Zagajnik Togu

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Zagajnik Togu

Postprzez Togu » 20 lip 2014, o 13:30

Obrazek

Mały zagajniczek nieopodal siedziby klanu Shiin. Panuje tu wszechobecna cisza dzięki czemu Togu może w spokoju się uczyć.

------------------------------------------------------------------------------

Togu pojawił się na swoim polu treningowym z wielką książką, która zawierała w sobie wiele informacji na temat anatomii człowieka. Genin miał zamiar zgłębić dokładnie tą wiedzę. Czekało go kilka godzin czytania solidnych i obszernych rozdziałów. Chłopak chciał się w pewien sposób ukierunkować jako shinobi i czuł, że Iryojutsu to dziedzina do której miał predyspozycje. Słyszał, że niezbędna jest tutaj wybitna kontrola chakry a Togu w tej kwestii wręcz przodował na tle innych geninów.
Rozsiadł się więc wygodnie i zaczął czytać pierwszy rozdział. Chłonął jak gąbka wszystkie informacje, które w przyszłości mogły w pewien sposób zaowocować. Genin chciał się rozwijac a to właśnie był pierwszy krok w tym kierunku.
Togu
 

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Togu » 20 lip 2014, o 13:40

Po kilku godzinach czytania na temat anatomii człowieka Togu stwierdził, że należy nieco zmienić kierunek. Zdobył już podstawową wiedzę na temat ludzkiego organizmu więc teraz mógł przejść do kolejnej części czyli nauki udzielania pierwszej pomocy. Na ten temat również poświęcono w jego książce spory rozdział także chłopaka ponownie czekało kilka godzin czytania, czytania i jeszcze raz czytania. Chłopak zmienił więc pozycje... Ułożył się wygodnie na miękkiej trawie i położył przed sobą wielką księgę. Jego oczy zaczęły przeskakiwać między linijkami przyswajając kolejna porcje wiedzy medycznej. Genin myślał również o pewnego rodzaju praktykach w szpitalu. Wiadomo, że wiedza o jedno ale praktyka jest ważniejsza ponieważ w pracy medyka każdy dzień może przynieść nowe niespodzianki i zagadki do rozwiązania. A rozwiązując je Togu będzie mógł ratować ludzkie życie.
Togu
 

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Togu » 20 lip 2014, o 13:59

Po długiej i żmudnej nauce anatomii oraz sztuki pierwszej pomocy Togu postanowił się odprężyć i potrenować nieco grę na flecie. Najpierw jednak poszedł odnieść książkę do biblioteki. Nie mógł jej przetrzymywać bez końca bo możliwe, że jeszcze ktoś chciał z niej skorzystać.
Po powrocie czekała na niego nie lada niespodzianka. Na środku pola leżał całkiem pokaźnych rozmiarów zwój. Togu czym prędzej do niego zajrzał i jak się okazało w środku opisana była technika jego klanu której tak bardzo pożądał. W końcu jego rodzina doceniła ciężką pracę genina i udostępniła mu sekretną technikę klanu do nauki. Chłopak nie czekając wziął się do pracy i zaczął trenować wygrywanie odpowiedniej melodii dodając do tego nieco chakry aby otrzymać pożądany efekt. Jednak nie bylo to takie proste więc musiał przy tym posiedzieć.
Togu
 

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 31 gru 2015, o 20:35

Słońce wisiało wysoko nad wioską dźwięku, kiedy Tomasu wybrał się na mały spacer. Mężczyzna obszedł wioskę niemal dookoła, a następnie przemierzył spory kawałek lasu, nim ostatecznie znalazł to czego szukał - niewielki zagajnik położony nad rzeką i wyposażony w kilka wbitych w ziemię pali, na których można by trenować Taijutsu. Okolica zdawała się być odciętą od świata i wypełnioną absolutną ciszą. Zielonowłosy uznał to miejsce za idealne do treningu. Ktoś już wcześniej tak o nim pomyślał, ale to nie było ważne. W tym zagajniku każdy odnalazłby drogę do zjednoczenia z naturą, tak bardzo tętniło tam życie emanujące z przyrody, a to była esencja zdolności shokubutsu. Tomasu tymczasem zamierzał odkryć w sobie zdolności właściwe każdemu z jego gatunku. Mężczyzna podszedł do jednego z drzew, przyłożył do niego rękę, zamknął oczy i spróbował się skupić. Wiedział, że zjednoczenie z żyjącym organizmem przyjdzie mu łatwiej, niż wniknięcie w skałę, wodę, czy ziemię. Zielonowłosy początkowo napierał lekko ręką, ale później zrozumiał, że działanie fizyczne niewielką grało w tym wypadku rolę. Musiał kontrolować własne ciało. Minęła minuta, potem druga, a w końcu skupienie przerodziło się w dziwną formę medytacji. W końcu Genin stracił poczucie własnego ciała. Wyczuwał wszystko wokół - ziemię, wodę, rośliny. Zdawało się, że był tym wszystkim, a pomiędzy kolejnymi bytami przeskakiwał z prędkością myśli. To dawało swego rodzaju euforię, ale wiedział, że groźnym byłoby pozwolić sobie się w niej zatracić toteż szybko zebrał się w sobie, by wrócić. Ku swemu zdziwieniu, kiedy otwierał oczy, okazało się, że właśnie wynurza się z ziemi i to nie w miejscu, w którym zaczął swój trening. Teraz rozumiał, co to za uczucie podróżować jak prawdziwy shokubutsu.

Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 31 gru 2015, o 20:54

Opanowanie podstawowej, a jednocześnie jednej z najbardziej zaawansowanych technik szybkiego i cichego przemieszczania się nie mogło być końcem treningu. To by było zdecydowanie zbyt szybko, jak na porządną naukę. Tomasu szybko odszukał w pamięci informacje o kolejnej zdolności, jaką powinien był dzierżyć jako dumny przedstawiciel swojego gatunku. Szybkie przemieszczanie się poprzez materię miało jedną podstawową wadę - nikt nie był w stanie widzieć przez przykładowy kamień, a łatwo było stracić poczucie odległości, czy kierunku. Zielonowłosy wiedział jednak, że w jego zasięgu leży zdolność nie tylko łączenia się z materią, ale także przenikania jej wzrokiem. Odczucie miało być podobne, ale jednocześnie inne. Mężczyzna, zniechęcony początkowymi próbami koncentracji i przebicia kamienia wzrokiem postanowił zmienić metodę. Wniknął w drzewo i otworzył się nieco na wszystko, co wyczuwał wokół siebie. Rośliny także w jakiś sposób musiały postrzegać świat i zamierzał tą metodę rozpracować. Tomasu po upływie kolejnych kilkunastu minut zaczął postrzegać świat przez to z czym był połączony. Drzewo, kamień, czy ściana nie stanowiły dla niego problemu, bo mógł patrzeć poprzez nie, ale jednocześnie jego wzrok był ograniczony do jednego kierunku - tak jak wzrok ludzki. Nie wiedział, czy był w stanie przekroczyć tą barierę, ale póki co musiał popracować nad tym, czego już się nauczył.

Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 31 gru 2015, o 21:08

Niczym niezrażony Tomasu postanowił poćwiczyć nowo nabyte umiejętności i pozwiedzać trochę okolicę, zwłaszcza że sprzyjały mu w tym dwa czynniki - czas w jakim się przemieszczał oraz fakt, że mógł obserwować innych bezkarnie niezauważonym. Mężczyzna okrążył wioskę i przeciął ją kilka razy przyglądając się pracy różnych ludzi, wykładom prowadzonym w akademii i pracownikom cierpliwie wypisującym papiery w swoich biurach. Podczas swojej podróży zaczął zauważać u siebie jakieś dziwne odczucie - zdawało mu się, że wyczuwał nie tylko całą tą materię, którą przenikał, ale coś jeszcze. Albo kogoś. Zielonowłosy zatrzymał się na chwilę i spróbował skoncentrować na tym odczuciu. Po około kilkunastu sekundach koncentracji zorientował się, że wyczuwa umysł jednego ze swoich pobratymców. Mało tego! Mógł nawet do niego przemówić w jakiś dziwny sposób. Komunikacja odbywała się na poziomie myśli i mężczyzna przyznał, że jest to bardzo przydatna umiejętność.
Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 31 gru 2015, o 21:37

Nie mając nic lepszego do roboty, Tomasu postanowił wykorzystać pozostały mu czas wolny w pożyteczny sposób. Po krótkim zastanowieniu zniknął na chwilę pod ziemią, by po kilku minutach wynurzyć się ponownie - tym razem na jednym z pieńków już w pozycji siedzącej. Mężczyzna sięgnął za pazuchę i wydobył stamtąd pożyczony przed chwilą w wioskowej bibliotece zwój. Traktował on o podstawowej anatomii człowieka. Zielonowłosy uznał, że choć była to tylko wiedza teoretyczna, mogła mu się przydać zarówno w walce, jak i w przypadku chęci ratowania rannego. Shokubutsu szybko przesuwał oczami po kolejnych linijkach, chłonąc mnóstwo różnorakich informacji tak w formie obrazkowej, jak i tekstowej. Nie musiał się przy tym zbytnio przykładać, żeby wszystko zapamiętać, bo przychodziło mu to z pełną naturalnością. Po kilkunastu minutach mężczyzna odłożył zwój tam, skąd go wyciągnął.

Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 31 gru 2015, o 21:43

Po kilku minutach odpoczynku niezłomny shinobi po raz kolejny sięgnął za pazuchę, wyciągając stamtąd kolejny zwój bardzo podobny do poprzedniego. Ten także traktował o zagadnieniach medycznych, jednak tym razem nie była to anatomia, a pierwsza pomoc. Umiejętność utrzymywania przy życiu rannego niezbyt by się przydała przy próbie ratowania Shokubutsu, którzy mieli oczywiście nieco inną fizjologię, ale jak najbardziej pozwalała zrozumieć jak właściwie złożone są ciała ludzkie oraz jak odpowiedni ucisk potrafi wpływać na ich pracę. Mężczyzna, dalej siedząc niemal nieruchomo na pieńku przebrnął przez niezbyt wciągającą lekturę, ale nie miał najmniejszego problemu z zapamiętaniem czegokolwiek. Po opanowaniu kolejnego zagadnienia po prostu na powrót schował zwój, by następnie wniknąć w pieniek i w ciągu kilku sekund pojawić się już w wiosce, przed biblioteką. Oddał wypożyczone zwoje i udał się, by odpocząć.

z/t

Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 3 sty 2016, o 00:27

Tomasu po raz kolejny pojawił się w sobie znanym zagajniku, żeby nieco potrenować i nabyć trochę nowych zdolności. W świecie shinobi wciąż był całkiem świeży i choć znał kilka sztuczek, nie ulegał złudzeniom, że byłby w stanie przetrwać bezpośrednią walkę z kimkolwiek. Fakt, dzięki właściwościom swojego ciała mógł zdziałać całkiem sporo jako szpieg, ale do tego żeby stanął do walki z pewnością siebie trochę mu brakowało. Mężczyzna pojawiwszy się na polu treningowym dzięki technice Kagero uprzednio upewnił się, że okolica jest czysta, dzięki swoim nadludzkim oczom. Ostatnio sporo się dowiedział na temat sytuacji, jaka panowała i wiedział, że nigdzie nie było bezpiecznie. Po niewielkiej inspekcji Tomasu wynurzył się z ziemi i zaczął swój trening. Zamierzał nauczyć się kilku podstawowych Genjutsu - technik iluzji. Pierwsza, jaką zamierzał opanować, była technika pozwalająca stworzyć iluzoryczne klony. Będąc samemu trudno było pokazać komuś fałszywy obraz toteż zielonowłosy najpierw trenował całość "na sucho", a następnie spróbował wykonać technikę na sobie. Efekt nie był zbyt zadowalający, ale zdawało się, że wszystko wykonał poprawnie, toteż przeszedł do kolejnej części treningu.

Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Tomasu » 3 sty 2016, o 00:35

Po udanej nauce Tomasu znowu zbadał okolicę wokół siebie i zabrał się do dalszej pracy. Po ostatnich wydarzeniach, jakich był w pewnym sensie częścią, uznał, że nie może dać się zaskoczyć nawet w trakcie treningu. Zielonowłosy ponownie zaczął swój trening, lecz tym razem zaczął od szybkiego odświeżenia wszystkiego, co pamiętał ze zwoju, który przeczytał przed wyjściem. Jego pamięć była na tyle dobra, że nie musiał zabierać go ze sobą. Mężczyzna zaczął więc naukę techniki, która pozwalała pokazać przeciwnikowi straszliwą, dowolnie dobraną wizję. Ta technika miała spory potencjał pomimo niewielkiej rangi, jednak tylko mądrze użyta, zwłaszcza że dość łatwo było się z niej wydostać. Tym razem Tomasu trenował na leśnych zwierzętach. Kiedy te zaczęły uciekać po wykonaniu techniki, uznał że wykonuje ją dobrze, choć zwykle starał się im pokazywać po prostu większego zwierzaka, który by na nie polował. Po wszystkim zielonowłosy schował się w ziemi i powrócił do wioski.

z/t
Spoiler:
vel Byaku, Fuu, Shakira, Shaki, Ashaki.
 
Posty: 62
Dołączył(a): 27 gru 2015, o 21:55
Ranga: Genin

Re: Zagajnik Togu

Postprzez Yogan Shingo » 15 kwi 2016, o 16:47

W końcu Drugie Etap Egzaminu na Chunina dobiegł końca i Shin miał chwilę czasu na przeprowadzenie treningu. Podczas swojego pojedynku zauważył że brakuje mu technik defensywnych, a także ofensywnych bazujących na szybkości a nie sile jak jego techniki lawy. W tym celu wypożyczył kilkanaście zwojów, które miał za zadanie opanować. Nie wie co go czeka w trzecim etapie, ale musi być przygotowany na wszystko.

Pierwsza technika to Kasai Iki im polega na zamienieniu wciągniętego powietrza w ogień i wypuszczeniu go w postaci wąskiego strumienia ognia, który dość szybko dochodzi celu. Jutsu to nie ma dużej siły destrukcyjnej, ale za to strumień jest wystarczająco szybki, aby zaskoczyć przeciwnika. Shingo nabrał powietrza w płuca i wypuścił krótki i słaby strumień ognia. I tak jeszcze przez kilka kolejnych prób. Mimo że technika była podobna do Bakufu to mimo wszystko jej ranga była wyższa, a co za tym idzie trudniejsza do opanowania. W końcu jednak Shinowi udało się opanować technikę z dziedziny katonu i mógł przejść do kolejnego zwoju.

Kolejna technika to Endan, będąca rozwiniętą formą Bakufu. Ogranicza się siłę i i wielkość podmuchu na rzecz jej szybkości i zasięgu. Minusem jest to że wymaga sporej ilości pieczęci, a więc nie można jej wykonać w każdej sytuacji. Shin najpierw zdecydował się opanować pieczęcie, a dopiero po tym spróbował kilka razy wykonać technikę. Początkowo mu nie wychodziło to zbyt dobrze, albowiem zużywał albo za dużo, albo za mało chakry, jednak z czasem wyczuł idealną ilośc mocy i mógł przejść do kolejnej techniki.

Tym razem przyszła kolej na defensywną technikę o naturze ziemi. Jej nazwa to Doroku Gaeshi i polega na stworzeniu dużej i twardej ściany, która jest w stanie wytrzymać ataki taijutsu i ninjutsu rangi C. Nie wymaga ona żadnych pieczęci, a jedynie trzeba przelać chakrę do ziemi i uformować z niej gruby mur przed nami. Shin od razu skupił się na swojej mocy, aby po chwili wyrosłą przed nim krucha ściana. Spróbował jeszcze kilka razy, aż w końcu obrona była na tyle mocna aby móc się za nią schować w razie ataku przeciwnika.
 
Posty: 386
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 20:25
Ranga: Chūnin


Powrót do Obóz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników