忍犬 - Ninken

Niektóre zwierzęta charakteryzują się większą inteligencją niż typowi przedstawiciele ich gatunków. Czasem tak dużą, że opanowały ludzką mowę. Część z nich nauczyła się też korzystać z zdolności Shinobi. Osoby, które własną krwią podpiszą pakt z daną grupą zwierząt są w stanie przywoływać je techniką Kuchiyose no Jutsu.

Moderator: Mistrz Gry

忍犬 - Ninken

Postprzez Hyūga Natarī » 11 kwi 2015, o 13:16

Psy ninja (忍犬 - Ninken)


Psy ninja (忍犬 - Ninken): Każdy zna chyba powiedzenie "pies to najlepszy przyjaciel człowieka". W tym przypadku dodatkowym powiedzonkiem powinno być jeszcze "pies ninja jest najlepszym tropicielem shinobi", wszak ten rodzaj owych czworonogów jest głównie przydatny właśnie przy tropieniu. Dlaczego? Chyba nie trzeba tego szczególnie tłumaczyć. Mają one niezwykle wyczulone zmysły węchu oraz słuchu, co w połączeniu z ich zdolnościami ninja czyni z nich prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Przywołańce te, tak jak wiele innych, posiadają inteligencję porównywalną do tej którą posiadają ludzie, no i znają niektóre techniki shinobi (oczywiście podstawowe, bo pieczęci formować rzecz jasna nie potrafią, bo i jak). Kiedyś ten pakt przynależał do legendarnego shinobi Hatake Kakashi, jednakże po jego śmierci nie został przez nikogo odnowiony. Od lat wierne tylko jednej wiosce - Wiosce Liścia.

Obrazek

Nazo no sōgen (謎の草原): Mówi się, że psy ninja pochodzą z odległych stepów, których położenia nie zna żaden człowiek. Jedne podania mówią, że znajdują się one gdzieś na wyspie za morzem, inne traktują o miejscu gdzieś za górami na krańcach kontynentu. Tak czy inaczej, nikt ich jeszcze nie widział - no, być może poza samym Hatake Kakashi, który niestety od dawna nie żyje. Jak to zwykle bywa, w podaniach tych tkwi ziarnko prawdy. Choć same ninkeny nie chcą mówić zbyt wiele o swojej krainie, to rzeczywiście ich domem są stepy, na których mają w zwyczaju wylegiwać się całymi dniami i bawić się ze sobą w większych grupach. Podobno panują tam wieczne wiosna i lato, choć te pogłoski muszą być już przesadzone.

Kōtaku no ishi (光沢の石): Jeden z głazów na stepach został szczególnie upodobany przez najstarszego z psów mieszkających na Nazo no sōgen. Osobnik ten jest uznawany za przywódcę, a nawet samca alfa przez całą resztę i z racji naprawdę sędziwego wieku, praktycznie nigdy nie rusza się ze swojego miejsca. Pies ten, zwany po prostu "Psim Mędrcem", służy radą swoim pobratymcom a nawet szczęśliwcowi, który zostanie powiernikiem paktu. Nie wykazuje on żadnych nadzwyczajnych umiejętności poza rozległą wiedzą na wiele tematów, nie może też zostać w żaden sposób przywołany. Mówi się, że przy każdym spotkaniu z jego osobą, należy przyjść do niego z jakąś przekąską, po zjedzeniu której osądza on, czy ktoś jest w danym momencie godzien jego słów. Być może to właśnie on posiada aktualnie spis powierników paktu.

Lokalizacja: Konohagakure no sato
Powiernik:
Podpisy:
Brak

ObrazekObrazek

Obrazek


Techniki współpracy: Tak to się zwykle mówi... W kupie siła. Psy ninja również wyznają tę zasadę i to właśnie w całym stadzie czują się najlepiej. W tym celu, ninkeny opracowały swoje własne "techniki", a raczej formacje, których nie powinno się lekceważyć!

Obrazek

ObrazekOstatnio edytowano 13 gru 2015, o 00:52 przez Hyūga Natarī, łącznie edytowano 6 razy
Rozwiń mnie :<:

No one can determine… another's destiny.


MK: Kiyomi
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 10 mar 2015, o 18:41
Ranga: Jōnin

Powrót do Pakty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników