Shikiso

Kraj o którym wiadomo tylko tyle, że ma niezwykłą ilość zamków na swoich ziemiach, co czyni go wysoko odpornym na ataki wrogów.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Shikiso

Postprzez Cheshire » 18 mar 2021, o 09:57

Shikisō było sporym miastem. Na pierwszy rzut oka było zaniedbane - brudne ściany, budynki stawiane bez planu, dużo zaśmieconych bocznych uliczek. W nowo przybyłych mogło wzbudzać to niepewność. Szybko jednak można było zauważyć, że w tym chaosie nie brakuje stabilności. Farba odsłaniała drewno, z jakiego postawiono budynki jednak okiennice czy drzwi zawsze wydawały się być stabilne. Miejsce to, choć miało złą opinię niczym wielka stolica przestępców tak naprawdę tętniło życiem zwykłych ludzi podążających do pracy i zajmujących się swoimi problemami. Dbającymi o praktyczne rzeczy. Na pewno nie brakowało tutaj ludzi próbujących zdobyć pieniądze w nie do końca legalny sposób, jednak nie było to tak groteskowe jakie się wydawało po opowieściach mieszkańców innych miast Kraju Zamków. To tylko miasto cwaniaczków wizerunkiem kontrastujące z reprezentatywnym Miho.
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Shikiso

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 18 mar 2021, o 15:10

Hyakuzawa posłuchał grzecznie tego co generał ma mu do powiedzenia, następnie kiwnął tylko głową i odrzekł. -Zrozumiałem. Jeżeli to wszystko to się przygotuję i ruszę razem z tymi handlarzami końmi.- Kiedy to już dostał pozwolenie na odejście poszedł się przygotować a następnie kiedy przyszedł czas ruszył razem z handlarzami końmi na wozie czy na czym to oni tam podróżowali podziwiając okolice, nie spodziewał się ataku w tak bardzo chronionym kraju. Starał się nie odzywać do tych handlarzy podziwiając widoki. Kiedy dojechał do miasta... wyglądało to jak w Kraju Wodospadów, brud syf i ubóstwo ale ludzie nie wyglądali na niezadowolonych, byli odżywieni a życie w miasteczku toczyło się normalnie, czy to skutek tego, że miasto jest przy granicy? No w sumie możliwe szczególnie że po drugiej stronie granicy jest kraj bagien a jego nazwa na pewno nie wzięła się z przypadku a z powodu takiego iż najpewniej mieszka tam jakiś bagienny człowiek . Hyakuzawa zsiadł z wozu kiedy się zatrzymali i postanowił poczekać tutaj chwilę, jeżeli nikt go nie zaczepi uda się w jakimś bliżej nieokreślonym kierunku na spacer.
Ostatnio edytowano 22 mar 2021, o 23:54 przez Yōgan Hyakuzawa, łącznie edytowano 1 raz
BANK
PZ
BANK klanu Yogan
ObrazekObrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha
 
Posty: 1555
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 17:24
Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Shikiso

Postprzez Cheshire » 22 mar 2021, o 19:57

Nowy Początek

(新しい始まり)

Yōgan Hyakuzawa

Po przybyciu do miasta część handlarzy udała się w tym samym kierunku co shinobi. Widział, że rozmawiali z jakimś mężczyzną. Jeden z nich wskazał kciukiem na Hyakuzawę. Mężczyzna podszedł do niego.
-Nazywam się Kojima, ty musisz być Hyakuzawa? Mam z tobą współpracować.
Nowy pomocnik wyjaśnił mu jak funkcjonuje tu podziemie. Shinobi otrzyma niewielką ilość specjalnych monet, którymi to będzie mógł opłacić ludzi. Dokładnie to była to sakiewka dwudziestu pięciu monet.
-To waluta poza naszą kontrolą. Ich własna. Jak ktoś nią płaci oznacza to bezpieczny układ, nie będący pod naszą kontrolą. Jak widzisz, mamy do tego dostęp ale nie używamy nigdy do łapania przestępców. Zmieniliby te monety i utrudniliby nam dojście do nich. Nieopłacalne dla jednorazowego sukcesu. Pamiętaj więc, wynajęci ludzie nie mogą wiedzieć dla kogo pracujesz.
Agent zaprowadził Hyakuzawę w jeszcze bardziej obskurną okolicę. W kilku lokalach można było zatrudnić tutaj ludzi. Chętnych było trzech tropicieli, jeden rzemieślnik, dwóch ludzi wyspecjalizowanych w zwiadzie, włamywacze oraz paru zwykłych bandziorów, których specjalizacją było dawanie po mordzie. Ci byli skłonni podjąć się kilkudniowej pracy za jedną monetę. Było też kilku bandytów, którzy gotowi byli podjąć się pracy ale za dwie monety, argumentując to swoim doświadczeniem w dawaniu po mordzie. Nie mniej się cenił jedyny lekarz jakiego udało się tu znaleźć. Bezrobotny medyk to rzadkość. Nie mniej niż trzy monety rządali zawodowi najemnicy. Kojima był trochę niechętny do kontaktu z nimi, ale w tej cenie również można było nająć zabójców.


/Wywal kappę i shreeeeka
//Możesz zatrudniać lub rozmawiać tylko póki co, the choice is yours.
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Shikiso

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 23 mar 2021, o 13:10

Hyakuzawa oczekiwał kogokolwiek kto go tutaj przyjmie. Otrzymał 25 specjalnych monet, które służył mu do wynajęcia większej bądź mniejszej ilości opryszków do ataku na posterunek przy granicy. 25 monet, czy to dużo? No tego to Hyakuzawa nie wiedział jednak miał zamiar użyć ich wszystkich do sformowania jakiejkolwiek armii. Im nas więcej tym lepiej, zresztą to ma wyglądać jak atak przemytników także ten. Został zaprowadzony w okolicę aby następnie ogarnąć sobie wszystkie możliwości i dobrać sobie drużynę jaką mógł zwerbować za tyle monet. Po wykorzystaniu wszystkich monet udało mu się w sumie zgromadzić 17 ludzi pod swoją komendą. Kiedy już uda się ze wszystkim ogarnąć to przyjdzie pora na planowanie pola bitwy i ewentualne ustawianie strony ataku bądź ataków no bo mogło się ruszyć na posterunek z jednej bądź drugiej strony albo i nawet z kilku stron naraz. Będzie trzeba pewnie przeprowadzić jakiś zwiad... no chyba, że Kojima ma jakąś mapę terenu czy coś.


  2 Tropicieli - 2 Monety
  1 Rzemieślnik - 1 Moneta
  2 Zwiadowców - 2 Monety
  1 Włamywacz - 1 Moneta
  1 Lekarz - 2 Monety
  1 Zawodowy najemnik - 3 Monety
  1 Zabójca - 3 Monety
  2 Lepszych bandytów - 4 Monety
  7 Podstawowych bandytów - 7 Monet
BANK
PZ
BANK klanu Yogan
ObrazekObrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha
 
Posty: 1555
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 17:24
Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Shikiso

Postprzez Cheshire » 26 mar 2021, o 11:01

Nowy Początek

(新しい始まり)

Yōgan Hyakuzawa

-Niestety, nie mamy aktualnych map tego rejonu. Nikt od pokoleń nie planował sobie tym miejscem zawracać głowy. Szczerze, nie rozumiem po co wprowadzać zamieszanie walką o jakieś ruiny. Ale to już nie mój problem. Dalej jesteś zdany na siebie i ludzi, co nająłeś.
Kojima wyjaśnił, że mogą ruszyć oficjalną trasą jeśli Hyakuzawa wróci się na północ aż minie rzekę i wtedy skieruje się na wschód. Muszą jednak pamiętać, że graniczne patrole Kraju Zamków nie będą nic wiedzieć o ich misji. Im bliżej granicy, taka grupa ludzi na głównej trasie będzie budzić coraz większe podejrzenia niezaleznie od tego, z jakiej strony natknęliby się na patrol. Najęci ludzie mieli być gotowi do pracy od następnego dnia.
-Wspomniana trasa przebiega całkiem niedaleko od naszego celu, w zasadzie u podnóża góry na której znajduje się zamek. Od południowej strony.
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Shikiso

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 1 kwi 2021, o 15:32

-Takie dostałem polecenie to je wykonuję. Tyle.- Zależność była prosta. Hyakuzawa był zdany teraz na siebie, Dostał jednak poradę aby ruszyć drogą. Cóż jakieś 18 osób idących sobie od tak po drodze będzie dość niebezpieczna z racji na patrole kraju zamków. Ruszą lasami, po to ma zwiadowców i tropicieli aby wyszukiwali ewentualnego zagrożenia, postarają się przedostać szybko nieopodal posterunku używając zwiadowców i tropicieli w charakterze przedniej straży, która ma obadać teren. Reszta będzie szła przy Hyakuzawie przedzierając się nieopodal ludzi wysłanych przodem. Oczywiście ruszą pierwszego dnia kiedy to zaczynają mu służyć z samego rana. Chciał jak najszybciej rozwiązać tą sprawę.
BANK
PZ
BANK klanu Yogan
ObrazekObrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha
 
Posty: 1555
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 17:24
Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Shikiso

Postprzez Cheshire » 7 kwi 2021, o 08:42

Nowy Początek

(新しい始まり)

Yōgan Hyakuzawa
Inwestycja w mniej zaawansowanych w walce ale posiadających swój fach tropicieli i zwiadowców opłaciła się. Wspólnie byli w stanie znaleźć ślady patroli terenowych, na które mogliby wpaść nawet unikając głównego szlaku. Znając ich trasy zwiadowcy z łatwością mogli zlokalizować patrole.
Z czasem jednak trasa przebiegać zaczęła górskim rejonem. Po jednym z wypadów zwiadowców wrócili z kawałkiem kartki. Narysowali na niej prowizoryczną mapę.
Obrazek
Na mapie były narysowane cztery najwyższe szczyty w okolicy i piąty będący ich celem.
-Ten X przy tej górze to my. Kolejne trzy szczyty wyznaczają tutejszą granicę. Niezależnie czy będziemy iść na wschód czy na zachód od niej, czy pobawimy się w traperów i wspinaczkę między nami a celem przebiega główna trasa przez jaką będziemy musieli się przedostać, w okolicy granicy będą mieć na nią oko. Można się cofnąć lub przekroczyć granicę i iść jakiś czas na około, lub zaplanować coś innego, to już twoja decyzja. Do samego posterunku według tego co się orientujemy będą trzy możliwe wygodne trasy by dotrzeć. Jeśli się cofniemy czeka nas trasa oznaczona dwójką. Stroma wspinaczka i zabawa górska. Jeśli uda przedostać się nam wzdłuż granicy trasa jest prosta, równoległa do głównej drogi do posterunku. Trochę niebezpieczne, ale wygodne. Jeśli przekroczymy granicę możemy do posterunku dotrzeć od północnego wschodu. Również prosta fizycznie trasa, bez większych zagrożeń, jednak nie znamy samej budowy posterunku a koniec trasy do posterunku będzie przez nagie zboczne górskie, bez szans na osłonę.
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Shikiso

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 10 kwi 2021, o 18:51

To nie byli ninja, to była zbieranina jakiś cywili co się bawili w bandytów także wspinaczka górska z miejsca odpadała. Pospadają i się pozabijają albo wymęczą i nie będzie z nich pożytku. Popatrzył tak na tą mapkę i zrozumiał, że jej nie rozumie albo jest nieczytelna. Są jakieś jedynki, dwójki i trójki a tylko o dwójce była mowa. Z racji na to, że tylko tą trasę zrozumiał postanowił ruszyć zgodnie z trasą numer 2 czyli idąc na około. Może trochę dłużej im to zajmie ale przynajmniej bezpieczniej no i oczywiście będą mniej wymęczeni no bo jednak marsz czy bieg kosztuje mniej siły niż wspinaczka. No to chyba tyle jeżeli chodzi aktualnie o planowanie. Musiał się zbliżyć aby zobaczyć coś więcej.
BANK
PZ
BANK klanu Yogan
ObrazekObrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha
 
Posty: 1555
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 17:24
Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Shikiso

Postprzez Cheshire » 12 kwi 2021, o 16:50

Nowy Początek

(新しい始まり)

Yōgan Hyakuzawa

Hyakuzawa wybrał trasę zachodnią. Nie wiadomo, czy może źle zrozumiał, czy tak chciał, ale czekała ich wspinaczka, dzięki której mieli szanse dostać się w ukryciu i uniknąć patroli zza wschodniej granicy. Cofając się na zachód kawałek drogi ruszyli na północ, wzdłuż łańcucha górskiego. Od dawna w oddali widzieli górę większą od pozostałych, ich cel. Przed nimi jednak były równiny i kolejny problem.
-Taka banda jak nasza, uzbrojona wzbudzi podejrzenia także naszej straży granicznej... zwrócił uwagę jeden z zwiadowców. -Jeśli zatrzyma nas patrol za samo bycie w okolicy będą nas chcieli zatrzymać i przesłuchiwać. Moglibyśmy się rozdzielić ale broń dalej będzie problematyczna...
Ktoś zaproponował, że można w razie czego patrol zlikwidować. W razie spotkania drużyna Hyakuzawy miała przewagę liczebną. Wówczas jednak część z zebranych zaprotestowała. Nie chcieli ryzykować wyskoku przeciwko służbom prawnym ich kraju. Hyakuzawa mógł więc stracić część ludzi ale iść grupą i w razie czego poradzić sobie z ludźmi jego zleceniodawcy. Mógł też liczyć na szczęście. Trzecią opcją było pozostawienie uzbrojenia i improwizowanie na późniejszym etapie. Czwartą było znalezienie rozwiązania jakie wszystkich zadowoli.
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Shikiso

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 14 kwi 2021, o 12:15

Hyaku najwidoczniej źle zrozumiał mapę, którą to dostał od swoich pomagierów albo była nieczytelnie zrobiona, jedno z dwóch. -Wystarczy, że nas nie zatrzyma żadna straż ani patrol, prawda? Ja nas przeprowadzę.- Pewnie wywołało to nie małe zdziwienie na twarzach jego podwładnych jednak Hyakuzawa miał pewien atut, który to pozwalał mu na zwiad bez potrzeby wydawania pieniędzy na zwiadowców. Jednak on sam sobie mapy nie zrobi a ich znajomość terenu na pewno jest lepsza niż jego więc nie były to zmarnowane pieniądze. Odpali więc swoje oczy i dzięki temu będzie widział gdzie są patrole oraz posterunki, których to chciał uniknąć w drodze do swojego celu.

Spoiler:
BANK
PZ
BANK klanu Yogan
ObrazekObrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha
 
Posty: 1555
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 17:24
Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Shikiso

Postprzez Cheshire » wczoraj, o 16:36

Nowy Początek

(新しい始まり)

Yōgan Hyakuzawa

Hyakuzawa postanowił przeprowadzić przez najbliższą okolicę swoich najemników przy życiu swoich zdolności. Większość czasu nie było z tym problemu. Ich trasa była prostopadła wobec drogi jaką podróżowali ludzie. Wystarczyło czasem zatrzymać się przed wzgórzem, by nie być na widoku na wielkiej przestrzeni gdy w okolicy byli podróżni. W ten sposób udało im się minąć główny trakt. Niedługo potem jednak Hyakuzawa zdał sobie sprawę, że będąc coraz bliżej celu utknęli... W tej sporej grupie byli osłonięci między wzgórzami nieznacznie porośniętymi drzewami. Problemem jednak były patrole zmierzające w przeciwnym kierunku. Konni poruszali się niezbyt szybko. Najpierw w zasięgu jego wzroku, trzech kilometrów pojawiło się trzech konnych na zachodzie, jakieś 3 kilometry od ich lokalizacji. Dzięki swoim oczom Hyakuzawa miał pewność, że to oficjalna straż krainy dla której pracuje. Która jednak nie wie o jego roli. Niedługo później trzech kolejnych konnych pojawiło się na wschodzie. Widzieć oczywiście mógł ich tylko shinobi. Póki co osłonięci wzgórzami, jego ludzie nie wiedzieli też o konnych. Niestety jeśli tylko będą szli na przód, zostaną zauważeni przez konnych. Hyakuzawa nie miał pewności, czy wszyscy jego towarzysze byliby w stanie zdążyć przebiec za kolejne wzgórza. Po chwili zdał sobie sprawę z jednego faktu - czy miał pomóc czy nie to już kwestia planu Hyakuzawy - kłusem poruszali się tylko konni z zachodu. Wracali na posterunek, więc pewnie dlatego się spieszyli. Ci ze wschodu najwyraźniej dopiero zaczęli swoją zmianę, nie spieszyli się i poruszali się wolniej, stępem.

......0o.oO......
.....0..x.00......
....o..0..Oo......
K============K

x - lokalizacja grupy Hyakuzway
oO0 - wzgórza
... - obniżenia w terenie
K - konni
Administrator
 
Posty: 2511
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak


Powrót do Kraj Zamków - Shiro no Kuni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników