[C] Kumojin Akuman

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

[C] Kumojin Akuman

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 lut 2020, o 11:20

Był to spokojny dzień w Konosze, może dla obcokrajowca, był niezwykły, bo już zaczynało być ciepło, a śnieg występował z rzadka. Częściej tu padał deszcz niżeli ten cudowny biały puch. Spokojnie można było przywdziać lżejsze kurtki i obuwie przejściowe. Kurier odnalazł chuunina, który został wyrzucony z wioski i wręczył mu list:

"Szanowny Kumojin Akuman ,
została Panu przydzielona do misja rangi C. Uda się pan do Nami no Kuni - Kraj Fal, gdzie odnajdzie Pan rodzinę Keyato. Niedawno głowa rodziny, Pan Fukatsu zaginął. Załączamy mapę i szczegółowe dane, jakie zdołał zebrać nasz wywiad na temat rodziny i lokalizacji ich siedziby.

Załączniki:

Adres- Hyakuno deshi 63a
Rodzina- Fakatsu głowa rodziny Keyato jest cenionym kolekcjonerem sztuki. Swój majątek właśnie zrobił na handlu, licytacjach oraz opiece nad artystami, którzy zazwyczaj okazywali się geniuszami. Jego żona Mikko posiada stadninę koni wyścigowych, jest zapaloną wielbicielką polowań z użyciem sokołów. Ich córka obecnie panienka zaręczona z kuzynem i niebawem mają się pobrać.
Rada wioski Konoha gakure no Sato "
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Wpisać sobie misje za Akumana

Ranga: Chūnin

Re: [C] Kumojin Akuman

Postprzez Kumojin Akuman » 13 lut 2020, o 11:47

Meh - westchnął olbrzym widząc oczami wyobraźni jak przedziera się przez cały kraj tylko po to, żeby wyjaśnić sprawę, która na pierwszy rzut oka wydawała się oczywista. Jestem przekonany że ten poleciał w tango z jakąś karczmarką o piersiach tak jędrnych, iż jego żonka mogła sobie o takich jedynie pomarzyć - pomyślał Akuman próbując zlokalizować wyjście z wioski. Wszakże spędził tu już jakiś czas jednakże, nie oznaczało to iż świetnie odnajdywał się w nowym miejscu. Kumojin wziął głęboki wdech. Pora pokazać swoją przydatność - mruknął pod nosem wypuszczając przy tym powietrze. Z tego co pamiętał brama była tuż za zakrętem i... Świetnie - pomyślał widząc jak rozciąga się przed nim wyjście z wioski. Wychodząc puścił jeszcze głośnego bąka tak by straż dobrze go zapamiętała. Nie chciał mieć potem problemów z wejściem zważywszy na to iż nie wyglądał na jednego z tych, którzy nie sprawiają problemów.

Ranga: Jiyūjin

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 lut 2020, o 11:55

Strażnik nie wiele robił sobie z tego jak się zachował lub jak się nie zachował Akuman. Wziął tylko dokumenty i zgromił go spojrzeniem swoich błękitnych oczu, które gdyby potrafiły mówić powiedziałyby: "serio?". Nie mniej jednak Akuman wraz z mapką i potrzebnymi informacjami ruszył do kraju o którym nie wiele wiedział, do mieścinki o nazwie Okkata. Podróż nie była aż tak długa i męcząca. Minęło ledwie pół dnia, gdy był na miejsce. Powitał go starszy mężczyzna z kosturem zakończonym głową kruka. Był to siwy, sędziwy człowiek. Nieco przygarbiony, a jego broda była ozdobiona niebieskimi koralikami spięta i ułożona w ładzie. Ozy miał niemal cały czas przymrużone, lecz gdy je otwierał można było zobaczyć, że były turkusowe i nie naturalnie młode jak na taką osobę.
- Aaa, to ty - podwinął rękaw pomarańczowego płaszcza. - W sumie nie wiem co mam ci powiedzieć, najpierw chodź do domu - zakomenderował. W końcu tam miało się odbyć śledztwo, to było ostatnie miejsce gdzie widziano głowę rodu żyjącą.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 13 lut 2020, o 12:17

Nie tak źle jak myślałem - mruknął pod nosem podziwiając okoliczną florę. Co prawda los nie był na tyle łaskawy by sprezentować mu faunę to ten nigdy nie był jakimś wielkim miłośnikiem zwierząt. No chyba że mówimy o jego kuchennych rewolucjach. W powietrzu cały czas czuć było delikatną morską bryzę. Była to mieszanka dziwnie odświeżającej wilgoci o lekko słonawym posmaku. Mogło mieć to jakieś odmładzające właściwości ponieważ tubylec, z którym miał się spotkać mimo sędziwego wieku gdzieś tam w środku wciąż był młody... prawdopodobnie, a przynajmniej tak mówiły jego oczy. To ja - oznajmił widząc jak starzec podwija rękaw płaszcza. Taa, jasne chodźmy - dodał ruszając za mężczyzną.

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 lut 2020, o 12:28

Przeszli z ogrodów do posiadłości. Swoją drogą okolica była piękna. Zadbane krzewy, rabaty i krzewy. Miało się wrażenie, że to niemal nie realne, że coś może być tak pięknego zwłaszcza dla Akumana, który zapewne pojęcie piękna miał z goła inne. Jednak i on musiał je poczuć mimo tego, że zawsze wiódł życie samotnika w jakiejś obskurnej chacie. Weszli do wnętrza pałacyku, gdzie powitały ich marmury, kolumny i łuki. Dworek był gustowny, jasny i przestronny. Stosunkowo młoda kobieta w lawendowym kimonie i upiętych czarnych włosach siedziała na kozetce czytając książkę. Podniosła swój wzrok na przybysza.
- Jeśli masz ochotę się rozejrzeć proszę bardzo, chciałabym by mój mąż wkrótce się odnalazł, tak mi pusto w tym dworzyszczu- nie wiadomo czy przez etykietę i typowe japońskie zachowanie czy przez wyrachowanie, ale jej głos nie zdradzał cienia żalu, smutku. Jej twarz nie zdradzała też nic więcej. - Jeśli będziesz potrzebować pomocy, to mój lokaj ci pomoże, masz jakieś pytania? Jak nie, to pójdę odpocząć - zależnie od tego jaką decyzję podjął Akuman została lub też poszła i zniknęła w jednej z dolnych komnat.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 13 lut 2020, o 13:35

Nawet jeśli nie to jestem pewien że tak okazała kobieta szybko znajdzie sobie kogoś na jego miejsce - powiedział uśmiechając się dziarsko. Z całą pewnością była to forma zalotów jednakże Akuman był świadom swoich nikłych szans powodzenia. Powodów tego stanu rzeczy było wiele ale chyba największym był nieznany status żywotności jej męża. Tak czy siak kobieta nie wydawała się być jakoś szczególnie przejęta zaistniała sytuacją. Co więcej, nie miała również zamiaru pomagać. Najwidoczniej odpoczynek był dla niej ważniejszy niż wyjaśnienie tej zagadki. Tak więc... - zaczął Olbrzym nie do końca wiedząc jak zwracać się do lokaja. Panie lokaju? - zabrzmiało to bardziej jak pytanie niż oczywiste stwierdzenie. Mam parę pytań co do całej tej sprawy. Czy taka sytuacja miała już miejsce, jakie są relacje między tym małżeństwem, no i oczywiście czy Pan domu miał jakiś wrogów? - spytał Kumojin. Jeśli komuś z czymś kojarzą się te pytania to tak, są one żywcem wyjęta z podręcznika z akademii ninja.

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 lut 2020, o 14:45

- Cóż...- odparła pozostawiając zagadkę byłemu Otończykowi. Kobieta udała się na odpoczynek nie gnębiona przez nikogo pytaniami. Powodów takiego zachowania mogło być wiele, jednak były nie zbyt znane ninja. Oczywiście zajął się pracą jak na shinobi przystało i zaczął wypytywać.
- Nazywam się Hakkui - przedstawił się na początek wystawiając swoją starcza dłoń. - Nigdy nic podobnego nie miało miejsca, zawsze większość ludzi poważała zdanie pana domu i jego decyzje. To świetny człowiek, jego majątek dał pracę wielu ludziom tutaj tak jak mnie. - odparł. - Większość przepędziła mnie ze swojego domu z racji wieku, tylko on zgodził się dać uczciwą pensję mimo mojej niegramotnośc, a co do ich relacji.. - przeczesał brodę myśląc intensywnie.
- Nasza Pani zawsze była osobą, która nie okazywała zbyt wielu uczuć, zwłaszcza publicznie. Teraz jak sam widziałeś też nie, ale to prawdziwa lwica, mimo że ranna z powodu utraty męża stara się scalać wszystko w jedno. To dla niej cios, jednak chce być silna, bo wie, że wiele może jeszcze zrobić i osiągnąć. Są dobrym małżeństwem, w przeciwnym razie nie mieliby zapewne dziecka - to czemu tak twierdził owiane było tajemnicą dla przybysza. Nie musiał znać całej historii rodziny by zająć się sprawą.
- Pan nasz naturalnie miał wrogów, nie wsmak był majątek, czy to że ma cudowną żonę, córkę. Dużo ludzi czyjeś szczęście boli i chcą je zniszczyć, jednak nie wiem czy ktoś by się posunął do takich rozwiązań jak porwanie - spojrzał na Akumana, który był niemal trzy razy wyższy od niego.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 13 lut 2020, o 15:30

Akuman - powiedział ściskając dłoń starca. Nic mi po takich zeznaniach - westchnął Olbrzym wyginając usta w grymasie niezadowolenia. Pan miał wrogów jak każdy, z kobietą nawet mu się układało, a Akumanowi nic tak naprawdę to nie dawało. Kumojin zmarszczył brwi próbując sobie przypomnieć zajęcia z akademii. Żałował teraz że nie był pilniejszym uczniem. Tu już nie chodziło o robienie notatek, a zwykłe słuchanie na zajęciach. Zamiast tego całe lekcje zazwyczaj przesypiał mamrocząc coś półprzytomny za każdym razem gdy nauczyciel o coś go pytał. A gdzie go ostatnio widzieliście, no i czy kogoś podejrzewacie? Może córa to ukartowała co by przejąc majątek? - dopytywał się dalej starając się coś ustalić.

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 lut 2020, o 21:43

Może to były drobne informacje, jednak takimi tylko dysponował. Jedna osoba nie mogła wiedzieć wszystkiego o wszystkim co się działo na dworku. Były tu przecież jeszcze inne osoby. Gdyby tak on sam wiedział co się stało, kto zagroził władcy tego dworzyszcza sam zapewne domagałby się sprawiedliwości u władz. Taki Akuman zostałby bez pracy.
- Ostatnio był w swoim biurze - odparł mężczyzna i wyciągnął pęk kluczy. - Chodź zaprowadzę cię - powiódł go na górę przeglądając klucze na pętli, który by pasował do tego pomieszczenia. Zamek szczęknął a drzwi odskoczyły.
- Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, niebawem czeka ją ślub z paniczem Nadeko, można powiedzieć, że to dwie idealne partie dla siebie, obydwoje z dobrych rodzin, fakt, że lubi wypić nie zmienia zbyt wiele - mruknął i przeczesał brodę. - Jeśli będziesz czegoś potrzebować, to idę do ogrodu, jeśli zechcesz otworzyć jakiś inny pokój to powiedz- zostawił go samego w pomieszczeniu, gdzie był nienagannie. Na biurku leżał notatnik, na jednej ze ścian replika obrazu. na drugiej mapa handlowa. Gabinet był też pracownią, stała sztaluga, farby. Na niedokończonym płótnie wyraźnie zarysowany szkic kobiecego aktu.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 14 lut 2020, o 00:04

Nie ma czegoś takiego jak dwie idealne partie - podsumował Akuman odprowadzając staruszka wzrokiem. No to do roboty - mruknął pod nosem rozglądając się dookoła. Z całą pewnością misja tego typu wymagała pomyślunku, a Kumojin nie należał do ludzi, którzy tego pomyślunku lubili nadużywać. Hehe goła baba - zaśmiał się oglądając obraz. Taka w sam raz na raz hehe - dodał przekręcając lekko głowę na bok. Gdy skończył napawać się widokiem kobiecych kształtów podszedł do biurka, a następnie podniósł dziennik. Coś tu musi być - pomyślał wertując kartki. Olbrzym szukał jakiejś wskazówki, tajemniczej notatki, a może po prostu wiadomości o treści "jestem Panią tego domu i to ja zabiłam mojego męża". To z całą pewnością wiele by ułatwiło.

Postprzez Uchiha Kawauso » 14 lut 2020, o 01:01

Po napawaniu się wzrokiem zaczął wertować dziennik i przeglądać strony:

"Lista odbiorców:
1. Tokashi Mikano
2. Menma Etsu
3. Tobe Nakatsu
4. Fuumiko Odi
5. Hanako Mesu
6. Neko Amaru"

Nie mówiło mu to zbyt wiele. W dzienniku była zaznaczona data czwartek, 23:00. Wczoraj był piątek. I dziwny dopisek: "Gvvnjlp Pej." Wertując dalej strony znalazł zdjęcie swojej córki wraz z przyszłym mężem na przymiarce krawieckiej do ślubu. Młoda była kropka w kropkę podobna do matki. Równie piękna, czarne, długie włosy, szczupła o porcelanowym odcieniu skóry, tylko oczy miała jakieś takie smutne. Wertując dalej znalazł jakiś wiersz, przynajmniej tak to wyglądało:

"Zo­ba­czyć świat w zia­ren­ku pia­sku
Nie­bio­sa w jed­nym kwie­cie z lasu
W ści­śnię­tej dło­ni za­mknąć bez­miar
W go­dzi­nie - nie­skoń­czo­ność cza­su "

Dalej był jakiś wycinek ze starej gazety:

Jeżeli decydujemy się na zakup starego obrazu, dopatrujmy się włosia z pędzla w farbie. Nieprofesjonalni artyści produkujący kopie obrazów często posługiwali się tanimi pędzlami, które pozostawiały włosie w farbie.

Cóż, pan tego domu był koneserem piękna, możliwe, że to nie było nic znaczącego dla sprawy.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 14 lut 2020, o 09:31

Aaaa - wrzasnął Akuman łapiąc się za głowę. Nic z tego nie rozumiem - warknął odkładając dziennik na miejsce. Najchętniej rzucił bym to wszystko ale z czegoś trzeba żyć - pomyślał uświadamiając sobie że od jakiegoś czasu był bezdomny. Kumojin posmutniał, usiadł przy biurku podpierając ręką głowę. Dlaczego nie mogli kazać mi obić jakiegoś typa - mruknął rozglądając się po pokoju. Jedynym poza gołą babą co przykuwało jego wzrok był obraz. Jego zmysł detyktywistyczny podpowiadał mu że coś może się za nim kryć. Jakiś sejf czy coś. Olbrzym wstał, a następnie podszedł do obrazu i zdjął go ze ściany. Cóż jeśli nic nie będzie się za nim kryć zawsze może zdjąć ze ściany mapę.

Postprzez Uchiha Kawauso » 14 lut 2020, o 10:15

Chyba Akuman czuł się nieco załamany tym, że ktoś swoje prywatne spotkania zapisuje kodem. W dzienniku też były rzeczy, które w żaden sposób nie pomogły ninja
Siedział tak kontemplując przez chwilę obraz, dopiero teraz na szkicowniku dostrzegł podpis autora, w zasadzie inicjały: "W. Okobe". Nie mógł chyba jednak znać nikogo z artystów o tym nazwisku. Z dołu podniósł się jazgot, krzyk i płacz pani domu.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Kumojin Akuman » 14 lut 2020, o 10:38

No i to to ja rozumiem, w końcu jakaś zabawa - oznajmił wesoło odwieszając obraz na ścianę. Kumojin odwrócił się na pięcie i ruszył w kierunku schodów. Zbiegł po nich równie zgrabnie co słoń w składzie porcelany po czym wpadł do pokoju, z którego dobiegały krzyki. Co tu się do licha ciężkiego wyprawia - wrzasnął z typową dla niego mieszanką agresji, zawadiactwa i jednoczesnego obrzydzenia do rozmówcy. Nie chciał nikogo urazić po prostu taki był, taki się urodził i tak szedł przez życie. Choć morda Akumana była szpetna, a jego zachowanie tylko ją podkreślało to w głębi serca ten nie był aż tak zepsuty. Co prawda, nie był olbrzymem o gołębim sercu to.... a nie ważne.

Postprzez Uchiha Kawauso » 14 lut 2020, o 10:55

Zapomniłam w autobusie o tym.obrazie i tak nic tam nie było, gomen.

Akuman zbiegł po schodach niczym rozjuszony nosorożec i od razu spostrzegł panią domu klęczącą na posadzce. Była zapłakana, a obok niej leżqł biały kartonik, do którego jeśli mężczyzna podszedł mógł odkryć, że jest w nim palec. Dokładniej z lewej dłoni serdeczny, a wnioskować mógł po tym, że krwawy kikut zwieńczony był złotą obrączką. Zaraz po tym z zewnątrz dobył się łoskot o bramę. Ktoś się wspinał by ją przesadzić.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Następna strona

Powrót do Ranga C