[ D ] Mały bibliotekarz

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

[ D ] Mały bibliotekarz

Postprzez Nara Shoku » 17 lut 2016, o 13:43

Po dość trudnej misji, w trakcie której młody Nara musiał zmagać się z wariatkami i ich obrońcami, rada postanowiła przydzielić chłopakowi nieco lżejsze zadanie. Tym razem okazało się, że biblioteka Konohy przechodzi gruntowny remont i potrzebują kilku ochotników do pomocy w przenoszeniu i układaniu książek i zwojów.
No, wreszcie jakaś przyjemna robota. - powiedział sam do siebie Shoku, odczytując list z informacją przy stole, gdzie siedziała również jego rodzina. Rodzice nie skomentowali otrzymanej przez syna misji, najwyraźniej uznali, że rada sama dobrze wie komu co i kiedy zlecić, aby najlepiej zadbać o jego rozwój.
* * *
Po skończonym śniadaniu, młody Nara wyszedł z domu prosto w stronę biblioteki. Niejednokrotnie odwiedzał to miejsce i ciekaw był jakich też zmian chcą tam dokonać. Liczył na to, że poszerzy się oferta książek historycznych i fantastyki, które były jego ulubionymi. Zastanawiał się też, czy w zamian za pomoc otrzyma jakieś bonusy typu karta "pierwszeństwa" w kolejce lub "darmowa herbatka dla szanownego czytelnika". Byłyby to miłe gesty, którymi z całą pewnością by nie pogardził.
Po doratciu na miejsce, chłopak stwierdził, że już z zewnątrz widać było lekkie zmiany w wyglądzie biblioteki. Odmalowane ściany, nowy, bardzo ładny szyld z wielkim napisem "BIBLIOTEKA KONOHY" i nowiusieńkie drzwi wejściowe, które już nie otwierały się tak opornie jak poprzednie - to wszystko robiło dobre, pierwsze wrażenie.
Po wejściu do środka, Shoku przywitał się z dobrze sobie znaną bibliotekarką, przed którą leżało kilka kolumn książek, najpewniej nowych nabytków.
Dzień dobry, podobno mogę dzisiaj w czymś pomóc. Za co miałbym się zabrać? - spytał chłopak, oczekując prostej i konkretnej odpowiedzi. Jak się okazało, dział historyczny i fantastyka zostały już wcześniej całkowicie opróżnione, ściany odmalowane, zakupionow nowe regały i stoliki a teraz pozostało zapełnienie książkami - zarówno starymi jak i nowymi - całej sali.
Nara zatarł ręce z zadowolenia i bez słowa ruszył do wskazanego pomieszczenia. Na miejscu przez chwilę zamarł z zachwytu, gdyż to co ujrzał przerastało jego najśmielsze oczekiwania. Wszystkie ściany ozdobione były malowidłami, które przedstawiały historię wioski od samego początku (na prawo od wejścia) aż do wydarzeń obecnych (prz drzwiach z lewej strony). Można było więc obejść całe pomieszczenie wzdłuż ścian, aby poznać historię wioski w sporym uogólnieniu, aczkolwiek pomysł sam w sobie i tak bardzo przypadł chłopakowi do gustu.
Trzeba dokończyć dzieła - powiedział do siebie chłopak, przestawiając pierwszy regał pod ścianę tak, aby ustawione na nim książki odpowiadały wydarzeniom przedstawionym na malowidłach. W ten sam sposób chłopak ustawiał koljne szafy i układał na nich książki odpowiadające danym wydarzeniom z historii wioski. Większym problemem okazały się te pozycje, które opisywały wiele wydarzeń rozciągniętych w czasie, lub traktowały o wydarzeniach spoza wioski. Tutaj jednak również znalazło się rozwiązanie - środek sali. To właśnie tam Shoku ustawił kilka szafek, tworząc z nich formę kwadratu wokół którego rozmieszczone były stoliki do czytania. Cała ta zabawa trwała może z 3h, gdyż książek było bardzo dużo i każdą trzeba było sprawdzić, aby została przypisana do odpowiedniego miejsca i szafki.
Po tych kilku godzinach, przyszła pora na dział fantastyki i również tam chłopak nie zawiódł się. Ściany zostały pomalowane ilustracjami z kilku najciekawszych jego zdaniem książek. Mityczne stwory na jednej ze ścian, skierowane były w stronę, gdzie znajdowały się ilustracje gigantycznych ludzi o wielu ramionach, którzy niszczyli góry swoimi uderzeniami. Tutaj sposób ustawiania regałów oraz książek miał być podobny a praca szła o tyle łatwiej, że chłopak już po samych okładkach książek był w stanie ocenić, gdzie co powinno się znajdować. Tutaj prace zajęły blisko 2h co było wynikiem wielce zadowalającym i nawet bibliotekarka była pod wrażeniem efektów, jakie udało się osiągnąć tak młodemu człowiekowi.
Kiedy obydwie sale były już przygotowane na przyjęcie czytelników, Shoku pożęgnał się ze swoją tymczasowoą przełożoną i ruszył do budynku rady, gdzie miał złożyć raport oraz dokumenty potwierdzające wykonanie misji.
Druga postać: Kaguya Seiki
Obrazek
 
Posty: 291
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 02:00
Ranga: Genin

Re: [ D ] Mały bibliotekarz

Postprzez Hyūga Natarī » 17 lut 2016, o 22:38

Wioska lub Organizacja:
Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
Kod: Zaznacz cały
[b]Przychód:[/b] 100Ryō
[b]Link:[/b]
[b]Suma:[/b]

Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: Bank wiosek i organizacji.
Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.
Gracz/Gracze otrzymują po:
+ 1 Misja D
+ 1 PD
+ 5 PN
+ 200 Ryō
Rozwiń mnie :<:

No one can determine… another's destiny.


MK: Kiyomi
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 10 mar 2015, o 18:41
Ranga: Jōnin


Powrót do Samodzielne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników