[MIASTO] Tomari

1
Zbudowane obok jaskini miasteczko Tomari jest domem dla górników prowadzonych przez ministra Hachirō.
To miasto nie zostało zbudowane w okolicach jaskini przypadkowo. Przodkowie obecnych mieszkańców wierzyli, że wydobywany tu minerał ma właściwości lecznicze i magiczne. Od lat wiadomo, że to nie prawda, minerał ten zwany Tokawajem jest jednak ciągle cenny z powodów estetycznych. Jego barwa zmienia się w zależności od światła, w jakim jest obserwowany. W świetle dziennym jest on zielony, w sztucznym zmienia barwę na czerwoną.
Samo miasto wygląda na skromne. Dachy z drewna dębowego, ściany z kamienia wydobywanego przy okazji w lokalnej kopalni. Położenie u podnóża gór sprawia, że Tomari ma przyjemną atmosferę. Główną atrakcją jest stadion sportowy, który powstał około cztery dekady temu.

Tomari dzięki nowej technologii ma coraz lepszą ekonomię. Rozwijają się dzięki temu też inne branże: handlowa, piekarska oraz rzemiosła, głównie jubilerskie - ich największym atutem jest wyrafinowane tworzenie biżuterii.
Jednak Tomari ma problem z dostawami wszelkich produktów jakich nie mogą sami przygotować, wynika to z słabej infrastruktury i ich położenia.

Pomimo swoich mocnych i słabych stron Tomari najprawdopodobniej zmierza ku ponurej przyszłości pod przewodnictwem lidera Hachirō, który zdaje się, że defrauduje wszelkie fundusze jakie można by wykorzystać na rozwój infrastruktury.
Trivia:
W rzeczywistości nie istnieje minerał Tokawaj, jednak jego opis pasuje do Aleksandrytu. Nazwa ta nie występuje w uniwersum snmX z powodu braku imienia, od jakiego pochodzi. Cechy związane z zmianą koloru w zależności od światła istnieją w rzeczywistości. Nazwa w grze pochodzi od rzeki nad którą odkryto minerał.

[MIASTO] Tomari

2
Po długiej podróży w końcu dotarł do miasta Tomari o którym nie wiedział zbyt wiele, ale i nie potrzebował jakiejś szczegółowej wiedzy. Napotkał jednak pewien problem już na samym początku swego zadania. Brak wiedzy o jaskini. Pewnie i w Wiosce nie za bardzo mieli taką wiedzę więc nawet nie mieli jak jej przekazać, dlatego wyruszył do najlepszego źródła wiedzy. I nie, nie chodzi o burdel, chociaż to także świetne miejsce do zbierania informacji. Swoje pierwsze kroki skierował do centrum wioski, aby poszukać jakiegoś puby, albo innego miejsca przeznaczonego na odpoczynek, jedzenie i głównie picie sake.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 22:53 przez Arashi Takeshita, łącznie zmieniany 1 raz.

[MIASTO] Tomari

3
Śmiertelne zawirowania 3/?
Oczywiście miasteczko nie było niczym zacofane jeśli chodzi o miejsca w których łatwo stracić trzeźwość. Takeshita szybko trafił na odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie. Pewien zapity mieszkaniec dość głośno wygłaszał że w jaskinii znajduje się zwój czwartego hokage. Jednak nikt nie dowiedział się o którą chodzi jaskinię ani co to za zwój. Pijany mężczyzna nie koniecznie był dobrym pomysłem. Obok w cieniu siedziała skąpo ubrana kobieta która nasłuchiwała wszystkiego co działo się dookoła niej. No a kto wie, może i nawet nie jest droga?
Chcesz by ktoś poprowadził Ci misje, a może szukasz przepisu na smaczną kolację. No... z tym drugim to nie do mnie ale jeśli jesteś tu z pierwszego powodu to pisz priv, lub na discordzie Yandere Tamer#4870.

Aktywne misje:
Podkosić kosę
Śmiertelne zawirowaniaZakończone misje:
Spoiler:

[MIASTO] Tomari

4
Takeshita wysłuchiwał słów mężczyzny, ale wszystko wskazywało na to, że nie znał konkretnego położenia jaskini, a jedynie przekazywał plotki dalej. Z drugiej strony, w jego zasięgu zauważył kobietę, która dokładnie wszystkiemu się przysłuchiwała. Miał do wyboru przesłuchać albo mężczyznę, albo kobietę. Z czego tego pierwszego mógłby zastraszyć, a tą drugą przekupić. I jedno i drugie byłoby uciążliwe.
Ostatecznie podszedł do miejsca w którym siedziała kobieta i usiadł na wprost niej. Spojrzał na nią i cichym głosem zwrócił się bezpośrednio do niej.
-Potrzebuję informacji o jaskini. Zapłacę. - Nie potrzeba było mówić nic więcej. Była to zwykła transakcja give and take.

[MIASTO] Tomari

5
Kobieta uniosła oczy na mężczyznę i uśmiechnęła się sztucznie. Faktycznie słuchała każdej rozmowy w otoczeniu i każdej plotki którą przynoszą dziewczyny. Wysłuchała co na do powiedzenia i chwilkę się zastanowiła.
-Pięćset ryo za godzinę. To co będziemy robić zależy od ciebie. Możemy w tym czasie rozmawiać czy co tam wolisz. Mówisz o sławnej ostatnio jaskini czwartego?
Chcesz by ktoś poprowadził Ci misje, a może szukasz przepisu na smaczną kolację. No... z tym drugim to nie do mnie ale jeśli jesteś tu z pierwszego powodu to pisz priv, lub na discordzie Yandere Tamer#4870.

Aktywne misje:
Podkosić kosę
Śmiertelne zawirowaniaZakończone misje:
Spoiler:

[MIASTO] Tomari

6
Spojrzał na nią i lekko kiwnął głową.
-Uśmiech możesz sobie darować. Tylko napalony wieprz by się cieszył na jego widok. - Machnął dłonią, po czym sięgnął do kieszeni i wyjął okrągłą sumę 500 Ryo i położył przed nią.
-Dokładnie o tę jaskinię. Chcę wiedzieć o niej jak najwięcej. Jeśli informacje będą zadowalające dorzucę drugie tyle co zawołałaś. - Po czym wyciągnął kolejne 500 Ryo i postawił przed sobą.
-Gdzie? Ile osób się nią aktywnie interesuje, a nie tylko rozsiewa plotki? Co o tej jaskini wiadomo? Skąd wzięły się informacje o niej?

[MIASTO] Tomari

7
Śmiertelne zawirowania 5/?
Kobieta kiwnęła głową. Facet w swojej opinii napalonym wieprzem nie był ale jeszcze tego nie zweryfikowała.
-No to od czego by tu zacząć. Jaskinia znajduje się niedaleko tego miasta, dokładniej to na północny wschód, według tego co gadali śmiałkowie jest tam wiele pułapek ale co się dziwić. No i przede wszystkim najważniejszym problemem mogą okazać się poszukiwacze przygód i nukennini czy jak ich tam nazywacie. No ale mogę cię zaprowadzić pod jaskinie a może nawet wejść z tobą. Będę miała sporo do opowiadania gdy będę obok kogoś kto zdobywa zwój prawda? No oczywiście że prawda. To jak? Prosta dziwka może do ciebie dołączyć?
Chcesz by ktoś poprowadził Ci misje, a może szukasz przepisu na smaczną kolację. No... z tym drugim to nie do mnie ale jeśli jesteś tu z pierwszego powodu to pisz priv, lub na discordzie Yandere Tamer#4870.

Aktywne misje:
Podkosić kosę
Śmiertelne zawirowaniaZakończone misje:
Spoiler:

[MIASTO] Tomari

8
Gdy tylko wypowiedziała ostatnie słowa, sięgnął po kunai i zamachnął się nim w kierunku jej twarzy. Nie zamierzał jej jednak skrzywdzić, a jedynie sprawdzić reakcję, dlatego w ostatnim momencie zatrzymał dłoń. Chciał w ten sposób zweryfikować czy jedynie spanikuje, czy zachowa pokerową twarz, a może przejdzie do obrony. Tyle, że nie ważne co się wydarzy i tak nie planował jej przyjmować do swej drużyny. Albo będzie nieprzydatnym ciężarem, albo niebezpiecznym kłopotem. Do jaskini powinien trafić sam. Pułapki też nie powinny sprawić aż tak dużego problemu. Najgorsi byli inni ludzie, których będzie musiał się pozbyć w taki czy inny sposób.
cron