Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Re: Sklep

Postprzez Aishi » 23 kwi 2018, o 14:21

Odpoczynek był dobry dla Aishi'ego, ale w końcu postanowił ruszyć swoje cztery litery. Musiał postawić kolejne duże kroki przed sobą, aby podnieść swoje umiejętności. A najlepiej na to działa trening i zakupy. Ale nie, nie. Nie zwykłe zakupy, tylko zakupy do uzupełnienia swojego ekwipunku, jak i nabyć kilka nowych rzeczy. Wchodząc do sklepu przypomniał sobie jedną ze swoich pierwszych misji. Od razu zauważył go sprzedawca, Tochizoku. -Aishi, jak ja dawno Ciebie nie widziałem! W czym mogę Ci pomóc? Pan Tochizoku zawsze taki był, uśmiechnięty i wesoły.
-Potrzebuję uzupełnić swój ekwipunek, ale przydałoby się też kupić coś nowego...
Uśmiech na twarzy sprzedawcy od razu powiedział chłopakowi, że tamten już wie co powinien posiadać.
Chwilę później będąc przy kasie i wręczając należne pieniądze uśmiechnął się i pożegnał.
Kilka reklamówek zakupów, ale wiedział, że wszystko się mu na pewno przyda.

Plecak 250 ryo
Konzoku Dastana 300 ryo
Średni zwój x2 100ryo
Gurda 150 ryo
Maska przeciwgazowa 500 ryo
Shuriken x50 50ryo
Kunai x10 100ryo
Ukryte ostrze 1250 ryo
Stalowa żyłka 10m= 100Ryo
Wybuchowa notka x5 250ryo

Razem: 3050ryo
 
Posty: 224
Dołączył(a): 2 kwi 2018, o 12:39
Ranga: Chūnin

Re: Sklep

Postprzez Sabataya Goemon » 25 kwi 2018, o 17:44

No i tak znowu Goemon zawędrował do sklepu, bo się znowu z Kunai wyrzucał. No i dzięki wpływom rodziny Sabataya, udało mu się położyć łapska na zupełnie nowej broni. Stworzonej specjalnie dla niego na zamówienie. Tak więc teraz przybył w zasadzie odebrać to niewielkie zamówienie, oraz dodatkowo kupić te 5 kunai. Miał nadzieję że na razie wystarczy, bo on tutaj oszczędzał i pieniądze i nie zamierzał co misje kupować nowego ekwipunku. Więc jak na typową hienę cmentarną przystało, na pewno okradnie odpowiednią osobę po jej pokonaniu, na kolejnej misji. Teraz jednak musiał zadowolić się wydawaniem pieniędzmi. Więc je wydal i wyszedł, zabrawszy przedmioty.

5x Kunai 50 ryo
1x Jitte 480 ryo

razem 530 ryo

Spoiler:
 
Posty: 53
Dołączył(a): 4 kwi 2018, o 23:18
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Sabataya Kazu » 26 kwi 2018, o 13:19

Na ostatniej misji Kazu zdobył przedmioty, które miał nadzieję teraz sprzedać, no i uzupełnić zapasy kunai i shurikenów. Zabrał więc Tygrysie szpony, które zabrał przeciwnikowi i udał się do najbliższego sklepu, aby tam wytargować jak najlepszą cenę za tą dziwną broń. Przez chwile zastanawiał się, czy nie zostawić jej dla siebie, ale ten typ walki w ogóle mu nie podchodził. Kiedy już tam był i udało mu się przekonać sprzedawcę do zakupu Szponów po cenie 150 ryo, kątem oka dostrzegł katanę. Od razu stwierdził, że musi ją mieć, tym bardziej że ostatnio dużo ćwiczył Kenjutsu. Podszedł do niej i zaczął dokładnie ją oglądać, udając że się na tym zna. Musiał ją mieć. Obejrzał jeszcze kilka innych rodzajów mieczy, ale po pół godziny namysłu i wybierania, w końcu kupił katanę. Nie było w niej nic specjalnego, ale jakoś był pewien, że ta będzie dobra. Podszedł do kasy, zapłacił i przypiął saye do pasa po prawej stronie. Był naprawdę zadowolony z zakupy... Teraz mógł ruszać na misję.


+150 ryo za sprzedanie Tygrysich Szponów
- 1250 ryo za Katane
Saldo:
1450 + 150 ryo - 1250 = 350 ryo
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2018, o 00:55
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Kurogane Akiko » 26 kwi 2018, o 19:00

Poważne sprawy - po pierwszym treningu, który wykroczył poza program Akademii, nadszedł czas na uzupełnienie uzbrojenia. Aki drzwi do sklepu pokonała, ściskając w dłoni wymiętą i pokreśloną listę zakupów, którą mozolnie przygotowywała całe poprzednie popołudnie, starając się niczego nie pominąć. Odliczając wszystko na sztuki zaczęła dokładnie zbierać zaplanowane zakupy do koszyczka, co chwilę konsultując się z zapiskami na drobno zapisanym świstku, nie do końca ufając swojej pamięci. Wtem uwagę dziewczyny zwróciła ta część sklepu, gdzie prezentowano najróżniejszego rodzaju broń. Nie miała tego na liście, ale bezwiednie zabłądziła w tamtym kierunku, z wyraźnym zafascynowaniem oglądając różne rodzaje ostrzy. Nie miała tego na swojej liście zakupów - z pewną nieśmiałością zaczęła jednak przymierzać się do poszczególnych podstawowych katan, sztyletów i mieczy. W końcu chwyciła w dłoń naginatę i, ważąc przez chwilę jej ciężar w dłoniach, uśmiechnęła się pod nosem. Dobrze leżała w rękach. No cóż - pieniądze są po to, by je wydawać, najwyżej potem będzie płakać, że jest spłukana; pośpiesznie więc rozłożyła przed sprzedawcą swoje zakupy i wzdrygnęła się lekko, słysząc cenę, gdy ten skończył podliczać leżący na ladzie arsenał. Niekoniecznie miała w planach wydać tyle kasy - będzie musiała to sobie w najbliższym czasie odbić, wykonując parę kolejnych misji. W duchu lamentując nad koniecznością płacenia za kupowane dobra (!), wręczyła handlarzowi odliczoną gotówkę, by, uprzednio zbierając swoje nowe zabawki, wymaszerować dziarsko ze sklepu.

  • Naginata - 600Ryo
  • Bandaże (10m) - 10Ryo
  • Granat dymny (x2) - 100Ryo
  • Wybuchowa notka (x4) - 200Ryo
  • Bombka świetlna (x2) - 100Ryo
  • Makibishi (x100) - 10Ryo
  • Shuriken (x20) - 20Ryo
  • Kunai (x10) - 100Ryo
  • Kabura - 25Ryo

Razem: 1165Ryo


(z/t)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 03:29
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Yōgan Miyū » 29 kwi 2018, o 23:11

Strasznie długo zwlekała z wybraniem się w końcu na zakupki związane z czymś innym niż wszelkiego rodzaju mazidła do twarzy czy też jakieś wyjątkowo niszowe, zazwyczaj dość kiepskie gierki lub inne, równie bezużyteczne pierdoły; fakt, że dopiero teraz zwlekła się po zakup podstawowych wspomagaczy każdego szanującego się shinobi, zwykle przed swoim niezbyt licznym gronem znajomych usprawiedliwiała własnym lenistwem. Po części być może to była prawda, ale zdecydowanie bardziej w tej kwestii oddziaływała na nią to, że nie była pewna, czy już teraz powinna dumnie określać samą siebie jako kunoichi i czy przypadkiem ktoś nie zaśmieje się w głos, gdy zobaczy ją u progu sklepu z bronią. Te obawy, chociaż nieco irracjonalne i paranoiczne, bynajmniej nie brały się znikąd – jeżeli ktoś miał w ogóle kojarzyć ją z byciem shinobi, to od razu musiał wizualizować sobie także Miyu wykonującą za kogoś najbrudniejszą robotę za pieniążki.
Doskonale wiedziała jednak, że jeśli nie przełamie tego dość idiotycznego strachu, to nie może oczekiwać u siebie żadnego większego progresu. Ścisnęła w dłoni pomazaną, niezbyt estetycznie wypełnioną pośpiesznie nabazgranymi strzępkami słów kartkę, po czym wkroczyła żołnierskim krokiem do sklepu, za wszelką cenę usiłując utrzymać jak najbardziej butny wyraz twarzy. Nie wiedziała dokładnie, czego właściwie mogłaby potrzebować na jakiejś bardziej wymagającej misji, więc wypełniła koszyk najbardziej popularną bronią i paroma, według niej, przydatnymi dodatkami. Zapłaciwszy za swój nowy, świeżutki ekwipunek, już zmierzała w stronę wyjścia, jednak zatrzymała się na krótki moment, gdy na wysokości jej ślepi pojawiła się katana, której z jakiegoś powodu wcześniej nie dostrzegła; popatrzyła na nią być może nieco zbyt długo, po czym z błyskiem w oku opuściła budynek. Może kiedyś. Jeszcze nie teraz.

Bandaż (20m) – 20 Ryo
Kartka papieru (x10) – 1 Ryo
Pilnik (x2) – 10 Ryo
Tebukuro (rękawiczki) – 50 Ryo
Kabura – 25 Ryo
Kunai (x10) – 100 Ryo
Shuriken (x20) – 20 Ryo
Senbon (x30) – 30 Ryo
Makibishi (x50) - 50 Ryo
Stalowa żyłka (20m) – 20 Ryo
Wybuchowa notka (x5) – 250 Ryo
Bombka świetlna (x3) – 90 Ryo
Bombka dymna (x3) – 90 Ryo

Razem: 756 Ryo
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 18:48
Ranga: Genin

Poprzednia strona

Powrót do Centrum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników