Mała dyskusyjka o budowie postaci

Wszelkie rozmowy na tematy niedotyczące gry na SNM.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Mała dyskusyjka o budowie postaci

Postprzez Mistrz » 11 maja 2018, o 18:14

Ok, zastanawiam się czy w konstrukcji postaci możemy coś uprościć? Coś w atutach technikach czy wiedzy?
W wiedzy myślałem, by w przyszłości z niektórych dziedziń usunąć poziomy.

Poza tym, czy uważaliście kiedyś, że warto by coś jeszcze zmienić względem mangi? Skoro już CE olaliśmy to można pomyśleć. Może podział rang?
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Mała dyskusyjka o budowie postaci

Postprzez Shotaro » 11 maja 2018, o 21:39

Można olać rangi shinobi. Po co to właściwie komu?

Ranga: Jōnin

Postprzez Yami Saiko » 12 maja 2018, o 00:10

O ile rozumiem chęć pomocy i uproszczenia niektórych rzeczy z uwagi na fakt, iż jesteśmy pbf'em i czasem system może się ukształtować ciut inaczej niż np. manga/anime zakładały, rezygnacja z podstaw jest dużym błędem. Przekształcenie systemu awansów nie jest najgorszym rozwiązaniem, czyli zamiast czekania dwa razy do roku na zorganizowanie CE a później męczenie się uczestników i prowadzących by odklepać motyw mogło być różnie odbierane. Rangi jednak mają ważny wyznacznik fabularny. Wioska i ninja to wojsko. Każda ranga to pozycja w oddziale militarnym. Możliwości, predyspozycje, odpowiedzialność. Usunięcie rang jest tak samo rakowe dla mnie jak usunięcie wymogów poziomów technik. Kadet kapitanowi nie równy.

Niech Geniny biegają z technikami A/S bo czemu by nie?! kappa

Wracając do motyw KP, jak dla mnie wszystko ładnie wygląda, właściwie funkcjonuje, nie widzę potrzeby by coś tutaj zmieniać. Sprawdzony towar działa, zmiana na silę to błąd.
ObrazekMeitonObrazek
Spoiler:

Ranga: Nukenin

Postprzez Risa » 12 maja 2018, o 01:24

A może "uwolnić rangi", niech będą one fabularne, siła postaci to jedno, a jej dokonania to drugie, byłyby jakieś wytyczne kiedy by się awansowało, ale nie byłoby to konieczne do dalszego rozwoju.
Risa: Myśli | Słowa | Raisa: Myśli | Słowa

Obrazek

Ranga: Genin

Postprzez Mistrz » 12 maja 2018, o 01:49

1. Primo to była tylko sugestia byście myśleli nie szablonowo, nie konkretny pomysł do omówienia xD
2. Na myśli miałem rangi technik, ot szukając myśli by zaczepić temat pomyślałem by sześć rang technik zmniejszyć do trzech xD ot taka idea xD
3. Risa, to już kiedyś było i sprawiało piekielne problemy xD Jak genin którego walka posłała widownię do szpitala XD
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Postprzez Shiin Asami » 12 maja 2018, o 02:40

Uprościł bym ocenianie raków Sajta <3

Postprzez Shotaro » 12 maja 2018, o 15:49

A jakbyśmy zaczynali silniejszymi postaciami, ale zwolnilibyśmy troszkę dalszy rozwój postaci? Żeby od początku każdy był zdolny tam do czegoś, ale później żeby się rozwinąć musiałby się trochę bardziej napracować?

Ranga: Jōnin

Postprzez Yami Saiko » 12 maja 2018, o 17:02

Nie wiem czemu dobre rzeczy chcecie poprawiać albo zmieniać na gorsze.. :P.

Shotaro, jak dla mnie jeżeli ktoś nie jest w stanie z Genina wbić Chunina, szczególnie teraz kiedy nie trzeba czekać na CE to bezsens jest dawanie na start ludziom wyższych rang. Wywoła to jedynie komplikacje, takie postaci będą wykorzystywane do bicia innych bez większego powodu/robienia zamieszania. A jak mu się taką uwali? Zrobi drugą z tym samym większym poziomem na start. Nie zapominajmy też, że często nowi uciekali bez słowa więc ten problem i tak nie zniknie a wielu graczy udowodniło, że nie jest dobrze zapoznana z systemem. Mniejsza ranga pozwala więc uczyć.
Innymi słowy pomysł ten nie polepszy to grania xd.
ObrazekMeitonObrazek
Spoiler:

Postprzez Senju Shiro » 12 maja 2018, o 17:13

Coś jak shinobinotoudi. Zaczynasz od tj, żeby więcej robić, bo ranga i pd się zgadzają.
Inoza ja bym się cieszył, tyle pd byś miał za Toudiego xD

A tak na poważnie, to już mówiłem Ci kiedyś Mort o 1 pomyśle.
Usunąć ten spam pisania treningów, bo są o niczym. Pisanie 5 linijek razy 5 o wypuszczaniu ognia z ust nie wnosi nic.
-idę na pole treningowe
-piszę te 5 linijek o tym jak się przygotowuje, bądź trening pierwszego jutsu
-daję listę tego, czego się nauczyłem
I wiki syty i owca cała, bo odnotowanie treningu poza tematem pn będzie, a nie trzeba robić spamu.

Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Inuzuka Mihye » 12 maja 2018, o 19:20

Również jestem za pomysłem Shiro, opis treningu nie wnosi nic fabularnego, jest i tak i tak zaznaczony wydatek, a w momencie kiedy zalega nam sporo pn to zniechęca nas nauka pisania miliarda linijek posta bo chcemy poznać więcej niż jedna technika.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Powrót do Hyde Park