[D] Dostawa ziół

Na potrzeby Misji Samodzielnych rangi D i C.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

[D] Dostawa ziół

Postprzez Hyūga Eijiro » 10 lis 2019, o 20:58

Był to całkiem ładny poranek. Młody Hyuga niedługo po tym jak oficjalnie został geninem wstał dziś całkiem wcześnie, by zgłosić się po zapowiedzianą parę dni temu misję. Tradycyjnie zapalił na balkonie szybkiego papieroska podwędzonego wcześniej ojcu, a zaraz potem popędził do toalety, skorzystał z wc, wziął szybki prysznic i umył zęby, aby się rano odświeżyć. Zaraz po tym pobiegł na dół, zrobił sobie kanapkę na teraz i dwie na drogę, wypił coś ciepłego i wyszedł z domu, nie czekając aż ktokolwiek z jego rodziny wstanie i raczy do niego dołączyć.
Eijiro ruszył w stronę centrum. Z początku szedł normalnie drogą, ale gdy ta zaczęła się robić tłoczna, postanowił "przesiąść" się na autostradę dla shinobi - czyli po prostu dachy. Wskoczył na jeden z nich, by za jego pomocą przedostać się na drugi i tak dalej i tak dalej, przyspieszając sobie tym samym drogę. W ten sposób szybko dotarł do centrum, a tam znalazł pewien sklep, z właścicielem którego to właśnie był umówiony.
- A jesteś wreszcie! Dobrze, dobrze... - powitał go sprzedawca, gdy tylko go zobaczył.
- Chodź tu za mną, zaraz Ci wszystko wytłumaczę. - pomachał za nim ręką i ruszył na zaplecze.
Eijiro zdążył się jeszcze przywitać i zaraz poszedł za swoim zleceniodawcą.
- Tutaj masz listę rzeczy, które musisz mi dostarczyć. Wszystko dostaniesz w tej wiosce... - wskazał miejsce na mapie, a także drogę z Konohy. - Nie jest to daleko i łatwo tam trafić, ale niestety nie mogę zostawić sklepu samego, ani też go zamknąć. Teraz się skup - te zioła dostaniesz od Hideyoshi'ego Miyake, lokalnego zielarza, jego dom na pewno rozpoznasz, jest dość charakterystyczny... Następnie te skóry dostaniesz od Toshiki'ego Suenami, to zaś jest lokalny łowca i garbarz, jego dom również jest charakterystyczny... A zresztą jak ta cała wieś. W razie byś czegoś nie wiedział to możesz zapytać tam kogokolwiek, to mała osada, więc wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą... No a teraz leć już, szkoda czasu, niektóre z tych przedmiotów muszę mieć jeszcze dziś przed zamknięciem sklepu, więc mógłbyś się pośpieszyć. - poinstruował młodego Hyuge i zajął się zaraz swoimi sprawami.
Chłopak raczej wszystko zrozumiał, więc też postanowił nie przeszkadzać już więcej sklepikarzowi i ruszył ku wyjściu, kiedy ten go zatrzymał.
- Poczekaj no! Prawie bym zapomniał, a Ty też się nie upominasz! Tutaj masz plecak i tobołek, w które będziesz mógł zapakować towar, jak chciałeś się zabrać bez tych rzeczy? Ehh, Ci shinobi... Albo wiesz co? Załatw mi dziś tylko te zioła, znając Toshikiego będzie się guzdrał i mógłbyś nie zdążyć, a na te zioła jestem dziś umówiony z klientem, także po resztę pójdziesz jutro... Oczywiście będzie to drugie zlecenie. - i wręczył mu wymieniony ekwipunek, które Eijiro zaraz założył, podziękował i ruszył w drogę.
- A, tylko one mają do mnie wrócić! - krzyknął jeszcze do niego z oddali sprzedawca, na co chłopak tylko kiwnął głową.
Eijiro w miarę szybko dotarł do bram wioski, gdzie pokazał swoje zlecenie i zameldował się, że wychodzi i że niedługo powinien wrócić. Wyszedł więc na główną drogę, dzięki której mógł dotrzeć do swojego celu i ruszył przed siebie. Dawno nie opuszczał wioski i aż przeszedł go dreszcz emocji, w końcu miał przed sobą otwarty świat, przecież wcale nie musiał już tu nigdy wracać, może powinien udać się na niekończącą się podróż w poszukiwaniu doświadczenia? Nie myślał o tym jednak poważnie i zaraz zajął się podziwianiem otaczających go widoków.
Cała ekscytacja minęła mu dość szybko, kiedy wszystko zrobiło się monotonne, bo po obu stronach drogi były tylko wysokie drzewa i krzaki, a przed i za nim ciągnęła się droga, na której można było zobaczyć nielicznych przechodniów. Z nogi na nogę szedł ku wiosce, aż w końcu doszedł do pierwszego skrzyżowania, gdzie właśnie miał skręcić w lewo. Zrobił to i po jakimś czasie wszedł w trochę węższą ulicę po prawej stronie, która to już miała go doprowadzić prosto do wioski. Miał nadzieję trochę się rozerwać - spotkać jakiś bandytów, ochronić kogoś przed napadem, ale niestety (albo i stety) nic takiego nie miało miejsca i chłopak szczęśliwie dotarł na miejsce.
Cała wioska faktycznie była dość specyficzna - płot ją otaczający nie był zbyt solidny, a niektóre budynki były dziwacznie wystrojone albo pomalowane na przeróżne kolory. Dom zielarza był pokryty strzechą, obok miał dość spory ogród, a w okół całego domu do jego ścian były poprzyczepiane różnorakie zioła, które prawdopodobnie miały się tam też i suszyć, ale też wyglądał jakby praktycznie cały był zbudowany z traw! Eijiro podszedł więc do drzwi, które były otwarte.
- Dzień dobry! Jest tam kto? - zawołał do środka, bo nie chciał wchodzić nieproszony, a po chwili usłyszał dziwne człapanie.
- Hmm? Kto się tak wydziera! - zza rogu wyłonił się śmieszny staruszek, z długą (prawie za pas!), siwą brodą i słomianym kapeluszem na głowie, który osłaniał jego równie długie i siwe włosy.
- A kimże Ty jesteś? Pierwszy raz Cię tu widzę... - zapytał lekko zdziwiony na widok młodego Hyugi.
- Hyuga Eijiro. Przyszedłem na zlecenie Pana Junzo Yoshifumi, oto lista produktów, które mam od Pana odebrać. - przedstawił się i zaraz wytłumaczył dlaczego tutaj przybył.
- A, stary Junzo, co? Dawno go nie widziałem, pozdrów go ode mnie i powiedz, że mógłby czasem nas tutaj odwiedzić osobiście, a nie wyręczać się posłańcami non stop. Bez urazy oczywiście... - mówił i przygotowywał jednocześnie zamówienie, a gdy tylko chłopak je dostał, podziękował i ruszył jak najszybciej z powrotem do wioski, żeby mógł zdążyć na czas.
Drogę powrotną pokonał już znacznie szybciej - po prostu biegł, a gdy trochę się zmęczył zwalniał do truchtu i po chwili biegł ponownie. Szybko dotarł do bram wioski, gdzie się zameldował, a zaraz potem do swojego zleceniodawcy, któremu dostarczył nawet chwilę przed czasem zioła. Dostał za to wynagrodzenie, a po kolejną część zadania miał się zgłosić jutro, więc Eijiro podziękował i ruszył do domu, żeby mógł się wyspać na ponowną wycieczkę następnego dnia.
Obrazek

Ranga: Chūnin

Re: [D] Dostawa ziół

Postprzez Nara Rin » 11 lis 2019, o 15:47

center]Akcept[/center]
Gracz otrzymuje:
+ 1 Misja D
+ 1 PD
+ 5 PN
+ 200 Ryō
Inne wynagrodzenie:

Ranga: Tokubetsu Jōnin