Samodzielna 7

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Samodzielna 7

Postprzez Nara Shoku » 18 sie 2015, o 01:00

Młody Nara z każdym dniem otrzymywał coraz to nowe zadania, z polecenia wioski. Tym razem okazało się, że zlecenie polegało na odnalezieniu grupki młodocianych bandziorów, którzy podkradali notorycznie różne drobiazgi z różnych straganów, w ogólnym rozrachunku czyniąc szkody liczone w tysiącach Ryo.
Nara Shoku, Genin Konohy zostaje przydzielony do zadania rangi D.
Cel misji: zidentyfikować i schwytać członków młodocianego gangu złodziei, okradających stragany w wiosce. Namierzyć kryjówkę oraz skradzione dobra, aby następnie zwrócić je osadzie, która rozdysponuje nimi pomiędzy poszkodowanymi.
Ranga misji: D

Zadanie brzmiało całkiem poważnie, jednak ranga jaka została mu przydzielona, była lekko demotywująca.
Matko, ojcze, sami zobaczcie, co też mi dali tym razem. Czy to normalne? Mogę odmówić? - spytał chłopak, nie wstają nawet z łóżka. Faktycznie wywlekanie się z łóżka, aby wykonać zadanie za tak marne pieniądze było bardzo nieuczciwe, jednak misja to misja i rodzice Nary byli zgodni co do tego, że lepiej wziąć się w garść i ruszać do pracy.
* * *
Ubrany w zwykłe ubranie, pozbawione opaski wioski oraz przybornika małego zabijaki-ninja, Shoku wyruszył w miasto, aby przechadzając się pomiędzy straganami, namierzyć jakiś ślad młodych rabusiów. Sprawa nie była łatwa, gdyż wokół pełno było zwykłych ludzi, którzy przybyli na Festiwal, aby po prostu dobrze się bawić, obkupić się wszelkimi bajerami, najeść do syta i zapewnić swoim pociechom frajdę. To właśnie te ostatnie, najmłodsze osobniki stały się obiektem obserwacji młodego shinobi, który starał się wracać uwagę na każdego z osobna i wszystkich jednocześnie a zadanie to nie należało do łatwych.
Stać! Złodziej! Łapać go! - donośny krzyk dobiegł z tłumu za plecami Shoku, dlatego też chłopak szybko zawrócił i przebiegając pomiędzy tłumem ludzi, starał się wypatrzeć kogo też uznano za winnego kradzieży.
Zanim mały detektyw dotarł na miejsce, okazało się, że na miejscu nie było już nikogo poza poszkodowanym sklepikarzem oraz kilkoma gapiami, którzy dyskutując pomiędzy sobą, wprowadzali tylko większy zamęt niż było to konieczne.
Proszę Pana, jestem tu by odszukać tych złodziei, przysłała mnie wioska. Proszę powiedzieć mi jak wyglądali, postaram się ich wytropić. - powiedział Shoku, licząc na to, że uda mu się przemówić do rozsądku sklepikarzowi, który wyglądał na typowego gbura.
Hmm... w sumie co mam do stracenia. Mały chłopak, pewnie z 10 lat na karku. Ubrany w niebieskie spodnie do kolan, kilka dziur na kolanach, biała, brudna koszulka i czapka z małym daszkiem, zakrywająca oczy. Zabrał mi kilka sztuk pieczywa i uciekł w tamtym kierunku. - powiedział sklepikarz, wskazując palcem zatłoczoną uliczkę.
* * *
Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań, trzeba było stwierdzić, że młody złodziej zapadł się pod ziemię, nie było go po prostu nigdzie. Poszukiwania spełzły na niczym, jednak nie należało zawieszać całej misji.
Z czasem Shoku był prawie świadkiem jeszcze dwóch podobnych wykroczeń, jednak za każdym razem był na miejscu zbyt późno, aby chociażby dojrzeć przestępcę, nie mówiąc już nawet o jego schwytaniu.
Dopiero przy którejś z kolei próbie, chłopak znalazł niemal w idealnym miejscu o idealnym czasie. Złodziejaszek, który trzymał w dłoni worek z łupami przebiegał obok niego i potrącił go nawet ramieniem. Pierwszą myślą Nary było wykorzystanie Kagamane no jutsu, aby zatrzymać chłopaka, jednak to nie doprowadziłoby go do kryjówki reszty bandy. Shoku pobiegł za złodziejem, nie krzycząc ani nie wykonując żadnych, podejrzanych ruchów, starał się być niczym jego cień biegnący kilka metrów z tyłu.
Po kilku minutach, obydwaj dotarli do opustoszałego miejsca w wiosce, gdzie smród i stęchlizna nie dawały normalnie funkcjonować. Wszechobecne śmieci, kartony i pudła, torby i gazety walały się po ulicach, obdarte, wymalowane ściany nie zachęcałyby turystów, gdyby tylko mieli to zobaczyć - jednym słowem, miejsce idealne dla złodzieja.
Chłopak z łupem wbiegł za jeden z większych kontenerów ze śmieciami, gdzie jak się okazało, po chwili wbiegło też kilka innych, podobnych mu osób. To z całą pewnością była kryjówka poszukiwanej bandy, dlatego też Shoku postanowił nie ryzykować powodzenia misji, której i tak z początku był przeciwny.
Po kilkunastu minutach, Nara znalazł się w budynku rady, gdzie odszukał osoby odpowiedzialne za przydział misji.
Nara Shoku, stawia się w sprawie misji. - powiedział chłopak, wystawiając przed siebie dokument pokazujący, że faktycznie został wyznaczony do jakiegoś zadania.
Odszukałem kryjówkę młodych rabusiów, znajduje się ona w tej części wioski, ukryta jest za kontenerem zielonego koloru. Niestety liczba poszukiwanych jest zbyt duża, abym mógł samodzielnie schwytać ich wszystkich. Udało mi się namierzyć dokładnie 5 osób powiązanych z grupą, nie wiem, ile znajdowało się w środku kryjówki. - raport zdany przez młodego Narę był dość szczegółowy i miał pokazać, że faktycznie wyznaczenie do tego zadania Genina było zbyt pochopną decyzją. Nie było faktycznej możliwości, aby Shoku mógł osobiście schwytać wszystkich członków gangu.
Radni popatrzyli na siebie z lekkim zmieszaniem po czym przytaknęli porozumiewawczo.
Tak... to chyba wystarczy, aby złapać ich wszystkich za jednym razem. Dobrze się spisałeś, wyślemy po nich kogoś, kto będzie w stanie załatwić sprawę za jednym strzałem.
Chłopak westchnął, radując się tym, że misja okazała się trwać krócej niż myślał i nie była wcale tak trudna jak teoretycznie być powinna. Teraz pozostawał mu jeszcze czas na odpoczynek lub wzięcie udziału w Festiwalu, który trwał w najlepsze do późnych godzin nocnych.
Druga postać: Kaguya Seiki
Obrazek

Ranga: Genin

Re: Samodzielna 7

Postprzez Shiin Ribenji » 18 sie 2015, o 01:09

Powtórzenia i ten... jak to możliwe, że koleś który ucieka nie patrzy za siebie i nie sprawdza jak blisko są goniący? NIEMOŻLIWE!

Wioska lub Organizacja:
Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
Kod: Zaznacz cały
    [b]Przychód:[/b] 100Ryō
    [b]Link:[/b]
    [b]Suma:[/b]

Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: Bank wiosek i organizacji.
Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.
Gracz/Gracze otrzymują po:
+ 1 Misja D
+ 1 PD
+ 5 PN
+ 200 Ryō
Inne wynagrodzenie:
THEME

Obrazek

Rodzimy Talent: Genjutsu - Iluzje stają się silniejsze, realniejsze i wyraźniejsze, mogą obejmować większy obszar oraz więcej czynników. Od rangi B i wyżej techniki stają się jeszcze silniejsze. Gdy normalnie wymagane jest tylko Kai by wyjść z iluzji, teraz ofiara potrzebuje co najmniej bólu. W przypadku technik na które nie działa Kai a działa ból w połączeniu z tym atutem trzeba obcej chakry.

Stoję na straży jakości działu misji
Sprawdzam Karty Postaci
Przydział misji: D-S

Ranga: Chūnin

Powrót do Samodzielne