Przeszczepy

Wszelkie inne metody wspomagania Shinobi (kanoniczne, fillerowe oraz eventowe).

Moderator: Mistrz Gry

Przeszczepy

Postprzez Ex Admin » 19 lip 2017, o 00:21

Przeszczepy
Obrazek
Wśród zdolności Iryōninów znajduje się możliwość wykonywania przeszczepów. Zdolność ta pozwala na przeszczepienie części ciała czy też wykonanie przeszczepu DNA. Pozwala to na uzyskanie zdolności zarezerwowanej dla określonych klanów. By jednak uzyskać przeszczep trzeba najpierw poznać fabularnie wiedzę na temat istnienia takich możliwości. Medycy uzyskują ją szkoląc się. Pozostali zaś muszą zdobyć taką wiedzę w fabule, na przykład od medyków. Kolejnym krokiem uzyskania przeszczepu jest wiedza o tym, co chcemy sobie przeszczepić. Dopiero po tym uzyskujemy szansę na przeszczep. Następnie shinobi musi zdobyć fragment ciała lub próbkę DNA do przeszczepu. Krew czy ciało można przeszczepić tylko przez krótki czas po uzyskaniu ich, wyjątkiem jest użycie specjalnej techniki pieczętującej utrzymującej ciało w dobrym stanie przez nieograniczoną długość czasu. Wiedza do przeszczepach zwierzęcych uzyskuje się tak samo jak o zwykłych i jest traktowany jako jedno. Taki wszczep jest dużo bardzie wyczerpujący z powodu mieszania gatunków i wymaga miesiąca fabularnego odpoczynku. Jest również nieco trudniejszy do wykonania, lecz nie jest obarczony chorobą po przeszczepową.

Przeszczepy z klanów premium są nie możliwe od Npc, od klanów nie premium oraz ograniczonych zgodą jedynie w szczególnych przypadkach za zgodą. ( Przeważnie wydawaną gdy w klanie nie ma żadnych aktywnych ludzkich graczy)

Możliwe przeszczepy:
Nie z wszystkich klanów można wykonać przeszczepy. Część z nich opiera się na Hijutsu bądź stylach np ninjutsu. Takich rzeczy nie da się przeszczepić. Można przeszczepić tylko przedmioty, DNA oraz fragment ciała. To ostatnie jednocześnie przeszczepia DNA.
Cechą charakterystyczną przeszczepów jest fakt, że zawsze z ciałem przeszczepiony zostaje też gen. DNa zaś przeszczepia wszystkie cechy uwarunkowane genetycznie lub atuty, nie tylko żywioł podstawowy, ale także żywioły podstawowe wrodzone.
Klany:
Abumi [Zankūha] - Wszczep mechanizmu (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Arashi [Ranton] - DNA
Dōhito [Bakuton] - Ramiona lub samo DNA (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Haretsu [Bakuton] - DNA
Hebi [Shirohebi no Chikara] - DNA
Hotaru [Shakuton] - DNA
Hyūga [Byakugan] - Oko (brak dostępu do technik) (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Inuzuka [Jūjin] - DNA (tylko węch)
Kaguya [Shikotsumyaku] - DNA
Kōseki [Shōton] - DNA
Kurogane [Kōton] - DNA
Maji [Jiton] - DNA
Rikudo [Rinnegan] - Oko (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Sabataya [Tsūjtegan] - Oko (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Senju [Mokuton] - DNA
Shokubutsu [Shizengan/Semi-Mokuton] - Oko+Ciało (musi być kompatybilne z technikami) (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Sōseji [Sōma] - DNA (Daje dostęp do technik łązenia swojego ciała z przeciwnikiem).
Terumi [Futton] - DNA
Uchiha [Sharingan/Enton] - Oko lub samo DNA (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)
Yamanaka [Kanchi-ki] - DNA (tylko zdolność sensoryczna)
Yami [Meiton] - DNA
Yōgan [Yōton] - DNA
Yuki [Hyōton] - DNA
Chinoike [Ketsuryūgan]- Oko (Samodzielny przeszczep możliwy jedynie przy posiadaniu atutu: Weteran bólu)


Proces:
Medyk musi wykonać opis procesu całości zabiegu. Polega to na opisaniu przygotowania (wstęp) samego zabiegu (rozwinięcie) i opieki nad pacjentem (zakończenie). Możliwe jest wykonanie przeszczepu na samym sobie. Jakość tego opisu razem z fabularnością zdobycia wiedzy o przeszczepach i przeszczepianym genie przez pacjenta. Skutki przeszczepu i szanse na przeżycie zabiegu przez pacjenta określa rzecz jasna administrator. Zależy ona od fabularności i ładnego opisu zabiegu przeszczepu.

Choroba po przeszczepowa: Nie mylić z osłabieniem organizmu po nieudanym (czasem też udanym) przeszczepie, jakie należy kurować pod okiem medyka. W przypadku każdego przeszczepu choroba poprzeszczepowa jest inna i wiąże się przeważnie z utratą kontroli nad przeszczepem. Przykładem mogą być niekontrolowane użycia technik MS, powolna zamiana w drewno w przypadku mokutonu etc.

Wydajność i skutki przeszczepu:
Shinobi w efekcie przeszczepu zyskuje przeszczepione części ciała oraz DNA. Skutkiem przeszczepienia samego DNA lub DNA wraz z ciałem jest uzyskanie Kekkei Genkai danej osoby, oraz jego wrodzonych żywiołów.

Przeszczepy zwierzęce.
Shinobi w efekcie przeszczepu zyskuje maxymalnie dwa części ciała zwierzęcego, takich jak na przykład ogon, ucho, pazury, oczy, futro, nos, dłoń itp. Ponadto osoba taka zyskuje atut wrodzony zwierzęcy zmysł, oraz też możliwe dwa zwykłe atut (wyłącznie jeśli mechanicznie pasują do przeszczepionych części ciała od zwierzęcia) :
-Dziki Zmysł: Słuch
-Dziki Zmysł: Węch
-Dziki Zmysł: Wzrok
-Małpi chwyt
-Odporność na Trucizny
-Ślepiec
-Koszmarny

Atut wrodzony oraz dwa pozostałe uzyskuje się dopiero po przeprowadzonym treningu pod nadzorem Mistrza Fabularnego. Polegające na oponowaniu przeszczepu oraz procesu zaakceptowania przez ciało nowych zwierzęcych wszczepów.

Nauka Jutsu:
  • W przypadku przeszczepu Kekkei Genkai przynależącego do swojej macierzystej wioski - nie dotyczy Nukeninów - można normalnie uczyć się technik danej dziedziny (dla pierwszego przeszczepu koszt rozwoju jak bez predyspozycji, każdy kolejny rozwijany jest jak z wadą - po najwyższym koszcie PD i PN),
  • W przypadku nauki Kekkei Genkai spoza swojej wioski należy znaleźć osobę, która chętna będzie pokazać nam dane jutsu lub udać się na misję gdzie ranga techniki = randze misji. Wyjątkiem są techniki, które mają wymóg misji lub są ograniczone zwojami. Te technik może nas jedynie nauczyć osoba znająca je,
  • Nukenin danego klanu jest traktowany jako osoba bez wioski macierzystej więc traci możliwość nauki jutsu klanowych w normalny sposób. Wciąż jednak może nauczyć się techniki jak opisano w przypadku drugim.

Obrazek
by Katoś/Mort
Administrator
 
Posty: 492
Dołączył(a): 8 kwi 2017, o 18:27

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron