Saru Sennin Mōdo

Niektóre zwierzęta powiązane paktami ukryły się w ukrytych krainach charakteryzujących się nietypowymi warunkami dla chakry. Pozwala to na odbycie niezwykle niebezpiecznego treningu pozwalającego na korzystanie z Chakry Natury.

Moderator: Mistrz Gry

Saru Sennin Mōdo

Postprzez Uchiha Kawauso » 3 paź 2020, o 01:36

Monkī/Saru Sennin Mōdo- jeden z najstarszych trybów mędrca jakie istniały na świecie. Uczony jest przez małpiego mędrca w dżungli. Proces ten jest długi i nie zawsze skuteczny. Opiera się głównie o zawisaniu na rękach z nogami opuszczonymi w dół ku ziemi. Nie można wtedy używać chakry do zwiększenia chwytności. Kolejnym etapem jest nauka poruszania się wraz z aktywnym trybem mędrca poprzez skoki z drzewa na drzewo. Do spędzania chakry małpi przywołaniec używa rózgi. Pomocne też może być zjedzenie owocu z drzewa mędrca Sējitsurī [セージツリー], która ułatwia wchłanianie chakry natury do komórek ciała.

Obrazek
Fuzen Sennin Modo - pierwszy, podstawowy tryb mędrca. Nie jest on szczególnie charakterystyczny czy też najbardziej widoczny, bo jedyną oznaką tego trybu jest pojawienie się symetrycznej, czerwonej kropki na czole.

Obrazek
Kanzen Sennin Modo - drugi z trybów mędrca. W koło kropki narasta złote koło. Oprócz tego nad górną powieką pojawia się linia o grubości jednego palca wskazującego. Ma ona kolor złoty i skierowana jest lekko haczykowato ku górze, niemal do skroni. Od kącika oka biegnie także skośnie ugięta linia, przez kości policzkowe. Ta linia ma również kolor złotawy.

Obrazek
Zen Sennin Modo - ostatni z trybów mędrca zwany absolutnym lub zupełnym. Najbardziej widoczną zmianą jest kolorystyka linii mędrca. Stają się one czarne. Dodatkowo pojawiają się spiczasto zakończone linie ku góry oka wzdłuż linii nosa oraz linie w przeciwnym kierunku, ku ustom zgodnie z linią załamania policzka.

Przemiana w zwierzę:

  • Najbardziej zauważalną zmianą utraty balansu chakry lub też celowym, większym jej wydatku jest pokrycie się mocniejszym owłosieniem okolic twarzowych. Szczególnie mężczyzn w okolicy naturalnie występujących tak zwanych baczków. Kły rozrastają się i stają się bardziej widoczne. Ręce i palce grubieją, zaczynają przypominać małpie.
  • Owłosienie zajmuje znaczną część ciała. Wydłużają się naturalnie występujące włosy na głowie i zaczynają przypominać w dotyku typową sierść okrywową. Są grubsze i szorstkie. Na tym etapie pojawia się szczątkowy ogon.
  • Na tym etapie zyskuje się małpią zręczność i zwinność. Zdolność chwytania gałęzi jedną ręką i utrzymania na niej całego ciężaru ciała. Ogon ma już około 3/4 długości typowej dla małpy. W niektórych przypadkach postać może się podpierać przednimi kończynami, dla zachowania równowagi, jednak doskonale radzi sobie w chodzie dwunożnym.
  • Stopy przekształcają się w typowe dla małp, zręczne i chwytne, zdolne do poruszania się na drzewach, zwisania głową w dół uczepioną o gałąź. Ogon w pełni kształtuje się i jest równie zwinny i chwytny co u małp.
  • Mędrzec jest na tym etapie łudząco podobny do słynnych kryptyd takich jak yeti, wielka stopa itp. Może, lecz nie musi zachowywać postawę nadal dwunożną. Zyskuje na niewyobrażalnej sile, szybkości i zręczności.
 
Posty: 1360
Dołączył(a): 14 paź 2019, o 09:55
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Re: Saru Sennin Mōdo

Postprzez Lily » 3 paź 2020, o 19:05

Akcept.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.
 
Posty: 1644
Dołączył(a): 9 lip 2017, o 10:26
Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Saru Sennin Mōdo

Postprzez Niko » 4 paź 2020, o 01:05

Akcept, przenoszę bo to nic nie wnosi do mechaniki.

Poziom naładowania Juubiego:
Nie zajmuję się administracją forum, nie pisać w sprawach organizacyjnych
 
Posty: 943
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 22:53
Ranga: Jiyūjin
Specjalna Ranga: Jinchūriki
Dodatkowa Ranga: S-Rank


Powrót do Sage Mode

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron