Zaginiona Kraina: Start

Daleko na północy leży Kraj Wiosny. Kraina ocalona przez Naruto i jego kompanów została uwolniona od wiecznej zimy, jednak północne granice tych ziem dalej narażone są na ciężkie zimy. Jednak gdy nastaje wiosna wędrowcy ruszają tam na poszukiwania i łowy. W tym roku wiosna przyczyniła się do sporych roztopów, niedostępne od lat góry stały otworem dla podróżnych. Wielu z nich zaginęło - od tygodni nikt nie miał z nimi kontaktu. Władca Haru no Kuni podejrzewa, że tereny jakie stały się dostępne muszą obfitować w dużą ilość drapieżników. Wysłał więc zaproszenia do pracy do Wiosek Shinobi. Każdy Shinobi może ruszyć na północ by uczestniczyć w łowach. A na północy czeka ich coś więcej, niż tylko proste polowanie...
Event poprzednio zwał się Łowcy Wilków.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Zaginiona Kraina: Start

Postprzez Cheshire » 16 sie 2013, o 21:21

Wymagania: Ranga shinobi co najmniej Tokubetsu Jōnina lub inna jej odpowiadająca, poziom postaci A.

Zabawa jest prosta. Gra oferuje trzy ścieżki przygody. Ścieżkę Wiedzy (oferuje Punkty Nauki), Mocy (oferuje Punkty Doświadczenia), oraz ścieżkę bogactwa (oferuje walutę dostępną w grze, Ryō). Każda ścieżka składa się z pięciu pytań lub zagadek w formie subforum (jedno w drugim). Rozwiązanie poszczególnych oznacza zdobycie przypisanej rangi misji (jeśli rozwiążemy jedną zagadkę lub dwie całość potraktowana będzie jako misja rangi D, jeśli rozwiążemy trzy lub cztery przygoda na danej ścieżce będzie misją C, jeśli zaś rozwiąże się w danej ścieżce wszystkie pięć zagadek potraktowane będzie to jako misja rangi B). By rozwiązać zagadkę należy wpisać odpowiedź jako hasło subforum. Po wejściu należy napisać post opisujący przebieg przygody. Po wykonaniu (pełnym lub niepełnym) jednej ścieżki można wykonać inną. Uwaga, nie można wrócić do przerwanej ścieżki, nie można też edytować postów.
    Regulamin uczestnictwa w grze:
  • Po odpowiedzi na każdą zagadkę należy opisać jak postać podróżowała labiryntem, jej przemyślenia itp - post o wielkości co najmniej 5 linijek.
  • Postów nie można edytować.
  • Po ukończeniu ścieżki należy napisać ostatni post opisujący powrót postaci do domu lub wstąpienie na nową ścieżkę.
  • W podobny sposób można przerwać ścieżkę. Należy wówczas w danym temacie napisać drugi post opisujący powrót postaci do domu lub wstąpienie na nową ścieżkę. Jeśli gracz wie, że nie rozwiąże kolejnej ścieżki może opisać to w ostatnim poście w danej ścieżce, jednak nie jest to możliwe jeśli już odpisano w temacie (edycja postów jest niedozwolona).
  • Nie można powrócić do przerwanej ścieżki.
  • Nie można udostępniać odpowiedzi - grozi to odebraniem nagrody.
  • Nie wolno też udostępniać pytań poszczególnych poziomów.

Gra krok po kroku:
  1. Grę rozpoczynamy pisząc post w tym temacie. Musi opisywać on przybycie do Kraju Wiosny.
  2. Jest to jedyny post jaki można edytować. Każdy inny post napisany w tym evencie musi zostać bezpośrednio zlinkowany w tym temacie. By dostać link do postu należy kliknąć na ikonkę przy dacie napisania postu. Adres strony zmieni się na adres postu.
  3. By przejść dalej w grze należy rozwiązać zagadkę lub odpowiedzieć na pytanie. Nie wolno rozpowszechniać odpowiedzi.
  4. Odpowiedź należy wpisać jako hasło subforum widocznego na danym etapie.
  5. Po wejściu w subforum należy napisać post w temacie znajdującym się w danej grze opisując przygody postaci (post wspomniany w punkcie 2.
  6. Po zakończeniu gry na danej ścieżce należy napisać ostatni post opisujący powrót do domu lub powrót do miejsca początkowego i wejście na nową ścieżkę. Jeśli przejdzie się całą ścieżkę ostatni post jest właśnie tym postem powrotu, jeśli jest to niepełna ścieżka musi to być dodatkowy post. Jeśli gracz wie, że nie rozwiąże kolejnej ścieżki może opisać to w ostatnim poście w danej ścieżce, jednak nie jest to możliwe jeśli już odpisano w temacie (edycja postów jest niedozwolona).
  7. Po rozwiązaniu każdej zagadki postać otrzymuje nagrodę danego etapu (oficjalnie jednak otrzymuje po zakończeniu uczestnictwa w evencie, w podsumowaniu ogólnym).
  8. Po opuszczeniu ostatniej ścieżki w jakiej gracz planował uczestniczyć administracja przydziela rozwiązanie misji (wypłatę za polowanie).
  9. Po zakończeniu gry shinobi może sobie przypisać również wiedzę o geografii Kraju Wiosny.

Odpowiedzi:
  • Odpowiedzi wpisujemy tylko małymi literami.
  • Jeśli w odpowiedzi występuje 'ō' zapisujemy je jako 'ou'.
  • Jeśli w odpowiedzi występuje 'ū' zapisujemy je jako 'uu'.
  • Jeśli w odpowiedzi występują polskie znaki wpisujemy je normalnie.
  • Nie ma limitu prób wpisania odpowiedzi.
  • Jeśli cyfra jest odpowiedzą na pytanie należy wpisać ją cyfrą - nie wpisuje się ich słownie.
  • Cyfry wpisujemy minimalną ilością znaków. Jeśli odpowiedź to dwieście pięćdziesiąt pięć zapisujemy to jako '255'. Jeśli odpowiedź to trzydzieści trzy zapisujemy ją jako '33'. Jeśli zaś odpowiedź to jeden, zapisujemy ją jako '1'.

Przybyli do Haru no Kuni shinobi z różnych wiosek zostali ugoszczeni. Zapewniono im posiłki, nocleg oraz dostęp do map i informacji o geografii tej krainy. Większość z nich pierwszy raz widziała te ziemie. Następnego dnia opuścili Yukigakure no Sato, ukrytą wioskę, która dziś już prawie nie ma własnych shinobi.
Po kilku dniach podróży wielu shinobi odnalazło góry, jakie były źródłem problemów. Podróż przez wiele lat niedostępną krainę budziła wiele emocji. Po długiej podróży shinobi znaleźli się w dolinie, gdzie musieli bronić się przed wygłodniałymi drapieżnikami. Na miejscu odnaleźli ślady podróżników, jacy przybyli tu wcześniej. Ślady prowadziły do kilku wejść do labiryntów. Część z nich prowadziła do tych samych miejsc. Shinobi zdołali odczytać napisy. Wykonano je w archaicznym alfabecie, dziś już nie używanym. Po wielu dniach badań opartych na współpracy uczestnicy wyprawy dostali notatki, dzięki którym byli w stanie odczytać wszelkie znalezione tu napisy. Większość z znalezionych napisów nie miała żadnego znaczenia, udało jednak się odnaleźć trzy kluczowe labirynty. Ślady świadczyły o tym, że podróżnicy postanowili również je zbadać.

Labirynty zwane były ścieżkami. Każdy z nich prowadził w głąb odkrytej krainy pod niedostępnymi górami. Większość labiryntów była niebezpiecznymi ruinami nie do przejścia z powodu zawalonych korytarzy. Udało się jednak odnaleźć trzy miejsca, które wyglądały stabilniej. Zwały się Ścieżkami Wiedzy, Mocy i Bogactwa. Ci, którzy zdecydowali się zbadać różne ścieżki labiryntów spodziewali się odnaleźć w nich skarby, czy też księgi i zwoje zawierające wiedzę dawnych mieszkańców tej krainy.

Tu zaczyna się Wasza przygoda. Grę zaczynacie postem w tym temacie.

Postacie jakie już uczestniczyły na poprzedniej wersji SnM:
    Aburame Shibomaru
    Douhito Orinosuke
    Douhito Shosuke
    Hideo
    Ichibi Hattori
    Kaimi
    Mutō Mort
    Myou
    Nara Natsuo
    Nara Yamimaru
    Nurarihyon
    Shura
    Sukeru
    Ray
    Taizo
    Takawa Soh
    Uchiha Kenjiro
Administrator

Ranga: Brak

Re: Zaginiona Kraina: Start

Postprzez Ōtsutsuki‎‎ Katō » 14 gru 2014, o 19:50

No więc postanowiłem przybyć do kraju wiosny, ponieważ usłyszałem o trzech ścieżkach w których mogły by być ukryte skarby lub jakieś zwoje. Osobiście rzadko chwytam się takie roboty lecz coś przykuło tu moją uwagę. Może odnajdę jakieś zwoje z zakazanymi technikami lub jakąś osobliwą broń kto wie. No ale samo rozmyślanie nic mi nie da , dlatego muszę zacząć działać . Poszedłem w góry i po paru dniach wędrówki odlazłem te labirynty. Pierwszy który mi się napatoczył był labirynt mocy przynajmniej tak go przetłumaczyli , nazwa brzmi najbardziej interesująco więc tym się zajmę jak pierwszym. Oby nie było tam jakiś ciężkich łamigłówek oraz pułapek ponieważ nie chce utknąć tu na wieki. Z przekonaniem w oczach i odwagą w sercu wkroczyłem na pierwszą ścieżkę .
Ōtsutsuki‎‎ Katō

Postprzez Bai » 16 gru 2014, o 21:10

Przybyłem na miejsce i rozejrzałem się po wszystkich uczestnikach, a było ich nie mało i to z różnych krain. Pewnym było że większość odpadnie już na samym początku, ale i tak nie można było ich nie doceniać. Uśmiechnąłem się pod nosem i odebrałem mapę i kompas. Tylko tyle mi było potrzebne aby ruszyć przed siebie w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Zanim jednak to nastąpiło zapieczętowałem wszystko w wielkim zwoju na plecach. Dzięki temu zaoszczędzę trochę na wadzę i szybciej mi będzie się poruszać. Spojrzałem na mapę i już wybrałem pierwszą ścieżkę, która pójdę. Południowy zachód. Zgodnie z mapą nazywa się ona Ścieżką Wiedzy. Ciekawe co takiego tam znajdę.

---

Po kilkunastu godzinach wróciłem z nowo nabyta wiedzą. Udałem się najpierw do kuchni polowej i zjadłem coś, a następnie przespałem się. Dopiero dnia następnego byłem gotowy ruszyć dalej.

---

I ponownie po długim dniu wróciłem do obozu. Tym razem udało mi się odnaleźć ścianę z wielkimi mądrościami, ale nie przeszkodziło mi to w dalszych wyprawach i już z samego rana ruszyłem ponownie.

---

Tym razem podróż okazała się o wiele bardziej owocna. Do obozu wróciłem z zwojem pełnym złota. Wymieniłem błyskotki na pieniądze u handlarzy i w końcu otrzymałem należyte wynagrodzenie za przejście tego labiryntu. W końcu mogłem spakować wszystko i udać się z powrotem do domu w Kumo. Może by tak w okolicy postawić rezydencje?
Bai

Postprzez Cheshire » 16 gru 2014, o 22:56

Ōtsutsuki‎‎ Katō:

Bai:
Administrator

Postprzez Kaguya Seiki » 17 gru 2014, o 01:06

W drodze do Otogakure no Sato, natknąłem się na podróżnych handlarzy, którzy wracali właśnie z niejakiego Kraju Wiosny. Nie znałem tego miejsca a mogło okazać się ono dosyć interesujące zwłaszcza, że podobno skrywane są tam liczne skarby o których istnieniu do tej pory niewielu miało pojęcie.
Wmawiając sobie, że robię to dla dobra zleconego mi przez Raikage zadania, zmieniłem kierunek swojego marszu i obrałem za cel właśnie Kraj Wiosny.
Po dotarciu na miejsce, spotkałem wielu innych śmiałków, których ściągnęła tu chęć zysku lub poszerzenia wiedzy. Wszyscy wydawali się całkiem silni jednak zapewne nie tylko siła będzie miała tutaj decydujące znaczenie.
Kiedy znalazłem się już przed wyborem tego, którą ścieżkę obiorę jako swoją pierwszą, zacząłem kalkulować co powinienem wybrać.
Wysłali mnie na poszukiwania wiedzy więc wybiorę taką też ścieżkę. - ta ostatnia myśl okazała się być najbardziej rozsądną w mojej obecnej sytuacji.
______

Ścieżka wiedzy przyniosła mi więcej niż początkowo zakładałem. Wyczerpany fizycznie jak i umysłowo postanowiłem nie przedobrzać i zawrócić do obozu aby zregenerować siły i zakończyć swoją przygodę w tym miejscu.
Obrazek
NIE KLIKAĆ!

Chętnie poprowadzę misję rangi D-A, proszę zgłaszać się na PW/GG
Druga postać: Nara Shoku

Ranga: Nukenin

Postprzez Hideki Shun » 19 gru 2014, o 18:57

Przybyłem na miejsce gdzie podobno można zdobyć "bogactwa", doświadczenie oraz szacunek. Można to potraktować jako "event", zauważyłem 3 labirynty jednak można byłoby się udać do tylko jednego, nazwa każdego z nich była ciekawa "ścieżka bogactwa, ścieżka mocy, ścieżka wiedzy". Zastanawiałem się nad dwoma pierwszymi, wiedz nie za bardzo mnie interesowała, no nic wolę być potężniejszy niż bogatszy ponieważ będąc potężny mogę wszystko a bogactwo to tylko kwestia czasu. No nic otworzyłem wrota i wszedłem do labiryntu, mam nadzieję że wyjdę stąd cały, na wszelki wypadek będą czujny...WKRACZAM NA ŚCIEŻKĘ MOCY...
----------------------------

Podołałem pierwszej ścieżce, nawet mi się podobało tylko zbytnio nie poczułem żadnej mocy, mam nadzieje że ta moc wyjawi się później. Teraz udaje się na ścieżke bogactwa mam nadzieję że w niej napotkam dużo złota.

Ścieżka bogactwa, tak samo świetna jak jej nazwa, jak narazie się nie nudzę, znalazłem sporo złota które odrazu wymieniłem na Ryo, wyszło tego naprawdę sporo...co ja zrobię z taką pulą pieniędzy ?

Ostatnia ścieżka, zanudziłem się w niej na śmierć na szczęście już wyszedłem i mogę ruszyć do domu. W ścieżce wiedzy napotkałem jedynie zwoje, czegoś się tam nauczyłem ale czy to naprawdę będzie przydatne. Zabieram worek pieniędzy i wędruje do domu, nie mam daleko na szczęście Kumo od Kraju Wiosny dzieli malutki kawałem drogi.
Hideki Shun

Postprzez Cheshire » 24 gru 2014, o 18:42

Shun:
Administrator

Postprzez Uchiha Shouta » 25 gru 2014, o 13:59

Wracał do konohy po meczącej misji wraz z Kinuye. Jednak podczas noclegu jaki mieli w czasie drogi powrotne, chłopak musiał lunatykować, bo ja wyjaśnić że po przebudzeniu był w miejscu którego nie było na mapie? Idąc tak w stronę, która powinna być dobra, natknął się na jakieś góry. Cóż, było by wszystko normalne, gdyby nie to że zorganizowana była tutaj jakaś dziwna impreza, coś na kształt festynu, wielu ludzi się szykowało do czegoś o czym sam nie miał pojęcia. Jak się okazało, były to zawody w chodzeniu po labiryncie. Nigdy tego nie próbował, lecz co szkodzi pierwszy raz? Ustawił się przy jednej ze ścieżek i ruszył. Była to ścieżka wiedzy.

Co by tu wiele mówić, po wyjściu z labiryntu chłopak poszedł do drugiego. Ścieżka mocy była jego wybranką.

Po przejściu wszystkiego, chłopak spenieżył wszystko i wrócił do domu.

z/t
Ostatnio edytowano 26 gru 2014, o 16:01 przez Uchiha Shouta, łącznie edytowano 2 razy
Uchiha Shouta

Postprzez Uchiha Takeru » 25 gru 2014, o 17:24

Takeru idąc wydeptaną leśną ścieżką słyszał już podniecone głosy wielu osób, obok niego szło też wielu kolejnych shinobi. Możliwe że plotki o trzech ścieżkach nie były kompletną bujdą. Kiedy w końcu minął ostatnie konary drzew znalazł się na niedużej polanie przed labiryntem, stało tam kilka namiotów w których można był kupić coś do jedzenia albo się przespać. Na to jednak nie będzie mógł liczyć, było tam zbyt tłoczno. Młody jounin podszedł do jednego ze stoisk które zawierało wszelkie instrukcje i mapy okolicy, szybko przeczytał wszystkie informacje. Na pierwszy ogień postanowił pójść ścieżką wiedzy, bez zwłoki przepchał się przez tłum i ruszył.

Po wyjściu ze ścieżki wiedzy, zjadł coś i bez zwłoki ruszył ścieżką mocy.

Takeru biegł jak najszybciej w kierunku toalety, to była prawdziwa ulga. Po załatwieniu wszystkich potrzeb fizjologicznych ruszył ku ostatniej ścieżce, bogactwa.

Takeru szedł powoli obarczony ciężarem całego złota jakie ze sobą przywlókł z labiryntu, teraz było już po wszystkim mógł wrócić do domu i przespać się. Nie musiał wracać tam na piechotę więc teleportował się do domu i poszedł spać.

z/t - > Konoha -> Dom Takeru
Uchiha Takeru

Postprzez Cheshire » 26 gru 2014, o 18:53

Uchiha Takeru:

Shouta:
Administrator

Postprzez Douhito Tsujimura » 27 sie 2015, o 14:09

Tsujimura znalazł się na miejscu. Postanowił zabrać się za miejsce, w którym się znalazł, mianowicie za labirynt. To miejsce podobno skrywało sporo skarbów oraz tajemnic. Dlatego też nasz młody Tokubetsu jounin postanowił wybrać swoją ścieżkę. Jego wzrok prawie natychmiast zatrzymał się na ścieżce mocy. O tak, to kusiło chłopca najbardziej z wszystkich. Jednak, to nie tak, że inne w ogóle do niego nie przemawiały. Po prostu, ta wydawał się najnardziej odpowiednia na początek, dlatego też zabrał się za przemierzanie kolejnych metrów labiryntu. Chciał jak najszybciej odkryć tajemnice ukryte w tym jakże mistycznym miejscu. W końcu, może akurat znajdzie coś fajnego.
Douhito Tsujimura

Postprzez Kurogane Azayaka » 3 sty 2016, o 18:21

Po pożegnaniu się z Kazekage przekroczyłem pustynie Kraju Wiatru i tak dalej przez kamieniste stepy wyszedłem z tych niegościnnych, jałowych krain. Postać reprezentująca przywódce wioski piasku wydawała się w pełni reprezentować tamtejszą atmosferę - pustka, martwota i surowość. Mimo takiego przyjęcia, zauważyłem że uznał moją siłę. Podróżując cały czas tłukłem się z myślą - czy czasem nie powinienem dokończyć z nim walki. -Co się stało, to się nie odstanie- uspokajałem sam siebie. W końcu doszedłem do Kraju Wiosny. Wylądowałem w okolicy Wioski Chmury, gdzie niegdyś pokonał mnie pewien bardzo zdolny acz młody jeszcze shinobi z klanu Kaguya. Natomiast w tutejszej wiosce coś się działo. Jak widać ktoś przeprowadzał tu jakieś badania terenowe, zostały otwarte nowe ścieżki, zamknięte przed ludźmi w dawnych czasach. Była to kolejna doskonała okazja by się sprawdzić. Wolałem tej okazji nie zmarnować. Ujrzałem napis " Ścieżka Wiedzy" i udałem się nią, oczekując na to co mnie może tu spotkać.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyszedłem wreszcie z tunelu nazwanego "Ścieżką Wiedzy" nie mogłem już tam wytrzymać, ale nagrodą za zmęczenie była nowa wiedza, jaką będę mógł wykorzystać do opanowania następnych technik. Po krótkim odpoczynku i namyśle wkroczyłem do tunelu nazwanego "Ścieżką Mocy".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zmęczony wyczołgałem się niemal z drugiego obranego przeze mnie tunelu zwanego "Ścieżką Mocy". Wiele tam było nowej dla mnie wiedzy. Czułem, że wiele stamtąd wyniosłem i stanę się po wszystkim znacznie silniejszy. Przespałem się godzinę na polanie, dojadłem swój prowiant i ruszyłem do tunelu podpisanego "Ścieżka Bogactwa"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wreszcie nastąpił koniec wszystkiego. Styrany usiadłem na ziemi, kładąc obok siebie worki z pieniędzmi. Zaraz podeszli jacyś kupcy, którym udało mi się opchnąć całe znalezione w tunelach. Szczęśliwy z nowym doświadczeniem, wiedzą i pieniędzmi, pognałem coś zjeść oraz odpocząć, następnie ruszyłem w drogę, znaleźć jakieś miejsce na trening oraz dalej kontynuować poszukiwania swego miejsca.[z/t]
Obrazek

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Cheshire » 4 sty 2016, o 23:16

Tsujimura: info proszę jak wrócisz.

Kurogane Azayaka:
Administrator

Postprzez Shiin Asami » 27 sty 2016, o 23:10

Po kolejnej misji Asami była wykończona. Wstała dopiero kolejnego dnia kiedy to ból głowy spowodowany przedawkowaniem alkoholu ustał. Nie miała zamiaru dłużej siedzieć w wiosce i czekać na cholera wie jak banalne misje. Dziś był dzień kiedy zamierzała zarobić nieco pieniędzy w jakiejś odległej karczmie na drugim końcu świata...

Co prawda drugi koniec świata to to nie był, ale szybko zrezygnowała z alkoholu w tutejszej karczmie. Usłyszała rozmowę dwóch pijaków którzy najwidoczniej podchmieleni nie wiedzieli, że rozmawiają za głośno.
Możliwość zarobku i wzbogacenia się sprawiła, że Asami nadstawiła ucho i już kilka minut później ruszyła w dalszą drogę. Znajdowała się w kraju w którym nigdy wcześniej nie była, mimo to do celu trafiła bez problemu. Trzy różne wejścia i cholera wie co za nimi.
To była idealna okazja by się wzbogacić... a może starczy czasu na ogranie kogoś w karty?
Weszła w pierwszy tunel nazwany "ścieżką wiedzy"...

I nagle próby dobiegły końca. Labirynt się skończył a zwoje w magiczny sposób wyparowały. Zaczęła wędrować w miejsce skąd wyruszyła tą samą zasadą - przykładając dłoń do prawej ściany i podążając wzdłuż niej. Oczywiście poszło to wszystko sprawniej bo mimo wszystko nieco kojarzyła drogę i już po dłuższej chwili znajdowała się w miejscu gdzie zaczynała. Znajdowały się jeszcze dwa tunele. Jeden z bogactwem drugi z doświadczeniem. No cóż mimo, że napaliła się na wielkie skarby, postanowiła zostawić go sobie na sam koniec i ruszyła w tunel doświadczenia gdzie znajdował się ... UWAGA... Kolejny labirynt...

Po odbytej, owocnej podróży przyszła pora na ostatnią próbę... W końcu doczekała się swojego skarbu... A raczej dopiero się doczeka bo nie myśląc wiele weszła w tunel w którym miała odnaleźć wielki skarb. Kto wie, może będzie to złoto dawnych cywilizacji??

I przygoda się skończyła. Na zewnątrz było już ciemno a żołądek Asami domagał się jedzenia w trybie natychmiastowym. Nie myśląc zbyt wiele ruszyła w stronę karczmy gdzie usłyszała o tym miejscu. W pobliżu karczmy natknęła się na podróżnych handlarzy i sprzedała wszystkie dobra - zyskując spory zastrzyk gotówki.
Po dobrym jedzeniu ruszyła w drogę powrotną do wioski dźwięku. To był zdecydowanie dobry dzień.

Ranga: Nukenin

Postprzez Cheshire » 28 sty 2016, o 22:19

Shiin Asami:
Administrator

Następna strona

Powrót do Misja rangi D/C/B: Zaginiona Kraina