Samodzielna 6

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Samodzielna 6

Postprzez Nara Shoku » 17 sie 2015, o 13:05

Shoku jako jeden z wielu Geninów w Konoha, zobowiązany był do prowadzenia wszelkich niezbędnych prac pomocniczych związanych z Festiwalem Odrodzenia, który odbywał się na terenie wioski. Porządki, przenoszenie różnych bambetli, pomaganie dotrzeć ludziom do konkretnych miejsc - były to zadania bardzo popularne i właściwie całkiem proste, dlatego żaden Genin nie protestował, póki otrzymywał za pracę godziwe wynagrodzenie.
Młodemu Narze tym razem przypadło dość ciekawe zajęcie jakim była pomoc jednemu z cukierników w przygotowywaniu wyrobów i sprzedawaniu ich na straganie.
Obrazek
Młody Nara, aż dziwne, że nie przydzielili mi kogoś z Akimichi. Ci zawsze rwali się do pomocy w mojej cukierni ale problem był taki, że podjadali nawet gdy mrugnąłem. Ile ja na nich kasy straciłem... mam nadzieję, że ty zjadłeś już dzisiaj porządne śniadanie, co? - spytał trzęsący się lekko staruszek.
Oczywista sprawa panie Yajima, lubię słodkości, ale tylko po pracy. - odpowiedział chłopak wkładając swój bialutki fartuch i niską czapkę pomocnika cukiernika.
Co będę musiał dokładnie robić? To będzie pierwszy raz, kiedy podejmuję się takiego zadania.
Już tłumaczę. Tu masz takie coś, gdzie wlewasz lukier, łapiesz tutaj i powoli wyciskasz. W ten sposób będziesz robił wzorki na tortach, ciastkach i innych wyrobach, które będę Ci tu przynosił. Mi nie idzie to już zbyt dobrze, dlatego poprosiłem o kogoś młodego, komu nie trzęsą się ręce. Tutaj masz pierwsze ciasto, zrób na nim duży symbol Konohy czerwonym lukrem, zobaczymy jak sobie poradzisz. - powiedział Yajima, podsuwając pod nos młodego Nary piękny, biały tort o trzech piętrach.
To wyjątkowy tort, będzie on poczęstunkiem dla wszystkich, którzy wezmą udział w egzaminie na Chunina. A Ty bierzesz w nim udział? W Końcu jesteś Geninem, prawda?
Ja? Chyba raczej nie, wątpię, żebym dał radę, może za rok, albo dwa. Moja koleżanka z klanu Akimichi o którym pan mówił, prawdopodobnie będzie próbowała swoich sił więc będę ją dopingował. - powiedział Shoku, czując w środku lekki smutek spowodowany tym, że nie będzie mógł wziąć udziału w tym wielkim wydarzeniu mimo wszelkich starań jakich dokładał, aby stać się silniejszym i lepszym shinobi od kiedy tylko ukończył Akademię.
* * *
Mijały kolejne godziny pracy w cukierni, a Shoku nabierał coraz większej wprawy w tworzeniu lukrowych wzorów. Podczas, gdy na początku były to głównie symbole wiosek, krajów i klanów, później chłopak był już w stanie całkiem nieźle odwzorowywać nawet proste obrazki podsuwane mu przez mistrza. Hokage na cieście? Żaden problem! Budynek Akademii z wielokolorowego lukru? Od zaraz! Shoku zaczynał wczuwać się w rolę coraz bardziej z każdą chwilę i z każdą kropelką lukru, która spadała na jego fartuch lub dłoń.
Kiedy nastał wieczór, wszystko było już gotowe i można było przystąpić do uroczystego odsłonięcia straganu pełnego najlepszych i najpiękniejszych tortów, ciast, ciasteczek i babeczek w całej Konoha.
Nara ubrany już w tradycyjny strój, z sakiewką przywiązaną u pasa, stał za ladą wypełnioną wszelkimi smakołykami i sprzedawał kolejne porcje nakręconym łasuchom, dzieciom i ich rodzicom. Każdy kto tylko przechodził obok, chciał spróbować chociaż jednej, małej babeczki jeśli nie było go stać na większą słodkość.
Yajima stojący obok Nary, z zadowoleniem sprzedawał po swojej stronie i zachwalał pracę nowego pomocnika, co chwilę zerkając w jego stronę, aby upewnić się, że wszystko gra.
Zapraszam! Najlepsze wypieki w Konoha! Najwspanialsze wzory specjalnie dla was! - zachwalał starzec, licząc w głowie setki banknotów, które ludzie sami wkładali mu do rąk.
* * *
Kiedy noc była już bardzo późna, a ludzie zaczęli rozchodzić się do domów, Yajima zarządził koniec sprzedaży gdyż i tak na blacie pozostały tylko dwie babeczki. Jedna z nich nosiła na sobie nazwę lokalu, druga była pusta.
Shoku, świetnie nam poszło. Już dawno nie odnotowałem takiego zysku i wiesz co? Jestem pewien, że to w sporej mierze dzięki Tobie. Tutaj jest rekomendacja dla radnych, niech wiedzą, że zasługujesz na pochwałę. A to ode mnie.[/color] - dodał, biorąc do rąk tubkę z lukrem i malując na niej symbol klanu Nara.
Smacznego.
Druga postać: Kaguya Seiki
Obrazek

Ranga: Genin

Re: Samodzielna 6

Postprzez Hyūga Natarī » 17 sie 2015, o 13:12

Wioska lub Organizacja:
Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
Kod: Zaznacz cały
[b]Przychód:[/b] 100Ryō
[b]Link:[/b]
[b]Suma:[/b]

Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: Bank wiosek i organizacji.
Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.
Gracz/Gracze otrzymują po:
+ 1 Misja D
+ 1 PD
+ 5 PN
+ 200 Ryō
Rozwiń mnie :<:

No one can determine… another's destiny.

MK: Kiyomi

Ranga: Jōnin

Powrót do Samodzielne