sobie wybraliście...
7.Zaczyna kto pierwszy ten lepszy, potem na zmianę. Chyba że inaczej zadecyduję w razie wyraźnej potrzeby
8."gie-hajdy" piszemy w ghide=5, na pw nie chcę nic widzieć :D
9. 24h na odpis, chyba że będzie to zgłoszone. Brak odpisu = dana osoba kontynuuje akcję z poprzedniego posta, nie ważne czy by miało to być na jej korzyść być zdrowotną/majątkową czy też miało doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. W przypadku ponownego zaniechania reguły 24h, uznaję iż postać stoi jak kołek w miejscu.
10. Miłej zabawy, pamiętajmy, to tylko gra.
PS. Jak coś jest niezrozumiałe, to pisać.
PS2. Te zielone linie, są tylko pomocnicze, nic nie widzicie takiego jako postacie.
life is soup, i am a fork
Administrator
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2017, o 21:56
Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Shogun
Specjalna Ranga: Shogun
Dodatkowa Ranga: Shogun

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Takara » 12 maja 2019, o 02:55

Nadszedł dzień walki, którą Takara obiecał Reiwie na ich poprzedniej misji. Specjalnie jakoś z tym wydarzeniem nie zwlekali i szybko stawili się na arenie w której to mieli walczyć. Genin rozejrzał się przy okazji by wybadać teren na jakim mieli się pojedynkować, po czym ustawił się na miejscu (na niebieskiej kropce). Przed przyjściem tutaj chłopak wydoił z litr wody, nie chcąc by przez słońce ich pojedynek był utrudniony.
- Bawmy się dobrze! - krzyknąłby w momencie w którym Rei pojawiłby się na przeciwko niego, oddalony o te paręnaście metrów. I chyba nie mieli sobie nic więcej do powiedzenia przed tym, także Takara wziął do ręki kunai na znak że czas na bitkę. Atakując jako pierwszy, chłopak użyłby Hari Jigoku do wystrzelenia senbonów stworzonych z włosów w stronę kolegi z drużyny, a następnie zacząłby biec w jego stronę z zamiarem zbliżenia się. Obserwując uważnie ruchy swojego przyjaciela, w razie niebezpieczeństwa gotowy był uniknąć w bok kunaii lub jakichś kul ognia. Reiwa nie był głupi, więc musiał także spodziewać się niespodziewanego.

Spoiler:
 
Posty: 138
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 18:23
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Reiwa » 12 maja 2019, o 03:44

Czerwona kropka.

Reiwa był trochę podjarany nadchodzącą walką, dlatego jeszcze dzień po misji wyciągnął towarzysza z domu i po raz kolejny rzucił mu rękawicę, w przenośni oczywiście. Niedługo potem obaj stawili się na arenie, a blondynowi od razu spełzł uśmieszek z twarzy, jak zawsze zresztą podczas jakiejkolwiek walki. Prywatnie był bardzo sympatyczny, ale w czasie misji i walki musiał przybrać maskę prawdziwego shinobi, twardego, zimnego i trzeźwomyślącego sukinsyna, który nie lekceważy nawet małej, drobnej dziewczynki. Tak, to dobre podejście w takich sytuacjach. Takara powiedział, by dobrze się bawili, na co Reiwa podniósł tylko kciuk do góry... cóż, różnie może być, nigdy nie wiadomo co się stanie, ale jasne było jedno - nie było co się oszczędzać, w granicach rozsądku oczywiście.
Dość miałkiej narracji, przejdźmy do konkretów.

 
Posty: 85
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 20:20
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Ragi » 12 maja 2019, o 13:57

A kiedyś było tak łatwo i oceniało się na oko... a może to dlatego nikt nie walczył? huh...

Jeden podpunkt-jedna akcja !
1.Takara uzywa Hari Jigoku, Reiwa znając technikę odskakuje(po co ci te salta?) na cztery metry do tyłu.
Szybkość techniki 2,5(stała wartość dla ninjutsu) szybkość Reiwy 2, zważając na inteligencję(szybkość reakcji) oraz odległość(prawie cały zasięg techniki) jestem w stanie to uznać za unik. Brak efektu.
2.Takara biegnie w stronę Reiwy. Reiwa wyrzuca bombkę dymną, instantowo wybucha na promień 3 metrów. Obydwoje macie sensora więc wiele to nie zmienia... Jako iż Takara ma szybkość 2,5 więc w ciągu jednej akcji powinien przemieszczać się 20-22m w normalnym biegu a 40-45 w sprincie, mogę uznać iż w połowie akcji, już znalazł się dokładnie przy Reiwie, który na początku akcji chciał wyrzucić bombkę, nie uciekając i dopiero potem uciekać.

Ucinam tutaj.

Reiwa, jeszcze raz dostanę widoczne rzeczy w ghide to ich nie uznam.

Obrazek
Nowy znacznik: Fioletowe koło to dym

PS, używając przedmiotu, proszę go wklejać.
life is soup, i am a fork
Administrator
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2017, o 21:56
Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Shogun
Specjalna Ranga: Shogun
Dodatkowa Ranga: Shogun

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Reiwa » 12 maja 2019, o 15:05

Zrobiło się trochę gorąco. Takara był szybki, szybszy chyba niż na ostatniej misji, co wskazywałoby na szybki postęp rozwoju. Odległość była niebezpieczna, ale Reiwa nie zamierzał zbyt dużo rozmyślać nad tym, co mógłby zrobić, bo liczył się czas. Reiwa nie składając pieczęci wytworzył z włosów długie bicze, którymi miał zamiar opleść przeciwnika, przerzucić go ponad sobą i rąbnąć o ziemię. Uważnie obserwował Takarę, chcąc wyłapać, to jest przewidzieć u niego jakieś naturalne odruchy, które mogłyby wskazać kierunek ewentualnego uniku. Niezależnie od tego czy jego Hari Raien trafiłoby, wypuściłby zaraz po tym strumień ognia w przeciwnika i zwiększył biegiem dystans o pięć metrów, by nie stać jak jakiś manekin treningowy. Nie było to wiele, ale jednak wolał nie pozostawać w zwarciu z Takarą w obawie, że ten zna jakieś techniki taijutsu, w których Reiwa jest bardziej niż beznadziejny... jeszcze. Nie zdawał sobie jeszcze sprawy, że walka ta może okazać się walką na wymęczenie, w której rolę może odegrać nawet coś tak pozornie pobocznego jak klimat.Spoiler:
 
Posty: 85
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 20:20
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Takara » 12 maja 2019, o 15:54

Taka miał lekki uśmiech na twarzy kiedy zobaczył jak niewiele dzieliło go od Reiwy. Pamiętał że chłopak używiał żywiołu ognia, a z tego co wynioskował, walka na dystnas z użytkownikami technik żywiołowych nie mogła się dobrze skończyć. Genin był lekko zaskoczony widząc jak Rei używa znanej mu techniki, której to sam planował zaraz użyć. Sam natychmiastowo użył Hari Raien z nadzieją iż jego technika będzie szybsza od tej jego przeciwnika. Jego celem było przywalenie w głowę Rei'a z taką siłą, by go ogłuszyło a następnie szybkie przyklejenie do jego torsu nieaktywnej, wybuchowej notki. W końcu byli dość blisko siebie, to chyba zasięg miał.
Gdyby jednak technika Shinkigena była szybsza, Takara darowałby sobie poprzedni plan i polegałby na swojej szybkości by uniknąć wrogich biczy poprzez odskoki w boki i odchylanie ciała. Widząc nadchodzący strumień ognia, szybko spróbowałby odskoczyć w prawo, nie chcąc z niego oberwać za wszelką cenę a następnie jeszcze raz spróbowałby biegiem zmniejszyć odległość pomiedzy nim a Rei'em - uważajac przy okazji na wrogie bicze i ewentualne kolejne techniki.

Spoiler:
 
Posty: 138
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 18:23
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Ragi » 12 maja 2019, o 22:25

1.Techniki Reiwy i Takary są tej samej prędkości, więc mogę uznać iż ich efekty się niewelują, odbijając sie i kontrując nawzajem. Nikt nic nie zrobił, aczkolwiek jest to dość efektowny widok, dwóch długowłosych wojowników na arenie, huhu...
2.Reiwa od razu atakuje swoim katonem, Takara wykorzystuje słowa kluczowe "jeżeli" jego czynności są spowolnione, ponieważ musi czekać na wynik tego, co się działo z techniką z poprzedniej akcji, analiza kosztuje i zapłatą jest... oparzenie lewej ręki w nieznaczny sposób, ubranie zniszczone
3.Reiwa odbiega, zakładam że w tył o 5 metrów, Takara ma problemy z bólem, ale w następnej turze jakoś da sobie radę


*. Upał doskwiera, Takara zaczyna się pocić(nic to nie zmienia mechanicznie), Reiwa daje sobie radę dzięki swojemu atutowi
**. Dym się zmniejsza

Takara:
1.drobna rana-poparzenie-lewe ramię
Status: Spocony i obolały
Obrazek
life is soup, i am a fork
Administrator
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2017, o 21:56
Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Shogun
Specjalna Ranga: Shogun
Dodatkowa Ranga: Shogun

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Takara » 12 maja 2019, o 23:02

Genin przeklnął lekko pod nosem na ból jaki czuł w lewej ręce. Niby oparzenie było nieznaczne, jednak wystarczające by powstrzymać go od natychmiastowego ponownego ruszenia w stronę Rei'a. Nie spuszczając z oczu swojego aktualnego przeciwnika, Takara zaczął kombinować co mógłby zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Ostatecznie postanowił dalej zadbać o jedną rzecz - jak najmniejszą odległość między nim a Reiwą. Z tym planem w głowie, zaczął on biec w stronę swojego kolegi z drużyny, ponownie bacznie obserwując każdy ruch starszego chłopaka - tak żeby mógł uniknąć ewentualnych technik ognia lub ataków z dystansu. W momencie w którym dzieliłoby ich mniejwięcej 5 metrów, Taka użyły ponownie Hari Jigoku (podwajając koszt chakry by zwiększyć siłę techniki) w celu zasypania przeciwnika senbonami. Podczas używania tego jutsu, dalej biegnąłby chcąc doprowadzić do sytuacji podobnej do wcześniejszej.

Spoiler:
 
Posty: 138
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 18:23
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Reiwa » 12 maja 2019, o 23:41

Próba sił włosów, tak to teraz wyglądało. Technika zniwelowana, ale katonem oberwał. Nie było jednak czasu na rozmyślanie jakim to się koksem nie jest, ani na podziwianie rany jaką zadał koledze z drużyny. Atakował dalej, wypuszczając ze zwielokrotnioną siłą tę samą technikę, dodatkowo po nawiązaniu kontaktu wzrokowego przesyłając doń manifestację swej wściekłości, zawziętości i morderczych zapędów. Jaki przyniesie to skutek? Nie wiadomo, jednak adrenalina buzowała i całkowicie eliminowała z gry tę ciepłą, sympatyczną stronę Reiwy. Po tym podjął natychmiastową decyzję o zwiększeniu dystansu, zataczając szybkimi susami łuk, by znaleźć się plecami do dymu. Nie chciał znaleźć się w zasięgu tej samej techniki co wcześniej, spodziewał się kolejnej próbi z Hari Raien, ale nie będzie powtórki z rozrywki. JEŻELI Takara pomimo wcześniejszej akcji będzie go gonił, a udowodnił, że jest szybki, to Reiwa ciśnie w jego stronę jeden niepozornie wyglądający kunai z notką wybuchową owiniętą wokół rękojeści(co znaczy, że ten element nie jest chyba zbyt eksponowany, widoczny jak w przypadku zaczepienia żyłką o oczko) i wysadzi go.Spoiler:

Przedmioty:
Spoiler:
 
Posty: 85
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 20:20
Ranga: Chūnin

Re: Takara vs Reiwa

Postprzez Ragi » 13 maja 2019, o 00:20

A w tym poście już walniemy opisówkę kappa

Reiwa ucieka, zwiększając dystans i ciskając techniką włosów. Starał się przy tym zastraszyć swojego przeciwnika, to zadziałało i Takara, sparaliżowany strachem dostał gradem pocisków, padając zranionym na ziemię. Nie doznał jednak obrażeń, których nie można było wyleczyć, bowiem mówił o unikaniu. Koniec walki, wygrana leży po stronie Reiwy. Tym bardziej, że na arenę wparowała grupka lekarzy wraz z opiekunem areny, przerywając walkę która mogła by się bardzo źle potoczyć...


Takara, przegrana z silniejszym: 1PD 5PN
Reiwa, wygrana ze słabszym: 3PD, 15PN

Dla Takary:
Lewa ręka, jak i całe ciało wymaga mini eventu w szpitalu
life is soup, i am a fork
Administrator
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2017, o 21:56
Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Shogun
Specjalna Ranga: Shogun
Dodatkowa Ranga: Shogun


Powrót do Arena 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron