Regulamin Forum

W tym miejscu umieszczono regulaminy forum i gry. Nieprzeczytanie ich nie zwalnia z obowiązku przestrzegania tych regulaminów. W razie wykorzystania luki w regulaminie od niego samego ważniejsza jest decyzja administratora.
Uwaga! Administracja nie jest zobowiązana odpowiadać na pytania dotyczące spraw wyjaśnionych w tematach tego forum!

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Regulamin Forum

Postprzez Marvelous » 9 cze 2013, o 14:57

 1. Zasady ogólne
  1. Rejestrując się gracz wyraża zgody na wszelkie obowiązujące regulaminy i ich przyszłe zmiany.
  2. Login do każdego konta musi być równoznaczny z imieniem i nazwiskiem odgrywanej postaci. W przypadku kiedy karta postaci została założona w klanie, jej nazwisko w loginie jest równoznaczne z nazwiskiem klanowym.
  3. W przypadku jakichkolwiek niejasności bądź dopatrzeń lub luk regulaminowych należy skontaktować się natychmiast z administracją.
  4. Zabronione jest łamanie prawa, a także wszelkiej formy spamu i reklamowania poza nawiązaniem współpracy z administracją.
  5. Wszelkie próby łamania i naginania regulaminu należy natychmiast zgłosić administracji.
  6. W sprawie brakujących kwestii w regulaminie ostateczną decyzję podejmuje administracja.
  7. Słowo admina jest ważniejsze od regulaminu i zastrzega sobie on prawo do zmiany regulaminu w każdej chwili.
  8. Zabrania się obrażania innych graczy; zasada nie dotyczy zachowania się postaci w stosunku do odgrywanych postaci.
 2. Zasady dotyczące nieaktywności
  1. Nieaktywność oznacza brak jakiejkolwiek aktywności fabularnej postaci. Jeśli regulamin nie stanowi inaczej, gracz uważany jest za nieaktywnego po 2 miesiącach od ostatniego posta fabularnego. Zapobiec temu można korzystając z urlopu, czas nieaktywności liczy się wtedy od jego końca.
  2. Zawieszenie postaci oznacza przeniesienie postaci do działu npc. Może się to stać w każdym momencie od kiedy postać stała się nieaktywna
  3. Postać zawieszoną można przywrócić składając stosowną prośbę w odpowiednim dziale, chyba że regulamin mówi inaczej. W przypadku postaci porzuconych przez graczy, a nie zawieszonych przez administracje prośba ma mniejszą szansę na to by została rozpatrzona pozytywnie.
  4. Jeśli po odwieszeniu postaci gracz nie wykona nią żadnych akcji fabularnych przez tydzień postać zostanie ponownie zawieszona, a prośba o ponowne jej odwieszenie ma mniejszą szanse na pozytywne rozpatrzenie.
  5. Jeśli gracz nie stworzył karty postaci w przeciągu miesiąca od rejestracji jego konto zostanie usunięte.
  6. Jeśli w przeciągu dwóch tygodni od stworzenia karty postaci gracz nie będzie brał czynnego udziału w rozgrywce jego konto zostanie usunięte/zawieszone.
  7. Jeśli w przeciągu dwóch tygodni od stworzenia karty postaci gracz nie będzie mieć skończonej akademii jego konto może zostać usunięte/zawieszone.
  8. Jeśli miejsce w klanie jest blokowane przez nieaktywnego gracza jego karta postaci może zostać zawieszona, postać taka może zostać odwieszona wyłącznie jeśli jest wolne miejsce w jego klanie
  9. Postać, która jest posiadaczem unikatu lub zwoju z techniką zawieszona zostaje po sześciu miesiącach, wyjątkiem jest postać blokująca miejsce w klanie, w jej przypadku postać może zostać zawieszona po standardowym czasie nieaktywności. W momencie zawieszenia postać traci wszelkie unikaty i zwoje z technikami. Jeśli do czasu jej odwieszenia unikat lub zwój nie zmienił posiadacza, można go ponownie uzyskać w postaci mini-eventu.
  10. Postaci, które były npc w czasie wchodzenia tego regulaminu stracą unikaty i zwoje z technikami, po tygodniu od jego wprowadzenia.
  11. Dwa powyższe punkty obowiązują także posiadaczy karyuu, bijuu i innych unikatowych wspomagaczy.
 3. Rolę administracji na forum
  1. Administrator- najwyższa rola, jego słowo to prawo
  2. Mistrz Gry- podlega adminowi, zajmuje się wszystkim czym nie ma czasu lub chęci zająć się admin
  3. Mistrz Fabularny- podlega Mistrzowi Gry, odpowiada za sprawy fabularne, misje, eventy i mini eventy
  4. Narrator- prowadzi wątki na zlecenie Mistrza Fabularnego, może sędziować walki
  5. Moderator- wykonuje różne obowiązki nadane mu przez administratora, mistrza gry lub fabularnego
 4. Sankcje
  1. Ostrzeżenie (warn) - kara pierwszego poziomu. Jeśli gracz nie zmieni swojego zachowania i dostanie trzy ostrzeżenia za to samo zastosowane zostają kary wyższego poziomu. Jeśli ktoś przegina zbyt mocno, możliwe jest pominięcie tego kroku i od razu przejście do kar wyższego poziomu.
  2. Grupa karna - kara drugiego poziomu, w zależności jej poziomu posiada różne obostrzenia.
   • Poziom 1 - zablokowany offtop i propozycje
   • Poziom 2 - to samo co na niższym poziomie plus prośby i własna twórczość
   • Poziom 3 - to samo co na niższym poziomie plus chat
   Uwaga! Poziom grupy karnej zależy od przewinienia i nie musi być zależny od częstości ich dostawania czy tego, że już się w jakiejś jest. Możliwe jest też pominięcie tego kroku
  3. Najwyższy poziom kar. Ban może tyczyć się konta lub chatu. Bany mogą mieć różną długość:
   • 1 godzina
   • 6 godzin
   • 12 godzin
   • 1 dzień
   • 1 tydzień
   • 1 miesiąc
   • permanentny ban na konto
   • permanentny ban na ip
   Uwaga! Czas trwania bana zależny jest od przewinienia, nie trzeba przechodzić przez każdy okres
 5. Fabularność
  1. Postać nie może wykorzystywać w swoim działaniu wiedzy jakiej nie posiada lub nie mogła jej wywnioskować. Przykładowo gracz nie może zacząć trzymać się na odległość od członka klanu Nara tylko dlatego, że gracz przeczytał w kp swojego przeciwnika, że opanował już kagemane
  2. Dokonywanie osobistych porachunków (brak fabularnych podstaw) na postaci w fabule jest zakazane. Zachowanie takie może spowodować zawieszenie postaci.
  3. Wszystkie działania postaci są fabularne, dotyczy to także akademii i misji samodzielnych.
  4. Gracze muszą dostosować swoje posty fabularne do panującego klimatu na forum. Wyjątkiem jest podawanie treści związanych z mechaniką gry.
  5. Wszelkie działania fabularne, które wymagają większego zaangażowania npc niż powiedzenie kilku słów albo zrobienie prostych czynności, muszą być prowadzone przez narratora, mf, mg lub admina. Mf, mg i admin posiadają prawo do interwencji jeśli uznają, że wątek fabularny gracza wymaga prowadzenia.
  6. Admini i MG zajmujący się fabułą mają przywilej do edycji lub nawet usunięcia wątku jeśli ten jest według nich nieklimatyczny lub niezgodny z ich stanowiskiem
 6. Bilokacje
  1. Bilokacja jest to zdolność postaci do istnienia w dwóch miejscach naraz.
  2. Poza pewnymi umiejętnościami i poza wyjątkami opisanymi w tym regulaminie istnieje całkowity zakaz stosowania bilokacji.
  3. Trening opisywany jako wspomnienia w normalnym poście nie jest traktowany jako bilokacja.
  4. Misje samodzielne nie są traktowane jako bilokacja
  5. Czynności związane z prowadzeniem lub sędziowane czegokolwiek komukolwiek nie są traktowane jako bilokacja.
 7. Multikonta
  1. Szczegółowy regulamin multikont znajduje się w tym temacie
  2. Każde multikonto, niezależnie od celu musi w sygnaturze mieć opisane wszystkie pozostałe multikonta danego gracza.
  3. Działania multikonta związanego z npc zależne są od mfów, a nie ich obecnego właściciela.
  4. Multikonta, które nie są postaciami graczy mogą w dowolnej chwili zmienić właściciela, tyczy się to zarówno kont npc jak i kont mf, mg oraz adminów
  5. Nieaktywność gracza posiadającego kilka postaci, liczona jest łącznie na wszystkich kontach.
  Podpunkty dla osób które maja nie po kolei w głowie i lubią wspominać o prawnym bajzlu czy też chcą się bawić w interpretację regulaminu
  1. Na forum stosujemy pliki cookies, korzystając z forum wyrażasz zgodę na ich zapisywanie na swoim komputerze bla bla jeśli nie wyrażasz zgody prosimy o wyłączenie strony bla bla.
  2. Użytkownik rejestrując się i publikując posty udziela na forum licencji na wszystkie swoje treści uznane za utwory licencji CC-BY-NC-SA.
   Suplement:
Obrazek
 
Posty: 73
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 09:33

Powrót do Regulaminy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników