Aburame Keon

Moderator: Moderacja Kart

Aburame Keon

Postprzez Aburame Keon » 3 gru 2019, o 21:30

Aburame Keon
If you can't say something nice, say something clever but devastating. When in doubt - mumble.
Diwa – to słowo idealnie oddaje charakter i temperament Keon, który dość odbiega od standardu jej klanu. Choć w ostatnich latach poczyniła spore postępy w kontroli nad swoimi owadami (lub też one same lepiej zrozumiały emocjonalność swojej żywicielki) to nadal zdarza się, że łażą sobie samopas po tych kilku odkrytych fragmentach jej skóry. Keon uwielbia sztukę i piękno, nierzadko ocenia innych powierzchownie tylko przez wzgląd na ich wygląd fizyczny. Gdy ktoś lub coś wyda jej się atrakcyjny, chętnie i bez oporów wyrazi swoją opinię. Gdy komuś potrzeba trochę pracy, podzieli się dobrotliwie szczerą radą. Sama dba o wygląd na tyle ile może, z resztą – co tu dużo mówić – dba o wszystko w swoim otoczeniu. Keon nie brak energii i woli, kiedy trzeba coś zdziałać. Wykonuje swoje obowiązki dość starannie i chętnie oraz bezinteresownie pomaga innym. Jest zdolna do poświęcenia czemuś, w co wierzy, a dodatkowo (jak sama o sobie myśli) jest lepszym towarzystwem od typowego przedstawiciela swojego klanu. Zwykle stara się ukryć swoje negatywne myśli i emocje, przez co można odnieść wrażenie, że zawsze jest szczęśliwa i w dobrym humorze. Odpłaca się lojalnością tym, którzy okażą jej życzliwość i akceptacje. I gdzie tu haczyk? Keon jest niestety dość rozrzutna, wydając swoje (i nie tylko) pieniądze na głupoty. Kiedyś nawet pożyczyła je od kogoś, kto dość mocno ja pobił, gdy nie mogla mu ich oddać i od tamtej pory tego unika. Dodatkowo bywa roztrzepana i zapominalska, zdarza jej się gdzieś z kimś iść, by po niedługim czasie odłączyć się bez słowa, gdy coś odwróci jej uwagę. Na misjach lepiej jej pilnować. Miewa niewyparzoną gębę, ale głównie wtedy, gdy ktoś czepia się jej klanu. Jak większość kobiet, posiada ciepłą i opiekuńczą stronę, której trochę się wstydzi.

Wysoka i szczupła dziewczyna, zarówno jej ręce, jak i nogi wydają się być nienaturalnie długie. Nawet pod workowatym ubraniem kunoichi Aburame da się dostrzec, że jak na swój wiek jest całkiem dobrze rozwinięta. Większość twarzy ukrywa za wysokim kołnierzem swojej bluzy, by nie gorszyć ludzi widokiem łażących po niej kikaichu, ale jak sama krytycznie siebie ocenia - “daje radę”. Skrycie marzy o białym makijażu w stylu bogatych panien feudalnych, lecz wie, że nigdy nie będzie w stanie sobie na to pozwolić. Kolor oczu tej Aburame nie pozostaje na długo tajemnicą, gdyż Keon wyjątkowo nie lubi swoich okrągłych okularów przeciwsłonecznych. Gdy tylko nastanie wieczór i światło dnia nie razi tak bardzo królowej jej roju, lubi zakładać je sobie na głowę ukazując światu swoje piwne tęczówki. Ukrywa je jednak, gdy czuje się choć trochę skrępowana towarzystwem, gdyż dają jej one możliwość bezczelnej, acz dyskretnej obserwacji innych ludzi. Prawdziwą chlubą i dumą Keon są jej grube i proste, sięgające do łopatek czarne włosy. Bardzo lśniące, z nieco przykrótko uciętą prostą grzywką. I bardzo, bardzo wyraziste brwi.

Czarna owca swojego klanu. Keon urodziła się w jednej z bocznych gałęzi i od początku nie wykazywała specjalnych zdolności ninja. Dodatkowo będąc niżej urodzoną dziewczyną mogła oczekiwać aranżowanego małżeństwa z kuzynem albo z cywilem, co z resztą wydaje jej się całkiem sensowne. Jest jednak coś, w czym od dzieciństwa radziła sobie lepiej od swoich rówieśników; szybciej nauczyła się mówić, czytać i pisać. Co należało też do rzadkości, wydawaje się pamiętać, jak czuła się przed przyjęciem kikaichu, gdy miała niespełna dwa lata. Problemem Keon był fakt, że jest nieco zbyt normalna jak na swój klan i nieco zbyt nienormalna w porównaniu do reszty, przez co czuła się odepchnięta przez wszystkich poza swoja rodzicielką. Nawet ojciec nią gardził i jedynie matka wierzyła, że może coś osiągnąć w tym życiu poza sprowadzeniem na ten świat kolejnych Aburame. Keon nie była specjalnie dumna z faktu, że wszystko wskazywało na to, iż miała się przeliczyć. Dziewczyna ukończyła akademie ninja rok później od swoich rówieśników, mając czternaście lat. Powód? Słaba kontrola nad kikaichu będąca wynikiem jeszcze gorszej kontroli nad emocjami i skłonnościami do dramaturgi (oraz zdaniem niektórych do narcyzmu). Jak mogla się pogodzić z faktem, że jej własne owady będąc poza kontrola, wykazywały takie mordercze skłonności? Keon chciała być aktorką, a nie kunoichi! Albo, albo – piosenkarką! Przekonana, iż urodziła się w złej epoce i siłą oderwana od przyjemności dziewczęcego dzieciństwa, Keon nie miała wielkich oczekiwań co do swojej przyszłości. Z trudem odkrywała nowe dziedziny shinobi, starając się odnaleźć w nich coś dla siebie i tylko oczekiwania jej matki, jedynej która w nią wierzyła, powstrzymywały ja od porzucenia rzemiosła. Dała sobie wyzwanie – nie spocznie, póki nie zdobędzie rangi chuunina, a potem wyjdzie za mąż i zajmie się sztuką. Swoją drogą próbowała wykorzystać do tego celu kikaichu, lecz na razie bez większego powodzenia. Może się wydawać, że Keon czuje się złe w swoim klanie, lecz w gruncie rzeczy najbardziej przeszkadza jej w nim przymus noszenia tych wstrętnych okularów. Nie wyobraża sobie życia bez swoich robaczków, na które spogląda dość troskliwym okiem. Nie będzie stała biernie w obliczu ubliżania jej kekkei genkai.

Przez pierwsze pół roku od kiedy Keon została geninką, wykonała kilka misji samodzielnych dla wioski utrzymując się właśnie z nich. Na swojej pierwszej misji rangi C poznała również Ayę Hyugę, która zrobiła na niej całkiem miłe wrażenie. Widziały się później na imprezie, na której poznała jej krewną Shiho oraz Hotaru Igniego. Nie miała jednak szansy zostać dłużej, gdyż dostała wiadomość o przydzieleniu do drużyny i została odprowadzona do dzielnicy klanu Nara przez klona Rin, która została jej sensei. W drużynie poza nią był również młodszy od niej chłopak Takahiro, zaś później dołączył do niej jej kuzyn Sho. Cała trójka trenowała przed zbliżającym się egzaminem na chuunina, lecz niestety podeszła do niego tylko dwójka Aburame. Takkun niestety zrezygnował z bycia ninja, czym sprawił Keon spory zawód. Ona sama bowiem nie miała nigdy takiego wyboru, musiała zasłużyć na możliwość powrotu do cywila i pracować na to do chwili, kiedy nie będzie już potrzebna wiosce jako kunoichi. Walka egzaminacyjna okazała się z resztą dla niej wyjątkowo trudna i trwała bardzo długo, lecz zarówno jej jak i Sho udało się zdać. Zdały również Aya i Shiho, lecz niestety Keon nie miała okazji im wówczas pogratulować.

Już jako świeżo upieczeni chuunini, Keon oraz Sho udali się świętować do restauracji, gdzie odwiedziła ich Rin i pogratulowała oraz poinformowała o nowym członku ich drużyny - Hyuga Eijiro. Po udaniu się z nią do budynku Hokage i poznaniu chłopaka, poinformowała ich również o swoim awansie na władczynię wioski. Wówczas na korytarzu odnalazł ich Kumojin Akuman, który został wyrzucony przez nowego Kyokukage Oto Uchiha Arina... który po chwili pojawił się we własnej osobie i przyznał do morderstwa poprzedniego Kage Dźwięku. Przez kolejne dni drużyna trenowała razem, aż dostali zlecenie na pierwszą wspólną misję rangi B. Dotyczyła ona ogoniastych bestii, które szalały na świecie wywołując ogromne szkody i atakując cywilne wioski. Niestety, niedługo potem jak opuścili wioskę, Keon oraz Sho dostali wiadomość z Konohy i musieli wrócić, by wykonać inne zadanie. Rin udała się do Kraju Demonów sama z Eijiro, podczas gdy Keon i Sho zostali wysłani do Kraju Pazura w celach związanych z ich klanem. Gdy już tam dotarli po kilku dniach, przypadkiem dowiedzieli się, że również tam znajdował się demon. Równolegle wykonywali swoją misję poszukując nowego gatunku robaka dla klanu Aburame, kiedy udało im się uzyskać informacje na temat bijuu szalejącego na wyspie. Dziewięcioogoniasty lis powiedział, iż motywują go występki Arina oraz Saiko. Po powrocie poinformowali Rin i tym czaso się dowiedzieli, za co dostali awans na T. Jounina. Rin zleciła im ponadto zadanie dowiedzenia się czegoś na temat spalonej karczmy w Kraju Ognia, która powiązana była z zaginiciem obywatelki Konohy, Hyugi Ayi. Dziewczyna była Keon znana, dlatego cała kilkugodzinna wyprawa była dla niej wyjątkowo emocjonująca, szczególnie kiedy udało im się razem z Sho dowiedzieć o tożsamości sprawcy dzięki wypytaniu okolicznych insektów. Seitaro zniszczył budynek karczmy, w której zjadowało się mnóstwo osób oraz polecił swojemu lweimu przywołańcowi zabranie ciała dziewczyny wyglądającej jak Aya oraz dwóch innych osób: białowłosej dziewczyny oraz czarnowłosego mężczyzny. W gabinecie Hokage dowiedzieli się, że Seitaro jest nukeninem z Iwy będącym obecnie shinobim Suny... której Kazekage była właśnie Saiko. Chociaż Konoha miała z Suną pakt o nieagresji, wszystko wskazywało na to, że dopuścili się oni morderstwa na kunoichi Liścia i wykradli jej ciało. W świetle tych wydarzeń, Keon oraz Sho zostali wdrożeni do sekretnej jednostki ANBU, Korzenia. Wiedzieć o nim mieli wyłącznie jej członkowie oraz Hokage.
Ostatnio edytowano 2 lip 2020, o 02:05 przez Aburame Keon, łącznie edytowano 77 razy
MK: Yamanaka Harukino

Obrazek

Save the drama for your mama :*

[ Theme Song ]
 
Posty: 360
Dołączył(a): 3 gru 2019, o 02:13
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Aburame Keon

Postprzez Nanoha » 3 gru 2019, o 21:40

akcept
Od 03.03.2018 nowy właściciel, Nara Rin
Obrazek
Administrator
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 17:01
Ranga: Brak

Re: Aburame Keon

Postprzez Uchiha Kawauso » 10 sie 2020, o 11:22

Archiwum
 
Posty: 1246
Dołączył(a): 14 paź 2019, o 09:55
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shūbo


Powrót do Karty Postaci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników