Pytania

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Pytania

Postprzez Mistrz » 18 maja 2018, o 09:10

Hej, witajcie!
Tak sobie pomyślałem, że często to co mówiłem brano na opak. Często po prostu nie dopowiedziałem czegoś ważnego. Nie mówię tu o tematach zasad bo z tego korzystacie na bieżąco więc jeśli czegoś tam brakuje, to reagujecie na to.
Jeśli czegoś się obawiacie, lub nie wiecie czego się spodziewać, nie macie pojęcia co mi w głowie siedzi a obawiacie się, że to może na Was wpłynąć, lub jakieś wątki nie zostały jasno wyjaśnione pytajcie tu, będę odpowiadać :) Mam nadzieję, że jeśli są niejasności, to uda się je wyjaśnić.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Pytania

Postprzez Shiin Asami » 18 maja 2018, o 18:55

*zadziera czapeczkę do tyłu w stylu Asha Keczupa* - Co Pan myśli na temat kreacjonizmu ewolucyjnego? *troll face*

Ranga: Nukenin

Postprzez Mistrz » 18 maja 2018, o 19:19

Ja tu chciałem wyjaśnić niejasności i rozwiać obawy ludzi a tu żarty sobie stroi :(
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Postprzez Inuzuka Mihye » 20 maja 2018, o 14:38

Pytanie: Czy KBnJ wydzielają zapach? Nie są defacto fizycznym ciałem, więc nie powinny, ale mogę się mylić, więc proszę o odpowiedź Mastera.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Yami Saiko » 20 maja 2018, o 16:12

Kage Bunshiny są fizycznym ciałem a to, że znikają po otrzymaniu obrażeń to inna sprawa. Są w stanie wpływać na otoczenie, korzystać z technik, splunąć krwią od obrażeń (przykładowo klony Naruto w walce z Kimimaro), zostawić ślady na ziemi itp.

Zapach także posiadają taki jaki ma właściciel, także niestety Inuzuka przykładowo nie rozróżni oryginału od kopii w ten właśnie sposób.
ObrazekMeitonObrazek
Spoiler:

Ranga: Nukenin

Postprzez Shotaro » 23 maja 2018, o 00:06

Jak traktujemy postacie porzucone?
Mam na myśli, czy później stają się jakimś NPC, którzy normalnie sobie funkcjonują we wiosce i mogą się wtrącać w poczynania innych graczy?
A może odsuwamy je na bok i tak jakby o nich zapominamy, bo skoro gracz ich odrzucił, to nikt nimi nie będzie sterował?
Można je wezwać do pomocy, jak mamy jakiś fabularny pomysł?
Zmobilizować do walki?
Okraść z iteamków?
Niektórzy podchodzą do nich bardzo na serio, a chciałbym poznać zdanie Mistrza :D
Ogólnie jaki mają one wpływ na fabułę forum? Czy powinniśmy brać je pod uwagę, jeśli planujemy jakieś akcje?

Ranga: Jōnin

Postprzez Shotaro » 6 cze 2018, o 21:15

A co postaciami NPC takimi zwykłymi NPC, co jest ich wszędzie pełno? Do jakiego stopnia możemy nimi sobie kierować według naszego widzimisię podczas zwykłej fabułki?
A co z tymi bardziej wpływowymi NPC? Zawsze trzeba prosić o pomoć Fabulara? Czy może da się coś załatwić bez jego udziału?
W misjach to wiadomo, wszystko jest na głowie prowadzącego.

Postprzez Mistrz » 6 cze 2018, o 21:18

Jesteś fabularem... xD
Ogólnie to jest tak, należy pamiętać, czego jest mało w świecie. Jeśli lider kraju jest jeden nie może ot chimu sobie go opisać jako cycatej panienki, i wpływać na niego, bo to będzie kolizja potem z czymś co ktoś inny opisze. Temu takie postacie limitowane muszą być przez MF nadzorowani.
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Postprzez Shotaro » 6 cze 2018, o 21:28

No dobra, ale to nie jest pełna odpowiedź na moje pytanie. A co ze zwykłymi NPC jak sprzedawczyni w sklepie? Mogę opisać, że puściła oczko do drugiego gracza, z którym piszę i tak jakby dokładnie ją kontrolować podczas zwykłej fabuły (nie jako chimu).

Przykład.
Siedzę z Mumei'em w barze i pijemy soki pomarańczowe i gadamy. I czy w swoim poście mogę opisać, jak kelnerka podchodzi, przynosi kolejne szklanki soki i przez przypadek wylewa wszystko na spodnie Mumei'a, a później usilnie stara się to zetrzeć? Czy jest to nadużycie korzystania z NPC? W sensie czy można sobie prowadzić takie przygody we dwie osoby bez udziału chimu czy fabularów?

Postprzez Mistrz » 6 cze 2018, o 21:38

Takie drobne ingerencje to nie jest problem :) wiesz to NPC generujacy populacje, reaguja na Was etc, jesli nie masz z niego żadnego zysku wzgledem innych graczy ani nie generujesz nim zmian w swiecie kolidujacych z tym co opisza inni nie wiedzac o Twoim wplywie to nie ma problemu :)
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Powrót do Kącik Mistrza Gry