Kyoko-Ko

Tu zgłaszane są techniki brakujące, oraz błędy w istniejących jutsu. Nie ma określonych zasad ich zaakceptowania - moderacja i administracja musi dojść do porozumienia, wówczas techniki mogą zostać umieszczone w ogólnych spisach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Kyoko-Ko

Postprzez Kurogane Ichiro » 7 cze 2018, o 01:00

Temat dotyczy jednego ze stylów walki przypisanego na forum jako dziedzina Taijutsu. Owszem, zgadzam się, że większość styli rzeczywiście powinna znajdować się w tej dziedzinie, jednak w przypadku tego stylu, uważam że jego techniki powinny być przypięte bezpośrednio pod dziedzinę Iryoujutsu. Podam dwa stojące za tym argumenty:

1. Nie jest to styl uczący nowych ruchów naszego ciała, a osiągnięcie kontroli chakry na tak wysokim poziomie, by móc ją wykorzystywać do wzmożenia naszej własnej siły.
Jest to tego samego rodzaju wspomaganie, jakie mechanicznie daje boost do statystyk Raiton no Yoroi z Raitonu.

2. To właśnie medycy osiągali możliwość korzystania z tej techniki, co zostało mocno podkreślone w mandze, i jest kolejnym argumentem stojącym za tym, że ów jutsu powinno przynależeć do dziedziny medycznej.

http://naruto.wikia.com/wiki/Chakra_Enhanced_Strength - link z opisem potwierdzony dokładnym chapterem i odcinkiem anime. W opisie wskazane jest, że do wykorzystania techniki potrzebna jest kontrola chakry medyków, co świetnie wskazuje na predyspozycje Iryoujutsu i jej bonus w postaci obniżenia zapotrzebowania poziomu kontroli chakry ze względu na jej doskonałe zarządzanie.

Taka zmiana nie wprowadzałaby chaosu i otwierała medykom świetną drogę do szybkiego rozwoju przy poświęceniu się głównie jednej dziedzinie. W dodatku i tak każdy kto chce wejść w posiadanie tego stylu musi mieć rozwinięte Iryoujutsu na rangę B, a więc siłą rzeczy i tak są to w większości przypadków tylko medycy.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie ze strony administracji bądź dyskusję z sensownymi kontrargumentami.
Obrazek

Ranga: Uczeń

Re: Kyoko-Ko

Postprzez Lily » 7 cze 2018, o 01:14

Chakura kyōka-kyō wymaga już Iryo. Dodatkowo nawet na wiki którą rzuciłeś ma klasyfikację jako Taijutsu, Fighting Style. Zaś argument że otworzyłoby to dobrą drogę dla medyków jest dość słaby, patrząc na fakt ile osób operowało tym stylem na multum pokazanych lekarzy. W oryginalnej serii to Tsunade i Sakura, gdzie ta druga nauczyła się od mentorki. Shizune, Ino, Hinata i cała reszta bobów nie doszła nigdy do tego.

Wymagania: Iryōjutsu rangi B, kontrola Chakry rangi A, Taijutsu rangi B.
By opanować technikę shinobi potrzebuje zwoju z jej opisem lub nauczyciela.
Mały zwój Chakra kyōka-kyō:
Mały zwój Chakra kyōka-kyō:

Wymagania przedstawione powyżej blokują raka, ustalają poprzeczkę i przymuszają gracza do pewnych planów oraz inwestycji co do rozwoju własnej postaci. Bonusy są ogromne, także pomęczenie się o to wręcz jest wymagane. Obecna wersja jak najbardziej mi odpowiada i brak akcepta z mojej strony na edycje w tej sprawie. Widziałem Twoją prośbę nie tak dawno o to i po chwili nagle temat w poprawkach przy braku spełnieniu wymogów. Rozumiem, że osobiście może Ci na tym zależeć i boli że po potencjalnym awansie nie możesz dostać bo jeszcze nie spełniasz tego minimum ale to nie powód by nagle niektóre sprawy ułatwiać.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Kurogane Ichiro » 7 cze 2018, o 01:35

Owszem, boli mnie to i to nie bez powodu. Uważam, że taka forma funkcjonowania ów jutsu jest błędna. Przedstawiłem dwa konkretne argumenty, a Ty jak zwykle wyraziłeś jedynie swoje zdanie bez niczego czym mógłbyś to poprzeć. No chyba, że posadą administratora. Czekam na resztę i mam nadzieję, że poprą taką zmianę lub zobaczę w końcu rzeczowe argumenty, a nie tylko własne zdanie.
Obrazek

Postprzez Zeref » 7 cze 2018, o 01:39

No tak jak jest to u nas, jest wymóg pewnego poziomu iryo. Na stronie również widnieje ta sama klasyfikacja "Classification Taijutsu, Fighting Style" - to jest poparcie niestety.
Senju Shiro.
Kontakt przez PW (bez wysyłania nagich zdjęć kappa )
Administrator

Postprzez Kurogane Ichiro » 7 cze 2018, o 01:47

Klasyfikacja wskazuje Taijutsu, a pełny opis mówi o Iryoujutsu. W takim razie wychodzi nadal na zero, a ja przedstawiłem dodatkowo argument mechaniczny na naszym forum, sensownie przedstawiłem na czym polegają fizyczne style walki, a na czym polega ów styl i odniosłem się do istniejącego opisu predyspozycji Iryou, który wraz z połączeniem opisu z wikii wskazuje na to, że nasza predyspozycja powinna ułatwiać możliwość pozyskania tego jutsu.
Obrazek

Postprzez Zeref » 7 cze 2018, o 02:21

Tak, jest oparty na Iryo, ale nie ma jego zastosowań, dlatego został uwzględniony w wymaganiach, ale jego typ jest inny i na forum i u źródła z którego korzystałeś. Podparcie w Iryo jest tylko wzmianką, a u nas wymogiem do opanowania, ale niczym więcej. Idąc za opisem klasyfikacji, jakie są w nim podane i jaką chcesz uzyskać:

Medyczne Ninjutsu
(医療忍術, Iryō Ninjutsu, Medical Ninja Technique)Główny typ technik Iryōjutsu. Techniki te polegają na generowaniu chakry o regenerujących właściwościach. Są one podstawą tego typu technik, wymagają jednak wysokiej kontroli chakry. By wykonać tego rodzaju należy rozwinąć Kontrolę Chakry o poziom wyżej, niż wynosi ranga wykonywanej techniki. By wykonać techniki rangi S shinobi musi posiadać dowolny atut zwiększający zdolności Kontroli Chakry.

Cios
(殴打, Ōda, Hit)Klasyfikacja wykonana na potrzeby graczy. Oznacza ona po prostu ciosy, techniki Taijutsu wykonywane jako pojedyncze ataki lub kombinacje ciosów. Od Stylu Walki cios różni się tym, że ma ścisły początek i koniec akcji. Nie można wykonywać też Ciosów jednocześnie z innymi Ciosami (możliwe jest wykonywanie Ciosów jednocześnie korzystając z Stylu Walki).
Styl Walki
(戦闘流, Sentō Ryū, Fighting Style)Klasyfikacja stosowana w przypadku dziedzin takich jak Taijutsu i Bukijutsu, rzadziej Ninjutsu czy sztuki elementarne. [...]

Dla przykładu:

http://naruto.wikia.com/wiki/Chakra_Scalpel

Może służyć do walki, ale ma zastosowania medyczne.
Senju Shiro.
Kontakt przez PW (bez wysyłania nagich zdjęć kappa )
Administrator

Postprzez Kurogane Ichiro » 7 cze 2018, o 09:54

Nadal podtrzymuję, że ów jutsu w spisie forumowym powinno przynależeć do dziedziny Iryoujutsu. To jedyna technika z tej dziedziny z wyjątkowo trudnym do osiągnięcia poziomem kontroli chakry, która nie podlega bonusowi z predyspozycji.

Co do klasyfikacji ciosu to może on występować w każdej dziedzinie, nie tylko w Taijutsu. No i co z mechanicznym boostem RnY? Przecież daje identyczny boost będąc techniką żywiołową. To wspomaganie, a nie konkretny styl walki opierający się na jakichś ruchach. Właśnie dlatego pozwala graczowi rozwijać swoje ruchy we własnym zakresie, a sama technika korzystająca z chakry znajduje się w Raitonie. Moim zdaniem technika zaprezentowana przez Tsunade powinna działać na tej samej zasadzie.
Obrazek

Postprzez Senju Shiro » 7 cze 2018, o 11:18

Jest wiele technik wymagających niezwykłej kontroli chakry. Są też sposoby na jej podniesienie, a technika nawet nie wymaga czegoś „ponad”, na dodatek nie widzę argumentu za tym, żeby przenosić to pod iryo, prócz tego, że nie chcesz wydać 15PD na atut, czy czekać na wyższą rangę. Nie powtarzając się jest to w poście wyżej.

RnY z tego do widzę daje statystyki i jest trybem i też wszystko się zgadza. A o ciosach które mówisz są w taijutsu.. nie wiem jak bardziej merytorycznie Ci to przekazać..

http://naruto.wikia.com/wiki/Lightning_ ... hakra_Mode

Rōmaji Raiton Chakura Mōdo
Classification Ninjutsu, Chakra Flow

Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Powrót do Techniki - max 3 tematy nieprzypięte