Fotoreportaż

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Fotoreportaż

Postprzez Shotaro » 9 maja 2018, o 14:08

Fotoreportaż jest pewnego rodzaju samodzielną misją, w której nie będzie potrzebny chimu, a jedynie akcept sprawdzającego. Misja ta działa fabularnie na zasadzie zwykłej misji, a jej akcja dzieje się gdzieś w odległej historii postaci. Nie można z niej wynieść żadnych kluczowych informacji o świecie ani żadnej przydatnej wiedzy. Wynagrodzenie za nią jest jak za zwykłą misję rangi D. Pod względami mechanicznymi nie różni się niczym od zwykłej misji samodzielnej. Różnica tkwi jedynie w formie jej prezentacji. W tej formie zamiast dużej ściany tekstu będziemy udostnępiali zdjęcia zrobione przez nas opowiadające historię o tym, jak nasza postać wykonuje zadanie. Do tych zdjęcie będzie potrzebny krótki opis, gdzie gracz opisuje, kiedy dostał zlecenie, kto był zleceniodawcą, krótki opis przebiegu misji i to jak otrzymał zapłatę. Czyli takie streszczenie jakby całej misji, żeby łatwiej było ją osadzić w uniwersum Naruto. Zdjęcia muszą być ściśle związane z zadaniem i muszą przedstawiać nas, wykonujących zlecenie. Pierwsze zdjęcie musi zawierać kartkę z napisem "SnM", nickiem gracza i kluczowymi elementami zadania, dzięki którym będzie możliwe powiązanie reszty zdjęć z tym pierwszym i nie będzie się dało wyszukać jakiś zdjęć w internecie. Opis musi zawierać co najmniej 5 linijek (jeśli uda nam się zawrzeć wszystkie potrzebne informacje w tak krótkim opisie). Wymagana ilość zdjęć to 7, z których każde mu się znacząco różnić od poprzedniego. Nie można zrobić 7 tych samych zdjęć, jak przecieramy od kurzu ten sam stolik. Typowe zdjęcie będzie więc zawierać nasze dłonie, przyrząd, który wykorzystujemy do wykonania zadania (ścierka, kosiarka, sekator) i kawałek terenu, na którym pracujemy. Gotowe tematy z fotoreportażami wrzucamy do specjalnie wyznaczonego tematu, gdzie będą czekały na akceptację. Zaraz po akcepcie można wpisać sobie do KP zarobione punkty i pieniądze.

Ranga: Jōnin

Re: Fotoreportaż

Postprzez Shiin Asami » 10 maja 2018, o 01:50

Ja bym wg wprowadził język urzędowy na hieroglify. Łatwiej się będzie dogadać.

A tak serio, to nie wiem komu miało by to służyć prócz komuś kto jest grafikiem i ma za dużo czasu wolnego. Nawet jak by przeszło to może raptem dwie misje takie powstaną... Zresztą to PBF, a jego ideą jest pisanie chyba :D

Ranga: Nukenin

Postprzez Mistrz » 10 maja 2018, o 02:13

Pisanie nie jest ideą, jest narzędziem. Medium. Tekst ma na celu przekazać informację, która jest ideą. Ale informacja jest nietrwała, zmienia się jak zapis saveu w grze :p
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shotaro » 10 maja 2018, o 09:02

Przecież nie trzeba być grafikiem, żeby zrobić zdjęcia. To miałyby być zwykłe zdjęcia. Robisz coś w domu, to przy okazji cykasz kilka zdjęć xD A skoro mają przejść dwie misje tylko to i szkoda nie duża. A jeśli ma ich przejść więcej to i tak żadna szkoda. Wciąż trzeba się namęczyć żeby zdobyć PD-ka, a chyba o to chodzi? Żeby nie było zbyt łatwo, ale środki go zdobycia mogą różnorakie, jeśli wciąż musimy mieć jakiś wysiłek i dodatkowo jest to fabularne.

Postprzez Shiin Asami » 11 maja 2018, o 00:10

Ciężko będzie uchwycić jak Asami bierze prysznic w realu... Trochę się płeć może różnić xD

Jak dla mnie to przerost formy nad treścią. Nijak fabularne będzie dla mnie zdjęcie z realnego świata. Już samodzielne które wymagają 1 strony A4 były super łatwym narzędziem do farmienia a takie cyk cyk i po misji to już wg będzie hardcore. Zrobisz 7 zdjęć i misja. I jak załatwisz sprawę niepowtarzania się? Trzy pierwsze zdjęcia kuchni, łazienki i łóżka (Bo przecież trzeba: 1. Wstać, 2. Umyć zęby, 3. Zjeść) a cztery jakieś randomowe górki z piaskiem z napisem, że trzeba rozplantować ziemię. Ja tego kompletnie nie widzę u nas :D Ale to tylko moje zdanie, forum jest dla ogółu nie jednej osoby więc może niech ktoś jeszcze powie co o tym myśli. Wg mnie przerost formy nad treścią i za łatwe :D

Ranga: Nukenin

Postprzez Shotaro » 11 maja 2018, o 00:38

7 zdjęć ma być, jak wykonujesz zlecenie, a nie jak się do niego przygotowujesz. Czyli bez łóżka, mycia zębów, kąpieli, tylko prosto do zadania. A same górki z piaskiem nie wystarczą. Musi być zdjęcie, jak trzymasz łopatę i są górki z piaskiem. Taki POV tak jakby xD

Powrót do Propozycje