Regulamin Misji

Tutaj przenoszone są ważne na forum tematu, które przestały być aktualne.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Regulamin Misji

Postprzez Marvelous » 25 cze 2013, o 13:58

Obrazek

Regulamin Misji:
 1. Kto odpowiada za fabułę?
  1. Mistrzowie fabularni: wybierani przez administratora lub wspólnie przez administratorów, jeśli jest ich więcej. Ich rolą nie jest prowadzenie misji (choć nie mają zakazu, nie mogą jednak prowadzić więcej, niż 3 wątków na raz). Ich zadaniem jest pilnować, by nie zabrakło Chimu i sędziów. Mogą organizować Eventy jednak zawsze musi to być w konsultacji z administracją w tym zawsze z Head Adminem.
  2. Chimu: organizacja Misjodawców, zajmują się prowadzeniem misji, mini eventów i wątków eventowych wyznaczonych, jak również prowadzeniem CE etc. Misje D i C prowadzić mogą wszyscy, misje wyższych rang tylko Chimu z określonym przydziałem.
  3. Sędziowie: wyznaczeni Chimu, którzy mogą sędziować starcia graczy. Na próbę każdy może podjąć się tego zadania (za zgodą uczestników walki), jednak wówczas pod większą lupą MF.
  4. Misje samodzielne: sprawdzaniem ich zajmować się mogą MF oraz wszyscy Chimu z określonym przydziałem.
 2. Chimu - Misjodawcy
  1. Rola Chimu, polega na dostarczaniu rozrywki graczom SnM, poprzez prowadzenie dla nich misji, służących rozwojowi postaci.
  2. W zamian za prowadzenie misji, członkowie Chimu otrzymują wynagrodzenie pieniężne, oraz punkty zasług, które mogą wymienić w stworzonym do tego sklepiku. Otrzymują również Punkty Nauki.
  3. Każdy Misjodawca posiada swój indywidualny przydział, który określa jaki zakres misji może on wykonywać.
  4. Za Chimu o przydziale D-C, uważany jest każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną Kartę Postaci.
  5. Osoby ubiegające się o wyższy przydział, muszą uzyskać zgodę na wykonanie misji próbnej rangi B. Po sprawdzeniu misji przez Przełożonych Chimu, gracz otrzyma przydział odpowiadający jego umiejętnościom.
  6. Nie ma ograniczenia w ilości prowadzonych równocześnie misji przez poszczególnych Misjodawców. Mierzcie jednak siły na zamiary.
  7. Spis aktualnych Misjodawców o przydziale wyższym niż D-C, znajduje się tutaj.
  8. Misjodawcy nie mogą używać klanów premium czy inaczej ograniczanych bez wcześniejszej konsultacji. Ilość NP z Senju, Hokori czy np. Uchiha jest ściśle określona i ograniczona.
  9. Używanie technik ograniczonych zwojami przez NPC w misjach bez wcześniejszej konsultacji z Mistrzami Fabularnymi/Administratorami jest zakazane.
  10. Podczas misji testowej, czyli takiej przy której prowadzący stara się o wyższy przydział, niedozwolone jest otrzymywanie dodatkowych nagród (zwoje z technikami, awanse, unikaty, itp), obowiązuje jedynie standardowe wynagrodzenie opisane w odpowiednim temacie.
 3. Misje
  1. O misję ma prawo ubiegać się każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną kartę postaci.
  2. Maksymalny poziom misji zależy od rangi użytkownika:
   • Genin – D, C
   • Chuunin – D, C, B
   • Tokubetsu Jounin – D, C, B, A
   • Jounin – D, C, B, A, S.
  3. W misjach nie obowiązuje minimalny limit postów, jednak jak dobre opowiadanie musi zawierać, wstęp, rozwinięcie i zakończenie.Uwaga: Misje bez osi fabularnej lub z nieadekwatnym poziomem pozostaną bez wynagrodzenia.
  4. Misjodawca ma obowiązek umieszczenia w ukrytej treści w pierwszym poście planu misji oraz skrótowy opis przeciwników (ilość, poziom, charakterystyka zdolności). Pozwoli to w przypadku krótkiej misji ocenić, czy gracz uczciwie podołał wyzwaniu ale też pozwoli uczciwie traktować gracza i nie przedłużać na siłę misji, jeśli podołał wyzwaniu wcześnie.
   Kod: Zaznacz cały
   [ghide=5][/ghide]
  5. Minimalna ilość tekstu w każdym poście misji, wynosi 5 pełnych linijek tekstu.
  6. Na odpis Misjodawcy i gracza, czeka się maksymalnie 24 godziny. Jeśli w tym czasie Misjodawca nie odpisze, gracz ma prawo ubiegać się o zastępstwo w tym temacie. Jeśli zaś nie odpisze gracz, misja zostanie unieważniona. Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, w której gracz i Misjodawca umówili się na dłuższe przerwy z przyczyn prywatnych.
  7. Między odpisami misjodawcy gracze odpisują tylko raz. Oznacza to, że jeśli wszyscy uczestnicy wątku odpisali, Misjodawca nie musi już czekać na odpis. Wyjątkiem jest, gdy gracze potrzebują rozmowy w ramach jednej tury. Wówczas to gracz ustala kolejność odpisów sugerując misjodawcy, by ten dał im chwilę na rozmowę. To jedyny przypadek, który może opóźnić odpis Misjodawcy (ten ma 24h od ostatniego odpisu wg takiej kolejności). Misjodawca nie musi jednak do tego się stosować i jeśli uzna, że sytuacja fabularna nie daje czasu na taką rozmowę, to może ją przerwać odpowiednim wydarzeniem.
  8. Przerwa od zaakceptowania misji samodzielnej, do rozpoczęcia kolejnej samodzielnej, wynosi 10 godzin.
  9. Dokładny opis poziomów i rodzajów misji, wraz z wynagrodzeniem, znajduje się tutaj
   Po skończonej misji Chimu musi wypełnić formularz i wstawić go do tematu Akceptacja misji, a następnie czekać na akceptację.
   Kod: Zaznacz cały
   [b]Ranga misji:[/b]
   [b]Gracze uczestniczący w misji:[/b]
   [b]Ilość postów:[/b]
   [b]Linki:[/b]
   [b]Lokalizacja misji:[/b] (ogólnie, bez wypisywania każdego tematu)
   [b]Fabuła misji:[/b] (to tylko kilka uwag, bez rozpisywania się)[b]Dodatkowe uwagi:[/b] (to np informacja o przejęciu misji etc)
  10. Admin fabularny lub jeden z wyznaczonych moderatorów potwierdza i akceptuje misję w odpowiednim temacie. Wówczas gracze i chimu mogą odebrać wynagrodzenie. Gdyby misję trzeba było odrzucić, wówczas moderator powinien skontaktować się z MF. Wcześniej jednak można zaproponować prowadzącemu i graczom zmianę rangi na mniejszą, adekwatną do poziomu trudności.
 4. Misje w fabule są dosyć podobne do zwykłych misji. Różni się jednak kilkoma szczegółami, najważniejszym z nich jest to, iż tylko na nich można zdobywać dodatkowe nagrody (wspomagania, zwoje, unikaty itp.). Poniżej zamieściliśmy regulamin prowadzenia misji w fabule.
  1. Tylko wybrani na stałe chimu mogą prowadzić misje w fabule, musza posiadać odpowiedni przydział.
  2. Mogą je prowadzić tylko poprzez konto chimu (nie można odpisywać w tych misjach z konta gracza), lub korzystając z zwykłego konta z wykorzystaniem bbcode 'avatar.
   • Używanie specjalnego avatara jest dostępne i dla zwykłych kont i dla kont chimu.
   • Dla wszystkich avatar jest jednakowy, forumowy. Poniżej znajduje się link do niego wraz z bbcodem.
    Kod: Zaznacz cały
    [avatar]http://shinobinomono.pl/images/MG.png[/avatar]
  3. Przed rozpoczęciem misji chimu ma obowiązek napisać post w tym tym miejscu. Post powinien być jak przy zgłoszeniu misji. Chimu tutaj notuje wszystkie linki, co ułatwia mu szybkie podsumowanie prośby o zaakceptowanie misji. Należy traktować to jako notatkę.
 5. Porady dla nowych: tutaj będziemy na bieżąco umieszczać porady dla nowych, skołowanych prowadzących.
  • Sugerowana długość misji: dla ludzi skołowanych brakiem wyznaczonej długości misji mamy sugerowane ilości.
   Nie są one dyktowane przez regulamin, jednak obracanie się blisko tych wartości może ułatwić rozplanowanie wydarzeń i komfort misjodawcy oraz graczy:
    D 12 postów
    C 23 posty
    B 32 posty
    A 42 posty
    S 60 postów
    S+ 75 postów
  • Podsumowanie nieodnalezionych shurikenów czy innej broni miotanej, wykorzystanych notek etc można dać w podsumowaniu misji. Jest to czytelniejsze niż rozbijanie tego na kilka postów w trakcie misji. Oczywiście warto notować na bieżąco sytuację. Trzeba też pamiętać, że gracz może szukać swojej amunicji, nie każdy wykorzystany shuriken jest więc stracony.
Obrazek
Administrator
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 11:33

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników