Samodzielna #2

Na potrzeby Misji Samodzielnych rangi D i C.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Samodzielna #2

Postprzez Shiin Yukio » 16 kwi 2019, o 16:30

Nastał kolejny dzień, w którym na Yukio czekała misja. Tym razem zlecenie chłopak otrzymał późnym popołudniem. Jako że akurat wtedy siedział w domu i nie miał konkretnego zajęcia, postanowił od razu przeczytać treść zwoju. Głównie by sprawdzić, czy może zabrać się do pracy już tego dnia. Shinryu przeleciał szybko wzrokiem po tekście, którego było stosunkowo mało. -Hmmm? - wymsknęło mu się, gdy zaczął bardziej zgłębiać szczegóły misji, którą mu zlecono. -Znaleźć przyczynę dziwnego zachowania dziecka? - przeczytał na głos. Za dużo mu to nie mówiło. Podobnie pozostała treść zwoju. Wychodziło więc na to, że większość informacji uzyska u zleceniodawcy. Do zmroku kilka godzin, tak więc Shiin postanowił już tego dnia wybrać się do domu, w którym był problem.
Po dotarciu na miejsce chłopak zapukał do drzwi i wyjaśnił, kim jest oraz w jakim celu przyszedł. Rodzice dziecka zaprosili go do środka, po czym zaczęli wyjaśniać sytuację. Dzieciaka nie było akurat w domu, więc mogli swobodnie rozmawiać. -Ostatnimi czasy nasz syn, Isamu, drastycznie się zmienił. Praktycznie się nie uśmiecha, często jest rozkojarzony i przygnębiony. Próbowaliśmy dowiedzieć się od niego, czy coś się dzieje, jednak nic nam nie powiedział. Byliśmy także w akademii, by dowiedzieć się, czy może to z powodu ocen lub innych uczniów, ale to nie to. Chcielibyśmy, abyś poobserwował go trochę i spróbował się dowiedzieć, o co biega. - powiedział ojciec. Intrygująca sytuacja, ale pod innym kątem. Podczas tego całego wywodu chłopak zastanawiał się nad jednym. Czy rodzice nie znają się na wychowywaniu, skoro nie potrafią dotrzeć i porozumieć się ze swoim synem, czy może wręcz przeciwnie - znają się, dlatego też próbują zdobyć informacje z innego źródła? Rozważanie jednak zniknęło w momencie, w którym mężczyzna zrobił dłuższą przerwę. Matka dzieciaka przyniosła jego zdjęcie, by Shinryu mógł się zapoznać, a ojciec dodatkowo powiedział, w jakich godzinach Isamu jest poza domem i co wtedy robi. Grafik nie był napięty, a większość czasu i tak pobierała akademia. Po zdobyciu wszystkich potrzebnych informacji niebieskowłosy oddalił się do swojego domu. Nie było sensu zaczynać dochodzenia już tego dnia, gdyż było za późno. Postanowił więc zacząć w dniu następnym.
Genin postanowił dać sobie tydzień. Zwykle okres siedmiu dni jest okresem rutyny. Tak więc, jeżeli po tym czasie nic nie znajdzie, należy odpuścić. Zadanie to wymagało zużycia sporej ilości czasu, ale taki typ misji, więc nie narzekał. Poza tym sam sobie wymyślił te siedem dni. Piątek, godzina szesnasta. Dzieciak opuścił swój dom i ruszył w stronę pobliskiego placu zabaw. Bawił się z kilkoma innymi małolatami, nic nadzwyczajnego. Starał się na wszelki wypadek nie podchodzić zbyt blisko, ale wyglądało na to, że Isamu dobrze się bawił. Dwie godziny zmarnowane.
Zgodnie z tym, co powiedzieli rodzice, w sobotę i niedzielę nie miał regularnych wypadów, więc niebieskowłosy odpuścił te dwa dni. Następny więc był poniedziałek. Droga z domu do akademii, a także powrotna nie wyróżniała się niczym. Później kolejne zabawy. Tym razem doszły dwa nowe dzieciaki, płci męskiej. Z początku było dosyć spokojnie, ale w szybkim tempie zaczęły się zgrzyty pomiędzy małolatami. -Przeszkadzacie nam! Nie chcemy cię tu, idź sobie! - o dziwo osobą, która wykrzykiwała te słowa był Isamu. Wyglądało na to, że był liderem tejże grupki i nowy dzieciak nie za bardzo przypadł im do gustu. Było blisko do bójki, jednakże drugi z nowoprzybyłych chłopaków uspokoił ich, a następnie całe zgromadzenie się rozeszło. Wyglądało na to, że Isamu nie był taki święty. A może był to tylko jednorazowy wybuch, spowodowany stresem, jakąś inną sytuacją? Może ten smutek skumulował się na tyle, że przeistoczył się w gniew? Być może dalsze dochodzenie coś wykaże.
Wtorek natomiast okazał się dosyć intrygujący. W ten dzień Isamu ma cotygodniowe lekcje nauki gry na jakimś instrumencie. Podobno je lubi, jednak wyglądało to trochę inaczej, a przynajmniej tak uważał. Nie kręcił się koło domu nauczyciela, nie mógł też podejrzeć, jak wyglądają lekcje i jak bachor podczas nich się zachowuje. Mógłby spróbować zapukać do drzwi i wyniuchać co nieco, ale zapewne przez jego wizytę nie będzie ewentualnych akcji, o ile jakiekolwiek są. Czemu więc twierdził, że to właśnie to jest źródłem problemu? Swoje przypuszczenia bazował na… jego sposobie poruszania się. Normalnie nie byłby w stanie tego dostrzec, ale ze względu na to, że obserwował już go jakiś czas, zauważył, że chłopak bardzo mozolnie i ospale szedł w stronę domu nauczyciela. Droga powrotna zaś przebiegła przeciwnie. Tak jakby Isamu się cieszył, że wreszcie koniec. Dodatkowo sytuacja z dnia poprzedniego. To mogło być połączone, ale mogło też i nie być. Z szerszej perspektywy to jednak miało sens, tak więc i ten fakt postanowił dorzucić do swoich rozważań.
Jego spostrzeżenia wydawały się prawdziwe, gdyż przez resztę dni nie wydarzyło się nic, co mogło przykuć uwagę Shinryu. Tego samego dnia tygodnia, o tej samej porze nastąpiło kolejne spotkanie genina ze zleceniodawcami. -Nie jestem w stu procentach pewien, ale to najprawdopodobniej przez jego lekcje muzyczne. Albo to, albo szkoła, którą państwo odrzucili. - rodzice z początku solidnie się dziwili, ale przyjęli to do siebie. -Dziwne, naprawdę dziwne. Kiedyś Isamu bardzo lubił te zajęcia, wręcz nie mógł się ich doczekać. - tym razem to matka się odzywała -Dobrze, tyle nam wystarczy, dziękujemy za pomoc. - Być może dojdą do porozumienia z dzieckiem, być może nie, to od nich zależało, jak się do tego zabiorą. Jego to za bardzo nie interesowało. Swoje zrobił, a małżeństwo nie próbowało dorzucić mu więcej roboty, tak więc jego misja się zakończyła. Tak samo, jak jego pobyt w tamtym domu, gdyż czym prędzej się z niego ulotnił. W końcu nie miał powodu, by w nim dłużej przebywać.
.

Obrazek

Spoiler:
 
Posty: 122
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 00:14
Ranga: Chūnin

Re: Samodzielna #2

Postprzez Shotaro » 16 kwi 2019, o 20:11

Akcept
Gracz otrzymuje:
+ 1 Misja D
+ 1 PD
+ 5 PN
+ 200 Ryō
Inne wynagrodzenie:
 
Posty: 1564
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 00:58
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Akatsuki


Powrót do Samodzielne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników