Przedmioty kanoniczne - uwalniamy

Wszelkie rozmowy na tematy niedotyczące gry na SNM.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Przedmioty kanoniczne - uwalniamy

Postprzez Shotaro » 11 maja 2018, o 01:02

Uwalniamy przedmioty, które należą do nieaktywnych graczy.
Robię listę (jak ktoś coś zauważył, to pisać w temacie):
  • Samehada
  • Kusanagi no Tsurugi
  • Raijin no Ken
  • Bunretsu no Jutsu od Hyūga Natarī
  • Kage Bunshin no Jutsu od Hyūga Natarī
  • Sennō Sōsa no Jutsu od Rindou Arashi
  • Kishō Tensei
  • Suiton: Kokuu no Jutsu
  • Mizukagami no Jutsu
  • Mizu Kawarimi
  • Gōka Mekkyaku od Kosuke Kirito
  • Gōremu no Jutsu
  • Domu
  • Keijūgan no Jutsu od Rindou Arashi
Ostatnio edytowano 11 maja 2018, o 01:11 przez Shotaro, łącznie edytowano 1 raz

Ranga: Jōnin

Re: Przedmioty kanoniczne - uwalniamy

Postprzez Yami Saiko » 11 maja 2018, o 01:06

Przepraszam a z jakiej racji te uwalnianie przedmiotów? Zarezerwowane i niezdobyte to rozumiem, szczególnie jak graczy już na forum nie ma. Jeżeli jednak coś zostało przez gracza zdobyte i został NPC to nagłe zniknięcie itemu jest fabularnym rakiem. Druga sprawa, zwój Keizo przykładowo z Goka jest u Yami, bowiem go sobie zabrała z jego ciała. Technikę umiała wcześniej ale zdobycz to zdobycz. Także bez jaj panowie :P.
ObrazekMeitonObrazek
Spoiler:

Ranga: Nukenin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shotaro » 11 maja 2018, o 01:10

Spoko. Już zmienię z tym zwojem od Keizo. Nie widziałem, żebyś zgłosił w temacie, że go zdobyłeś :P
A odnośnie uwalniania przedmiotów od osób nie grających. Nie jest to rakiem. Zawsze może się coś zdarzyć, że zgubią przedmiot, ktoś go ukradnie. Z twoim podejściem forum prędzej czy później musi się skończyć, bo wszystkie przedmioty są przez graczy pobrane. Mort mnie prosił o taką listę, to ją zrobiłem. I mam nadzieję, że wyzwolimy te przedmioty. Już bardziej rakowe jest, że ktoś ma przedmiot i nie pojawia się w fabule nigdzie przez ten cały czas jak go nie ma.

Postprzez Shiin Asami » 11 maja 2018, o 01:19

Ale trwa chyba głosowanie odnośnie tego czy uwalniane będą przedmioty/techniki itp... Zresztą takie uwalnianie, że coś znika to faktycznie rak, jak już to udostępnić by nieaktywnych graczy mógł prowadzić chimu. Takie znikanie bo ktoś nie wchodzi to trochę słabo.

Forum nie musi się skończyć bo wszystko pobrane. Idź na misję znajdź Kamiego i zabierz mu "kotamona" jak masz ochotę. Nie popadajmy w skrajność, że "znikamy" przedmioty starym graczom bo gracze na poziomie C chcą sobie z kota wybrać unikat... Losowanie z kotów to dodatek a nie core -.- Co to za niesprawiedliwości. Z kotów bierzcie co zostało, a jak chcecie zdobyć coś zajętego to nie sądzę by ktokolwiek robił problem jeżeli dany gracz długo nie gra... Misja, fajcik z graczem i po sprawie. (no chyba, że mówimy o nanabi happiego i jego magicznej barierze Mortobrona no jutsu, wtedy faktycznie może być ciężko).

Chyba po to budowaliśmy fabułę, żeby ona została a nie sobie była modyfikowana przez kogoś bo za trudno walczyć z dawną postacią danego gracza... albo dlatego, że koty nie mają co wybierać...

Ranga: Nukenin

Postprzez Senju Shiro » 11 maja 2018, o 01:21

Ostatnio był temat i zablokowaliśmy te rzeczy do ewentualnego powrotu postaci na nowej odsłonie, nie wiem skąd ta zmiana i ten dziwny pomysł.

Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Mistrz » 11 maja 2018, o 02:13

Nie zamknęliśmy tylko było głosowanie uwzględniające także ten wątek.
Ogólnie temat i ta lista jest potrzebna, bo nie za bardzo wiadomo co gdzie jest poblokowane. Faktem jest, że czasem przedmioty są w rękach postaci, które do fabuły dodają dużo.
Inną sprawą jest to, że czasem item jest w rękach postaci, której jedynym osiągnięciem było zdobycie itemka. Kontynuujmy listę i oceńmy co gdzie jest i co jest czasem poblokowane przez osobę, która chwilę pograła i tyle ją było widać.
Oczywiście to odblokowanie można by poprowadzić jak Lily mówi, fabularnie.

A bardziej oczywiste jest, że ten temat sprowokował reakcję szybszą niż kiedykolwiek ostatnio :D Działa lepiej niż kawa :D
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Inuzuka Mihye » 12 maja 2018, o 19:23

Po części się zgadzam z tymi propozycjami z misją i odebraniem przedmiotu, zwoju. Tylko co jeśli faktycznie gracz X ma poziom S a gracz Y C? X nie ma już od pół roku i taki gracz nie ma realnej, fabularnej szansy odebrania przedmiotu, zwoju itp nawet jeśli został wylosowany z kota, zatem pytam gdzie tu zachęta by zbierać te pz skoro i tak i tak nie dostaniesz czegoś na czym ci zależy?
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Senju Shiro » 12 maja 2018, o 21:29

Że ja się muszę zgodzić z Raksamim aka kuźnia i WJ...

Jak gracz ma poziom C to nie idzie po przedmiot wyższego kalibru. Nawet z kota bo musi spełniać warunki kappa
No i z kota wylosowuje się możliwość wyboru pomiędzy tym, co dostępne, należy również pamiętać o konsekwencjach fabularnych swojego wyboru. No tak, pewnie zostało to usunięte teraz, ale taki alias istniał i powinno stosować się do dziś. Innymi słowy fabuła kurłą nie jest i przykładowo rodowity kirijczyk widząc jeden z mieczy swojego kraju napluje posiadaczowi przykładowo z kumo w twarz i zabierze, bo uzna to za swoją własność. Bądź inaczej jak Saiko i tu cytat

Czy jakbym spotkam Takeru, to będzie chciał gunbo, czy mi zostawi.

A więc świtem twierdzić, że większość nie zastosowałaby się do tego, co mogłoby ich spotkać, bo przedmioty zablokowane są na tyle znane, że leciałby tylko o nie odwołania, które z przykrością odrzuciłbym na korzyść nowego właściciela.
Temu dobrze, jak pozmienia się trochę linia fabularna na nowej odsłonie i te przedmioty się wyzerują nim będziemy czytać płacze.[progress][/progress]

Postprzez Shotaro » 13 maja 2018, o 00:47

Pamiętajmy, że PBF to zabawa, a nie jakieś odwzorowywanie świata kropka w kropkę. I mają prawo być tutaj jakieś fabularne delikatne zawirowania, jeśli miałoby to pomóc w jakiś sposób lepiej nam się tutaj bawić.

Chyba po to budowaliśmy fabułę, żeby ona została a nie sobie była modyfikowana przez kogoś bo za trudno walczyć z dawną postacią danego gracza... albo dlatego, że koty nie mają co wybierać...

Fabułę robimy po to, żeby mieć z tego przyjemność. I co zrobimy w fabule, to zostanie dalej. Nie zamierzamy tutaj niczyjej fabuły burzyć. No ale jak jest gracz, który już z nami się nie bawi, to nie ma on niczego do powiedzenia. Nieobecni głosu nie mają. Nie psujemy jego fabuły, bo jego fabuły najnormalniej już nie ma. To samo jak ktoś porzucił postać. Albo się porzuciło postać i ma się gdzieś jej dalszej losy albo dalej się nią gra i wszyscy szanują to co do tej pory osiągnęła. Jak dla mnie można by było nawet zabić fabularnie nieaktywne postacie w jakimś pożarze, czy chodźmy przysłowiowym wózkiem z sianem na głowę. Takie jest moje zdanie.

Postprzez Maji Mireilla » 13 maja 2018, o 21:09

Ja posiadam legendarny kunai, który niegdyś należał do Senju Sushi, ale nie mogę go niestety oddać :<
Obrazek

Ranga: Uczeń

Postprzez Inuzuka Mihye » 13 maja 2018, o 21:16

Z dniem 17 października rezygnujemy z powrotów porzuconych postaci.

Skoro nie ma powrotów postaci porzuconych z przed X czasu i to wisi na ogło, to chyba, sprawa itemków i innych bibelotów jest rozwiązana. Przepadają mu i tyle.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ

Postprzez Senju Shiro » 13 maja 2018, o 22:06

Inuzuka Mihye napisał(a):
Z dniem 17 października rezygnujemy z powrotów porzuconych postaci.

Skoro nie ma powrotów postaci porzuconych z przed X czasu i to wisi na ogło, to chyba, sprawa itemków i innych bibelotów jest rozwiązana. Przepadają mu i tyle.

viewtopic.php?f=321&t=10558 -> odsyłam, bo chyba o czymś zapomniałaś :)

Postprzez Inuzuka Mihye » 14 maja 2018, o 00:45

Ogłoszenie było wcześniej niż ankieta, poza tym ono jest chyba bardziej oficjalne niż głosowanie, to tak jak jest zakaz Uchiha i nawet jakby była ankieta o zrobienie miejsc to nadal obowiązuje nas oficjalne ogłoszenie.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ

Powrót do Hyde Park